Skip to content

Jak to opravit, když Apple CarPlay nefunguje

13 de Červenec de 2021
device to connect the mobile phone to the car apple carplay android carplay mobile phone connected to t20 6Yr9g6 19c73517056443a9b1c1584031292e17

Apple CarPlay vám umožní přístup k vašim aplikacím pro iOS bez použití rukou, zatímco řídíte směrováním všeho prostřednictvím informačního a zábavního systému vašeho vozu. A to je skvělé, dokud Apple CarPlay přestane fungovat správně. Může se stát, že se CarPlay nepřipojí, aplikace CarPlay se neotevřou správně, nebo když je CarPlay připojen, nic neslyšíte. Zde je návod, jak vše znovu připojit, pokud Apple CarPlay nefunguje.

Příčiny, proč Apple CarPlay nefunguje

Existuje několik důvodů, proč Apple CarPlay nemusí fungovat nebo může přestat fungovat, i když v minulosti fungoval. Tyto zahrnují:

 • Problémy s aktualizací iOS.
 • Problémy s integrací mezi aplikacemi.
 • Problémy s nekompatibilitou.
 • iPhone nebyl detekován.

Jak opravit problémy s Apple CarPlay

Bez ohledu na problém, žádné připojení, žádný zvuk, nefungující aplikace, existuje řada kroků, kterými můžete problém vyřešit. Vyzkoušejte každý z těchto kroků, abyste zjistili, zda vyřeší váš problém a rozběhne CarPlay. Pokud ne, přejděte na další. Je pravděpodobné, že než se dostanete na konec seznamu, vyřešíte jakýkoli problém, který byste mohli mít. Než začnete, ujistěte se, že je CarPlay kompatibilní s vaším vozidlem a vaší oblastí. Pokud CarPlay není k dispozici, nebudete jej moci připojit ani přistupovat k žádným funkcím.

 1. Zkontrolujte, zda je na vašem iPhone povolena funkce CarPlay. Připojení CarPlay může rušit různá nastavení. Například pokud jste CarPlay vypnuli, budete jej muset znovu povolit. Chcete-li to udělat, přejděte na Nastavení > Všeobecné > CarPlay a znovu připojte své vozidlo k aplikaci. Nebo ji znovu povolit, pokud jste ji vypnuli v části Čas na obrazovce, přejděte na Nastavení > Čas obrazovky > Omezení obsahu a soukromí > Povolené aplikace.

 2. Zkontrolujte, zda je Siri povoleno. Aby CarPlay fungoval, musí být povoleno Siri. Pokud tomu tak není, přejděte na Nastavení > Siri a vyhledávání a ujistěte se, že jsou povoleny následující možnosti:

  • Poslouchejte „Hey Siri“
  • Stiskněte boční tlačítko pro Siri
  • Povolit Siri, když je uzamčen

  The Povolit Siri, když je uzamčen možnost je ta, která lidi nejčastěji přivádí, protože není vždy povolena.

 3. Ujistěte se, že je CarPlay povolen, když je uzamčen. Pokud CarPlay není při uzamčení povolen, nemůže se aktivovat, pokud je vypnutá obrazovka telefonu. Chcete-li to napravit, přejděte na Nastavení > Všeobecné > CarPlay a klepněte na své auto ze seznamu dostupných připojení. Poté zapněte Povolit CarPlay, když je uzamčeno.

 4. Pokud není připojeno bezdrátově, zkontrolujte kabely USB. Pokud používáte originální kabel USB pro iPhone, zkontrolujte jej, zda žádný z vodičů není roztřepený nebo zlomený. Pokud používáte kabel s náhradními díly, zkuste jiný. Pouhé odpojení kabelu někdy vyřeší jakýkoli problém, se kterým se můžete setkat.

 5. Pokud nejste připojeni bezdrátově, zkontrolujte, zda jste připojeni ke správnému portu. V mnoha moderních vozidlech existuje několik připojení USB, ale nemusí nutně fungovat pro připojení CarPlay k vašemu vozidlu. Vyhledejte ikonu CarPlay nebo iOS. Pokud žádný z nich nevidíte, vyzkoušejte každý dostupný port USB na vašem informačním a zábavním systému a zkontrolujte, zda je jeden z nich specifický pro vaše připojení CarPlay.

 6. Pokud vaše auto podporuje bezdrátové připojení k CarPlay, zkontrolujte svůj iPhone a ujistěte se, že nejste v režimu Letadlo. Režim v letadle brání telefonu v jakémkoli bezdrátovém připojení, což by mohlo bránit telefonu v komunikaci s vozidlem

 7. Pokud používáte bezdrátové připojení, ujistěte se, že je zapnuto Bluetooth a iPhone je připojen k autu. Pokud je vaše Bluetooth vypnuté, nebudete moci zařízení připojit. Během připojování Bluetooth může být vhodná doba k odstranění veškerých starých připojení Bluetooth, která již nepoužíváte. Je nepravděpodobné (ale stále možné), že tato stará připojení budou rušit vaše připojení, ale je nejlepší je odstranit, abyste byli na bezpečné straně.

 8. Restartujte iPhone a poté restartujte vozidlo. Někdy vypnutím a opětovným zapnutím vše vymažete jakoukoli chybu, na kterou narazíte, a věci se podruhé spojí v pohodě.

 9. Zkontrolujte, zda je váš iPhone plně aktualizován. Pokud váš telefon není aktualizován, možná nebudete mít potřebné ovladače nebo software pro dokončení připojení k CarPlay. Aktualizace by mohla pomoci vyřešit všechny problémy, které byste mohli mít.

 10. Zapomeňte a obnovte připojení CarPlay. Budete muset jít do Nastavení > Všeobecné > CarPlay a vyberte vozidlo, ke kterému se pokoušíte připojit. Poté klepněte na Zapomeňte na toto auto. Poté restartujte vozidlo a iPhone a zkuste znovu navázat spojení.

  • Pokud vaše auto podporuje bezdrátové připojení, přejděte na Nastavení > Všeobecné > CarPlay a klepněte na Dostupné vozy. Poté vyberte své auto a vytvořte připojení.
  • Pokud používáte kabelové připojení, znovu připojte kabel USB a postupujte podle zobrazených pokynů na obrazovce.
 11. Pokud máte stále potíže s připojením nebo pokud stále máte problémy s výkonem CarPlay, budete se muset obrátit na podporu Apple a zjistit, zda vám s problémem mohou pomoci.