Skip to content

Jak telefonovat přes WhatsApp

11 de Srpen de 2021
how to make whatsapp phone calls 0b6685fd10504274ab8842c6fcab62e7

WhatsApp je populární aplikace pro zasílání zpráv s více než miliardou uživatelů. Rostla na popularitě, částečně proto, že vám umožňuje bezplatnou komunikaci a pravděpodobně také proto, že nabízí vylepšené soukromí; vše, co odesílá, je plně šifrováno. To není vše: Je také bez reklam, což je více, než lze říci o mnoha jiných aplikacích pro zasílání zpráv. Zde je návod, jak používat WhatsApp k telefonování. Hledáte informace o individuálních nebo skupinových videohovorech na WhatsApp? Tyto podrobnosti získáte v části Jak používat videohovory WhatsApp.

Pochopení WhatsApp

WhatsApp je aplikace, která k zadávání textových zpráv a hlasových hovorů využívá spíše data než mobilní hlasové služby. To znamená, že jej můžete použít, i když cestujete do zahraničí nebo jste někde bez mobilní služby. WhatsApp je ve skutečnosti populární mezi mezinárodními cestovateli, kteří se spoléhají na to, že se WhatsApp vyhne nákupu mezinárodních datových plánů. Pokud máte připojení Wi-Fi, můžete uskutečnit hovor WhatsApp. Pokud však nemáte Wi-Fi, WhatsApp použije data z vašeho mobilního tarifu, což může mít za následek poplatky za data. Na druhou stranu se WhatsApp také snadno používá, protože se spoléhá na váš stávající adresář a nevyžaduje, abyste vyhledávali lidi podle uživatelských jmen nebo e -mailových adres.

Jak volat na WhatsApp

 1. Spusťte aplikaci WhatsApp.

 2. Pokud ještě nejste na stránce Hovory, klepněte na Hovory v horní části obrazovky.

 3. Klepněte na Volání tlačítko, což je zelená ikona telefonu v dolní části obrazovky.

 4. Ze seznamu kontaktů najděte osobu, které chcete zavolat. Seznam kontaktů WhatsApp, který zde vidíte, je ve skutečnosti výchozím seznamem kontaktů vašeho telefonu. Pokud nevidíte osobu, které chcete zavolat, můžete klepnout na Nový kontakt a přidejte jednotlivce do seznamu kontaktů. Do nového záznamu kontaktu budete muset zadat telefonní číslo dané osoby, protože WhatsApp používá k identifikaci uživatelů telefonní čísla.

 5. Když najdete osobu, které chcete zavolat, klepněte na ikonu telefonu napravo od jejího jména. Pokud je osoba schopna přijmout hovor a odpovědět, hovor začal. Odtud to funguje jako telefonní hovor pomocí jakékoli aplikace pro zasílání zpráv nebo telefonu.

Pokud vám kontakt volá, můžete příchozí hovor přijmout nebo odmítnout. Hovor přijmete přejetím zeleného tlačítka telefonu. Hovor můžete odmítnout přejetím červeného tlačítka, nebo odmítnout hovor krátkou textovou odpovědí přejetím textového tlačítka.

Jak uskutečnit skupinový hovor na WhatsApp

Nejste omezeni na volání jednotlivým lidem; můžete také provádět skupinové hovory. Pro tyto hovory je limit 8 účastníků.

 1. Spusťte aplikaci WhatsApp.

 2. Pokud ještě nejste na stránce Hovory, klepněte na Hovory v horní části obrazovky.

 3. Klepněte na Volání tlačítko ve spodní části obrazovky.

 4. Klepněte na Nový skupinový hovor.

 5. Na stránce Nový skupinový hovor klepněte na každou osobu, kterou chcete přidat jako účastníka hovoru. Do hovoru můžete umístit až tři lidi (celkem čtyři, včetně vás).

 6. Až budete připraveni zahájit hovor, klepněte na volání tlačítko v horní části obrazovky.

  Snímky obrazovky WhatsApp ukazující, jak uskutečnit skupinový hovor.

Skupinové hovory WhatsApp

Ať už přijímáte skupinový hlasový hovor nebo skupinový videohovor, nemusíte hned odpovídat. Podobně jako u osobní schůzky se můžete připojit ke skupinovému hovoru, až budete připraveni, nebo opustit skupinový hovor a poté se k němu znovu připojit. Když uvidíte příchozí skupinový hlasový nebo videohovor WhatsApp a nemůžete se v tu chvíli připojit k hovoru, klepněte na Ignorovat. Aktivní hovor se zobrazí na kartě Hovory v aplikaci WhatsApp. Když se můžete připojit ke skupinovému hovoru, klepněte na aktivní hovor a potom klepněte na Připojit se připojit se k hovoru. Pokud se musíte od hovoru znovu odtrhnout, hovor opustit a pak se znovu připojit, až budete připraveni, pokud hovor zůstane aktivní. Tvůrce hovoru vidí, kdo je aktuálně účastníkem hovoru a kdo se k hovoru dosud nepřipojil. Stejně jako u všech skupinových hovorů mají spojitelné hovory stejné pravidlo maximálního počtu účastníků pro osm osob a tvůrci během hovoru nemohou nikoho odebrat. Uvědomte si, že vás někdo může pozvat na skupinový hovor spolu s někým, koho jste dříve zablokovali, takže je možné skončit ve skupinovém hovoru se zablokovanou osobou.