Skip to content

Jak si přizpůsobit iPad

2 de Srpen de 2021
GettyImages 1028665624 a21cf70130c54bcc8f596e373244bda2

Co vědět

  • Vytvořte složku přetažením jedné aplikace a přetažením na jinou aplikaci. Dockové složky ve spodní části iPadu pro snadný přístup.
  • Klepněte na Podíl > Použít jako tapetu na fotografii a nastavíte ji jako zamykací obrazovku nebo pozadí. Pomocí Siri dejte sobě nebo někomu jinému přezdívku.
  • Stáhněte si vlastní klávesnici, jako je Google GBoard. Jít do Nastavení > Zvuky k přizpůsobení zvuků. Pro zvýšení zabezpečení povolte přístupový kód.

Tento článek vysvětluje, jak přizpůsobit prostředí iPadu, včetně vytváření fotografií a nastavení přizpůsobeného obrázku na pozadí.

Uspořádejte svůj iPad pomocí složek

První věc, kterou chcete s iPadem udělat, je naučit se některé základy, včetně toho, jak vytvářet složky pro vaše ikony. Složku můžete vytvořit přetažením jedné aplikace a přetažením na jinou aplikaci. Když máte aplikaci drženou těsně nad ikonou jiného uživatele, můžete říct, že se vytvoří složka, protože je zvýrazněna cílová aplikace. Složky můžete ukotvit ve spodní části iPadu, což vám umožní rychlý přístup k těmto aplikacím. Pokud nemáte rychlý přístup, můžete pomocí Spotlight Search vyhledat na iPadu jakoukoli aplikaci, hudbu nebo film. Pomocí Spotlight Search můžete dokonce prohledávat web.

Přizpůsobte si iPad pomocí obrázků

Snad nejjednodušší způsob, jak si iPad přizpůsobit, je změnit tapetu na pozadí a obrázek použitý na obrazovce uzamčení. Můžete použít fotografie svého manžela, rodiny, přátel nebo jakýkoli obrázek, na který narazíte na webu. Nejlepší ze všeho je, že váš iPad opravdu vynikne ve srovnání s každým, kdo používá výchozí tapetu na pozadí.

Nejjednodušší způsob, jak nastavit obrázek na pozadí, je přejít do aplikace Fotky, přejít na obrázek, který chcete použít, a klepnout na Podíl > Použít jako tapetu. Když vyberete tuto možnost, máte na výběr, zda ji nastavíte jako pozadí uzamčené obrazovky, pozadí domovské obrazovky nebo obojí.

Dejte sobě nebo někomu jinému přezdívku

Je to opravdu skvělý trik, který může být docela zábavný. Siri můžete říct, že vám zavolá podle přezdívky. Může to být skutečná přezdívka, například vám říkat „Bob“ místo „Robert“, nebo to může být zábavná přezdívka jako „Flip“ nebo „Sketch“.

Multikulturní přátelé s vtipnými přezdívkami na čele

Postupujte takto: Aktivujte Siri a řekněte: „Siri, říkej mi Sketch.“ Zábavné na tom je, že komukoli můžete dát přezdívku vyplněním pole s přezdívkou v seznamu kontaktů. Můžete tedy „odeslat textovou zprávu mámě“ a odeslat textovou zprávu své matce nebo „Facetime Goofball“ zavolat příteli.

Přidejte vlastní klávesnici

Nejnovější iterace operačního systému iPad umožňuje instalaci widgetů. Widget je malý kousek aplikace, který lze spustit v oznamovacím centru nebo převzít kontrolu nad jinými částmi iPadu, například klávesnicí na obrazovce.

Klávesnice iPad

Nejprve si z App Store musíte stáhnout vlastní klávesnici, jako je Swype nebo Google GBoard. Dále klávesnici „povolíte“ spuštěním aplikace Nastavení v iPadu a přejdete na Obecné nastavení > Klávesnice > Klávesnice > Přidat novou klávesnici. Nově staženou klávesnici byste měli najít uvedenou. Klepnutím na posuvník jej zapnete. Jak rozbalíte novou klávesnici, když se objeví klávesnice na obrazovce? Vedle klávesy hlasového diktování u mezerníku je na klávesnici zeměkoule nebo smajlík. Klepnutím na něj můžete procházet klávesnicemi nebo klepnutím a podržením vyberte klávesnici.

Přizpůsobte si iPad pomocí zvuků

Dalším úhledným způsobem, jak vyniknout na iPadu, je přizpůsobit si různé zvuky, které vydává. Vlastní zvukové klipy můžete použít pro novou poštu, odesílání pošty, upozornění na připomenutí a textové tóny. Můžete si dokonce nastavit vlastní vyzváněcí tón, což je praktické, pokud používáte FaceTime. Mezi různé vlastní zvuky patří telegraf (skvělý pro nový zvuk pošty), zvonek, roh, vlak, napínavá sekce rohu a dokonce i zvuk kouzelného kouzla.

Nastavení zvuku iPadu

Zvuky v aplikaci Nastavení iPadu můžete přizpůsobit klepnutím Zvuky v nabídce na levé straně. Z těchto nastavení můžete také vypnout zvuk klikání na klávesnici.

Zamkněte a zabezpečte svůj iPad

Nezapomínejme na bezpečnost! Svůj iPad můžete nejen zamknout přístupovým kódem nebo alfanumerickým heslem, ale také můžete zapnout omezení pro deaktivaci určitých aplikací nebo funkcí na iPadu. Můžete dokonce omezit funkce v App Storu, takže vám umožní stahovat pouze aplikace vhodné například pro děti.

Muž pomocí dotykové obrazovky zařízení, detail

Heslo nastavíte tak, že přejdete do aplikace Nastavení iPadu a klepnete na jedno z nich Stiskněte ID a heslo z levého menu nebo jednoduše Přístupový kód, podle toho, jestli máte iPad s Touch ID nebo ne. Vybrat Zapněte přístupový kód začít. Poslední aktualizace má výchozí 6místný přístupový kód, ale 4místný kód můžete použít klepnutím Možnosti přístupového kódu. Pokud máte iPad s Touch ID, můžete svůj přístupový kód dokonce obejít tak, že na zamčené obrazovce položíte prst na snímač otisku prstu (tlačítko Domů). Je to jedna z mnoha skvělých věcí, které můžete s Touch ID dělat, než jen nakupovat věci. To také znamená, že není důvod, aby váš iPad nebyl zabezpečen přístupovým kódem, protože kód nebudete muset zadávat sami. Pro vyladění iPadu můžete udělat mnohem více, včetně několika nastavení, díky nimž vám baterie vydrží déle. Můžete také zapnout gesta pro více úkolů, což vám usnadní přepínání mezi aplikacemi, a dokonce si nastavit domácí sdílení pro sdílení hudby a filmů z počítače do iPadu, což je skvělý způsob, jak ušetřit úložný prostor.