Skip to content

Jak skrýt nebo zobrazit dok Macu

5 de Srpen de 2021
hide or show mac dock 2260724 603ac2a039e3469b937e71a918706a66

Co vědět

 • Otevřeno Systémové preference, vyberte Dok, a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí Automaticky skrýt a zobrazit Dock.
 • Nebo použijte klávesovou zkratku Příkaz()+Volba+D přepnout dock zobrazit nebo skrýt.
 • Nebo přesuňte kurzor na oddělovač Dock, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zapněte skrytí nebo Vypněte skrytí skrýt nebo zobrazit Dock.

Tento článek vysvětluje, jak zobrazit nebo skrýt Dock pomocí předvoleb systému, klávesové zkratky nebo myši nebo trackpadu a jak zmenšit Dock na obrazovce a přitom ho udržet viditelný. Informace v tomto článku platí pro macOS Big Sur přes High Sierra.

Jak skrýt nebo zobrazit dok na počítači Mac

Zde je návod, jak ovládat viditelnost a výkon doku Mac.

 1. V nabídce Apple vyberte Systémové preference.

 2. Vybrat Dok ikona. Na Big Sur klikněte Dock & Menu Bar.

  Předvolby systému Mac se zvýrazněnou ikonou Docku

 3. Vybrat Automaticky skrýt a zobrazit Dock , aby dok zmizel, když jej nepoužíváte. Pokud chcete, aby dok zůstal stále viditelný, zrušte zaškrtnutí.

  Předvolby ukotvení na Macu se zvýrazněným „Automaticky skrýt a zobrazit dok“

 4. Zavřete podokno předvoleb Docku.

Když Automaticky skrýt a zobrazit dok je vybrána, dok zmizí, když se nepoužívá. Podle potřeby se znovu objeví přesunutím kurzoru myši do spodní části obrazovky, kde se obvykle nachází Dock. Pokud jste Dock přesunuli na levý nebo pravý okraj obrazovky, přesuňte myš na tu stranu obrazovky.

Pomocí klávesnice zobrazte nebo skryjte dok

Kromě použití předvoleb Docku ke konfiguraci, zda je Dock zobrazen nebo skryt, můžete také ovládat jeho viditelnost přímo z klávesnice. Použijte Příkaz()+Volba+D klávesovou zkratku pro přepnutí Docku na zobrazení nebo skrytí. Výhodou této metody je, že můžete okamžitě změnit nastavení viditelnosti, aniž byste vyvolali předvolby systému.

Pomocí myši nebo trackpadu zobrazte nebo skryjte dok

Jednou z posledních metod změny nastavení viditelnosti Docku je použití myši nebo trackpadu pro přístup do tajné nabídky v Docku. Přesuňte kurzor na oddělovač Dock, malou svislou čáru mezi aplikacemi Dock a všemi složkami nebo dokumenty, které jste do Docku nainstalovali. Pomocí kurzoru na oddělovači doku klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zapněte skrytí skrýt Dock. Pokud je Dock obvykle skrytý, přesuňte kurzor do oblasti Dock, aby se Dock zobrazil, poté klikněte pravým tlačítkem na Oddělovač doků a vyberte Vypněte skrytí.

Dokovací stanice Mac zobrazující nabídku oddělovací lišty se zvýrazněným „Zapnout skrytí“

K rychlému přístupu k jakémukoli nastavení Docku můžete také použít oddělovač Dock. Klepněte pravým tlačítkem na Oddělovač doků a vyberte Předvolby doku.

Redukce Dock Real Estate

Pokud chcete ponechat dok na obrazovce, ale chcete, aby zabíral co nejméně místa, použijte podokno předvoleb doku k ovládání velikosti a zvětšení. Použijte Velikost posuvník pro změnu celkové velikosti Docku. Uvědomte si však, že jej můžete nastavit tak malý, že je těžké pochopit, co jednotlivé ikony Docku představují. Zvětšení je tajemství používání co nejmenšího doku. Zvětšení povolíte zaškrtnutím políčka Zvětšení v předvolbách Docku.

Předvolby systému docku se zvýrazněným Zvětšením

Poté pomocí posuvníku zvětšení nastavte velikost rozšířeného zobrazení doku. Jak kurzor prochází jakoukoli částí malého Docku, pozice pod kurzorem se zvětší, takže je tato část Docku snadno čitelná a celkový Dock malý.

Zvětšení použité s malým dokem

Jemné změny v doku

Dock je víc, než se skrývat a ukazovat. Kromě toho, že můžete Dock přesouvat na levou nebo pravou stranu obrazovky, můžete provádět jemné změny, které ovlivňují Dock jak v ovládání toho, jak rychle se Dock objeví nebo zmizí, tak v eliminaci některých animací Docku na zrychlení věci trochu víc. Používejte svůj Mac s viditelným a poté neviditelným Dockem a zjistěte, jakým způsobem se vám nejvíce líbí.