Skip to content

Jak tisknout přímo na listy inkoustových tkanin

16 de Srpen de 2021
GettyImages 688893303 5af9676343a1030037c9fd43

Tisk fotografie na látku je rychlý a snadný proces, který přináší vynikající výsledky. Dnešní všité listy inkoustových tkanin jsou omyvatelné a trvalé. Fotografie na nich vypadají skvěle a jsou snadno dostupné v hobby a řemeslných obchodech i v obchodech s textilem a prošíváním. Zde je pohled na to, jak tisknout fotografie na listy tkanin, a několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků. Existuje několik značek tkanin pro inkoustové tiskárny, včetně Jacquard, Electric Quilt, June Tailor a dalších. Další informace získáte u místních řemeslných, hobby a textilních obchodů.

Jak tisknout na listy inkoustových tkanin

Je snadné pořídit fotografii podle vašeho výběru a vytisknout ji na list látky, který můžete použít na štítky na přikrývky, prošívané přikrývky, polštáře, látkové zápisníky a další.

 1. Vyberte fotografii, kterou chcete vytisknout. Listy látky mají rozměry 8,5 x 11 palců, takže vámi zvolený obrázek by měl být velký a ostrý. Proveďte všechny potřebné úpravy fotografií pomocí grafického softwaru.

  Pokud nemáte žádný grafický software, vyzkoušejte bezplatný nástroj, jako je Gimp nebo Adobe Photoshop Express.

 2. Vytiskněte fotografii na papír jako test. Použijte inkoustový papír a nastavte tiskárnu na tisk v nejvyšší kvalitě. Zkontrolujte výsledky a ujistěte se, že barva fotografie vypadá dobře a obraz je jasný a ostrý.

 3. Před vložením do tiskárny ověřte, zda list látky neobsahuje žádná volná vlákna. Pokud existují, odstřihněte nitě (netahejte) a vložte list.

 4. Nastavte nastavení tiskárny na obyčejný papír. Vytiskněte obrázek a nechte inkoust několik minut zaschnout, než začnete pracovat s látkovým listem.

  Výtisk projektu June Tailor

 5. Odeberte papírový podklad z listu. Některé značky doporučují použít k dalšímu nastavení obrazu horkou žehličku. Konkrétní pokyny najdete na značce textilního listu.

 6. Ořízněte obrázek. Je připraven šit do vašeho projektu.

  Šijte inkoustovou tkaninu přímo do projektu

Tipy pro tisk na listy inkoustových tkanin

Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte ostrý obraz, který bude vypadat dobře i ve velké velikosti. Ujistěte se, že používáte testovací papír vyrobený pro inkoustové tiskárny. Získáte tak lepší představu o tom, jak bude list s potištěnou tkaninou vypadat. Před tiskem na list látky je dobré vyzkoušet si tisk. Tyto povlečení nejsou levné, takže nechcete žádné plýtvat.