Skip to content

Jak sestavit stereofonní systém do auta a nainstalovat jej

5 de Červenec de 2021
GettyImages 461214964 ed453fdb624143a19f2b759dfc0349eb

Co je třeba vědět

  • Pro kompletní systém zvažte přední, střední a zadní reproduktory, které se hodí do vašeho vozu.
  • Při instalaci do automobilu musí být subwoofer namontován uvnitř krytu.
  • Samostatné automobilové zesilovače vyžadují pro správnou distribuci signálů výhybky.

Stavba autorádia může být náročný projekt. Můžete se rozhodnout pro nákup a instalaci všeho najednou, nebo můžete začít s novým autorádiem a postupně postupně vyměňovat další komponenty; Ať tak či onak, nezapomeňte se soustředit na výběr vynikajících reproduktorů do auta, což je nejdůležitější součást dobrého systému.

Stereofonní reproduktory do auta

Stejně jako domácí audio jsou reproduktory nejdůležitější součástí audio systému do auta. Typ, velikost, tvar, umístění, umístění a požadavky na napájení reproduktorů jsou pro autorádio důležité. Prvním krokem by mělo být zjistit, jaké druhy reproduktorů se do vašeho auta vejdou. Pokud vás zajímá kompletní systém, zvažte také přední, středový a zadní reproduktor. Pamatujte, že některé reproduktory mohou vyžadovat speciální kryt, který obvykle zabírá více místa. Dále zkontrolujte výkonovou kapacitu reproduktorů s výkonem zesilovače (zesilovačů) nebo hlavní jednotky. Nezapomeňte zahrnout výhybky do auta pro reproduktory středního dosahu a výškové reproduktory. Nechcete zařízení příliš napájet.

Stereofonní subwoofery do auta

Subwoofery určené pro vozidla vyžadují více energie než běžné reproduktory. Při instalaci do automobilu je také nutné je namontovat do krytu. Skříně lze vyrobit na zakázku jako kutilský projekt (pokud je to požadováno), nebo si můžete koupit jedno speciálně určené pro značku / model vašeho automobilu. Existuje mnoho typů krytů subwooferů, které je třeba vzít v úvahu, na základě velikosti basového reproduktoru a typu vozidla. Nejběžnější velikosti mobilního subwooferu jsou 8 „, 10“ a 12 „. Někteří výrobci nabízejí zesílené subwoofery s kryty; snadno se instalují do kufru vozidel nebo za sedadla pick-upů.

Zesilovače do auta

Většina automobilových hlavových jednotek má vestavěné zesilovače, které běžně dosahují zhruba 50 wattů na kanál. Externí zesilovač však může být tou nejlepší volbou, vzhledem k tomu, že nabízí větší výkon a schopnost samostatně nastavovat úrovně basů, středů a vysokých frekvencí. Vyvážené systémy zní celkově lépe. Subwoofery vyžadují více energie než standardní reproduktory (střední a výškové reproduktory). Můžete zvážit samostatný zesilovač pro subwoofer a nechat zesilovač zabudovaný v hlavní jednotce řídit reproduktory. Mějte na paměti, že používání samostatných automobilových zesilovačů vyžaduje křížení mezi zesilovači a reproduktory, aby se správně distribuovaly signály.

Hlavní stereofonní jednotky a přijímače do auta

Při sestavování systému můžete použít stávající jednotku (nebo přijímač) palubní desky nebo ji nahradit novou komponentou. Nevýhodou však je, že většina továrních hlavových jednotek nemá výstupy předzesilovače, takže je nelze používat externí zesilovače. Existují převaděče úrovní reproduktorů na úroveň linek, ale ty mají sklon obětovat určitou kvalitu zvuku. Pokud vyměňujete hlavovou jednotku v palubní desce, je důležité vědět o velikosti podvozku. K dispozici jsou standardní a nadměrné hlavové jednotky. Standardní velikost je známá jako jednoduchá DIN; nadměrné jednotky jsou známé jako 1,5 DIN nebo dvojitá DIN. Zvažte také, zda chcete přehrávač CD nebo DVD, s obrazovkou videa nebo bez ní.

Instalace autorádia

Instalace nového autorádia může být složitá, ale pokud máte nástroje, dobrou znalost elektroniky, základní znalosti automobilů a trpělivost, jděte do toho! Existuje mnoho online průvodců, kteří poskytují pokyny a tipy pro instalaci autorádia. Pokud ne, nechte si systém nainstalovat odborníkem; existuje mnoho společností, které poskytují komplexní instalační služby. Nezapomeňte se poradit s prodejcem automobilů a zeptejte se, zda instalace ovlivní továrnu vozidla nebo prodlouženou záruku.