Skip to content

Jak se vyhnout skimmerům na kreditní kartě

12 de Červenec de 2021
78182070 56a6a5715f9b58b7d0e421af 59ead8eccaed4532bd5d66e55340865c

Skimmer na kreditní karty je přenosné zachytávací zařízení připojené před legitimní skener nebo na něj. Skimmer pasivně zaznamenává data karty při vkládání vaší kreditní karty do skutečného skeneru. Zloději kreditních karet často dočasně připevní zařízení na skimmer karet k benzínovým pumpám, bankomatům nebo jiným pohodlným samoobslužným terminálům v místě prodeje. Zločinci mají rádi benzinové pumpy a bankomaty, protože je snadno získají ze svých skimmerů, a obvykle dostávají hodně provozu. Technologie skimmerů se v průběhu let stala levnější a sofistikovanější. Některé skimmery snímají informace o kartě pomocí magnetické čtečky a pomocí miniaturní kamery zaznamenávají, že zadáváte PIN. Některé skimmery dokonce půjdou tak daleko, že umístí sekundární klávesnici nad horní část skutečné klávesnice. Sekundární klávesnice zachytí váš PIN a zaznamená jej při předávání vašich vstupů na skutečnou klávesnici. Zde je ukázka, jak můžete zjistit a vyhnout se tomu, aby vaše kreditní karta byla pročerpána v bankomatu nebo u benzinové pumpy.

Zkontrolujte čtečku karet a oblast poblíž PIN Pad

Mnoho bank a obchodníků si uvědomuje, že skimming je na vzestupu a často zveřejní obrázek o tom, jak má skutečné zařízení vypadat, takže uvidíte, že je připojeno něco, co by tam nemělo být, pokud je k dispozici skimmer. Samozřejmě, skimmer na karty by mohl umístit falešný obraz přes skutečný obraz, takže to není způsob, jak zjistit skimmer. Chcete-li zjistit, jak některé skimmery vypadají, podívejte se na tyto příklady skimmerů karet, abyste měli představu, co hledat. Většina padouchů dočasně připojí skimovací zařízení k bankomatům nebo benzínovým pumpám, aby je mohla snadno načíst, jakmile shromáždí dávku dat držitelů karet. Pokud si myslíte, že skenovací zařízení nevypadá, že odpovídá barvě a stylu zařízení, může to být skimmer.

Podívejte se na další blízká benzinová čerpadla nebo čtečky karet ATM, abyste zjistili, zda se shodují

Pokud skimmery neprovádějí masivní provoz, pravděpodobně sklízejí pouze na jednom benzínovém čerpadle najednou na stanici, kterou používáte. Podívejte se na pumpu vedle vaší a zjistěte, zda čtečka karet a nastavení vypadají jinak. Pokud ano, možná jste právě zahlédli skimmer.

Pokud máte pochybnosti, použijte jiný

Naše mozky jsou vynikající v rozpoznávání věcí, které se zdají být na místě. Pokud máte pocit, že něco vypadá z bankomatu, který se chystáte používat, může být lepší použít jiný.

Nepoužívejte svůj PIN na benzinové pumpě

Když platíte u pumpy svou debetní / kreditní kartou, obvykle máte možnost ji použít jako kreditní nebo debetní kartu. Nejlepší je zvolit možnost úvěru. Tím zabráníte zadání kódu PIN. I když tam není kamera pro skimmer karet, někdo vás může sledovat, jak zadáváte PIN. Když použijete možnost kreditní karty, obvykle budete muset zadat pouze fakturační PSČ jako ověření, což je mnohem bezpečnější.

Dávejte pozor na své účty

Pokud máte podezření, že jste mohli mít svou kartu nashromážděnou. Dávejte pozor na zůstatek na účtu a okamžitě nahlaste jakoukoli podezřelou aktivitu.