Skip to content

Jak uložit web na domovskou obrazovku iPadu

13 de Červenec de 2021
457316530 1500 56a533313df78cf77286dfcb 5c6f011746e0fb0001b6817a

Pokud chcete rychlý přístup k oblíbeným webům nebo k webům, které často používáte, uložte tyto weby na domovskou obrazovku iPadu a používejte je, jako byste používali aplikaci. To také znamená, že si můžete na iPadu vytvořit složku plnou webů. Můžete také přetáhnout ikonu aplikace na webu do doku v dolní části domovské obrazovky. Tyto pokyny platí pro zařízení se systémem iOS 8 nebo novějším.

Připněte si web na domovskou obrazovku

Když spustíte web z domovské obrazovky, otevře se prohlížeč Safari s odkazem na web. Po skončení relace tedy buď ukončete Safari, nebo pokračujte v procházení webu. Aby byly vaše nejpoužívanější stránky vždy po ruce:

 1. Otevřete prohlížeč Safari a přejděte na web, který chcete uložit, na domovskou obrazovku.

 2. Klepněte na ikonu Sdílet.

 3. Klepněte na Přidat na domácí obrazovku.

  Přidejte webové stránky na domovskou obrazovku iPadu

 4. Zobrazí se okno s názvem webu, URL a ikonou. Chcete-li odkazu dát nový název, klepněte na název webu.

  Přidejte web na domovskou obrazovku

 5. Klepněte na Přidat k dokončení úkolu.

  Přidejte web na domovskou obrazovku

 6. Safari se zavře a na domovské obrazovce se zobrazí ikona webu.

Co jiného můžete dělat s tlačítkem Sdílet?

Nabídka Safari Share obsahuje možnosti pro ukládání, sdílení a čtení webových stránek. Na této obrazovce můžete provést několik věcí:

 • Zpráva: Tuto možnost použijte k odeslání odkazu příteli v textové zprávě.
 • Pošta: Tuto možnost použijte k odeslání odkazu e-mailem příteli. Tato možnost otevře obrazovku pro psaní e-mailu, kde můžete napsat zprávu, která bude doprovázet odkaz.
 • AirDrop: Použijte AirDrop k rychlému sdílení souborů s iPhony a iPady v okolí, pokud mají tato zařízení také aktivovaný AirDrop. Tato zařízení musí být ve vašem seznamu kontaktů, i když můžete nastavit AirDrop, aby detekoval jakékoli zařízení v okolí. Klepněte na jeho obrázek kontaktu v oblasti AirDrop (pokud nemá obrázek, zobrazuje jeho iniciály) a sdílejte web, fotografii nebo cokoli jiného.
 • Přidat do poznámek: Pokud si nechcete přidat web do záložek, ale chcete si odkaz uložit pro pozdější použití, klepněte na tuto možnost. K tomu je také dobrá volba Přidat do seznamu pro čtení, ale přidáním poznámky se k odkazu dostanete z jakéhokoli zařízení pomocí iCloudu.
 • Facebook: Pokud je váš iPad připojen k Facebooku, můžete rychle přidat odkaz na článek ve svém zdroji. Můžete jej také sdílet na Twitteru.
 • Přidat do iBooků jako PDF: Pomocí této možnosti můžete převést libovolnou webovou stránku na PDF. Tuto možnost použijte pro dlouhé články. Zkopíruje vše na webové stránce, včetně fotografií, obrázků a diagramů.
 • Tisk: Pokud máte tiskárnu AirPrint, můžete rychle vytisknout webovou stránku.
 • Vyžádejte si web pro stolní počítače: Pokud webová stránka zobrazuje stránku optimalizovanou pro mobilní zařízení a ne zcela funkční, použijte tuto funkci k vyžádání verze pro stolní počítače.