Skip to content

Jak to opravit, když je vaše tiskárna offline

1 de Srpen de 2021
blurred background cellphone coffee 842554 6be85c1526134dfe931798b2f7c6ce8b

Tisk dokumentu nebo obrázku je obvykle rychlý úkol. Občas může vaše tiskárna zobrazit stav offline a nezpracovat tiskovou úlohu. Pokud je vaše tiskárna offline bez zjevného důvodu, několik kroků pro řešení potíží s tiskárnou ji často vrátí zpět do režimu online a znovu tiskne. Zde je pohled na to, proč je vaše tiskárna offline a co můžete udělat pro opravu. Tyto informace platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7, jakož i macOS Catalina (10.15) až OS X Mavericks (10.9).

Příčiny offline tiskárny

Existuje několik důvodů, proč může být vaše tiskárna offline. Může dojít k problému s kabely tiskárny nebo je ovladač tiskárny poškozen, potřebuje aktualizaci nebo není nainstalován. Některá nastavení tiskárny mohou být nesprávná nebo chybu způsobuje otevřená nebo nedokončená tisková úloha. Ať už je důvod jakýkoli, obnovení tiskárny do stavu online je obvykle rychlá a snadná práce.

Jak to opravit, když je vaše tiskárna v systému Windows offline

Pokud používáte tiskárnu s počítačem se systémem Windows a stav tiskárny je offline, vyzkoušejte tyto kroky pro řešení potíží v uvedeném pořadí, od jednoduchých po složitější.

 1. Zapojte tiskárnu a zapněte ji. Je důležité zkontrolovat, zda je tiskárna funkční.

 2. Restartujte počítač. Restartování počítače řeší mnoho chyb a problémů. Zkuste to a zjistěte, zda to vyřeší problém s offline tiskárnou.

 3. Vypněte a zapněte tiskárnu. Stejně jako u mnoha elektronických zařízení, vypnutí a opětovné zapnutí tiskárny často řeší problémy, včetně tiskárny, která se zobrazuje offline. Vypněte tiskárnu, odpojte ji, počkejte 30 sekund a znovu ji zapojte. Zapněte ji a zkuste to znovu. Pokud se stále zobrazuje offline, pokračujte v řešení potíží.

 4. Zkontrolujte stav síťového připojení. Pokud je tiskárna bezdrátová, ke své funkci potřebuje síťové připojení k počítači. Pokud je vaše síť offline, pravděpodobně jste problém našli. Když jsou ostatní zařízení ve vaší domácnosti nebo kanceláři online, vaše síť je v provozu.

 5. Zkontrolujte, zda je tiskárna připojena k síti nebo počítači. Pokud tiskárna není správně připojena k síti nebo počítači, nereaguje. Pokud se tiskárna fyzicky připojuje k počítači, zkontrolujte, zda jsou kabely bezpečně zapojeny. Pokud se jedná o bezdrátovou tiskárnu, zkontrolujte stav síťového připojení. Některé tiskárny mají možnost otestovat bezdrátové připojení. Na webu výrobce tiskárny zjistíte, zda váš model tuto schopnost má. Pokud ano, spusťte test připojení, abyste se ujistili, že je správně připojen.

 6. Změňte stav tiskárny. Vaše tiskárna může být nastavena na používání tiskárny offline. Ověřte, že tiskárna není nastavena pro použití offline. Pokud ano, změňte stav na online.

 7. Aktualizujte ovladač. Ujistěte se, že jste nainstalovali nejnovější dostupný ovladač tiskárny. Zastaralý nebo nekompatibilní ovladač může způsobit, že tiskárna zobrazí stav offline, takže aktualizace ovladače by mohla problém vyřešit.

 8. Odinstalujte a znovu nainstalujte tiskárnu. Tento proces dává tiskárně nový začátek. Po odinstalování tiskárny restartujte počítač a poté tiskárnu znovu nainstalujte. Proces odinstalování a přeinstalování ve Windows 8 a Windows 7 je trochu jiný.

 9. Nahlédněte do dokumentace výrobce tiskárny. Online dokumentace výrobce vaší tiskárny může poskytnout konkrétní pokyny ohledně chybových zpráv a toho, co jednotlivé prostředky znamenají. Se zařízením můžete mít také papírový manuál. Mezi běžné výrobce tiskáren patří HP, Epson, Canon, Brother, Samsung, Kyocera, Lexmark, Ricoh a Toshiba.

Jak to opravit, když je vaše tiskárna offline na počítači Mac

Pokud řešíte problémy s offline tiskárnou pomocí počítače Mac, jsou některé opravy stejné jako u počítačů se systémem Windows.

 1. Vypněte a znovu zapněte Mac. Stejně jako u počítačů se systémem Windows je mnoho problémů s Mac vyřešeno jednoduchým restartem.

 2. Vypněte a zapněte tiskárnu. Stejně jako u mnoha elektronických zařízení, vypnutí a opětovné zapnutí tiskárny často řeší problémy, včetně tiskárny, která se zobrazuje offline. Vypněte tiskárnu, odpojte ji, počkejte 30 sekund a znovu ji zapojte. Zapněte ji a zkuste to znovu. Pokud se stále zobrazuje offline, pokračujte v řešení potíží.

 3. Zkontrolujte, zda je tiskárna připojena k síti nebo počítači. Pokud tiskárna není správně připojena k síti nebo k počítači, nereaguje. Pokud se tiskárna fyzicky připojuje k počítači, zkontrolujte, zda jsou kabely bezpečně zapojeny. Pokud se jedná o bezdrátovou tiskárnu, zkontrolujte stav síťového připojení.

 4. Zkontrolujte, zda je tiskárna nastavena jako výchozí. Jako výchozí tiskárna může být nastavena jiná tiskárna, což může způsobit kopii tiskárny, kterou chcete používat offline.

 5. Odstraňte všechny otevřené tiskové úlohy. Tisková úloha může být zaseknutá, což způsobí nevyřízené položky a odeslání tiskárny do stavu offline. Odstraňte otevřené tiskové úlohy a zkuste to znovu.

 6. Odinstalujte a znovu nainstalujte tiskárnu. Tento proces dává tiskárně nový začátek. Po odinstalování tiskárny restartujte počítač a poté tiskárnu znovu nainstalujte.

 7. Resetujte tiskový systém Mac. Pokud vše ostatní selže, resetujte tiskový systém Mac. To by mělo být poslední možnost, protože to odstraní několik oprávnění a nastavení, takže postupujte opatrně.