Skip to content

Jak upgradovat grafickou kartu

6 de Červenec de 2021
howtoupgradegraphicscardhero 49a93dbfddfd48329ed274aed638c6f0

Tento článek vysvětluje, jak upgradovat grafickou kartu a jak zjistit, zda ji můžete upgradovat.

Můžete vložit novou grafickou kartu do starého počítače?

Zde je postup, jak upgradovat grafickou kartu a dát svému hernímu počítači nový život.

 1. Vypněte počítač a odpojte jej od napájení. Odpojte všechna kabelová připojení a přesuňte počítač do čistého, stabilního a plochého pracovního prostoru s dobrým osvětlením.

 2. Otevřete skříň počítače.

 3. Odpojte napájecí konektory PCI-e od stávající grafické karty.

 4. Vyjměte starou grafickou kartu ze slotu PCI-e. Většina grafických karet je zajištěna šroubem, který drží zadní část karty na zadní straně pouzdra, a pákou na samotném slotu PCI-e. Vyšroubujte šroub, stiskněte páčku a poté kartu opatrně vyjměte. Předem vyrobené počítače od velkých výrobců, jako jsou Dell a HP, často obsahují další podporu grafické karty. Pokyny k odebrání těchto podpor naleznete v příručce k počítači.

  Fotografie páčky slotu PCIe, která slouží k zajištění grafické karty

 5. Nainstalujte upgradovanou grafickou kartu do slotu PCI-e. Karta by měla zapadnout do slotu tak, abyste ji nemohli vyjmout bez stisknutí páčky slotu. Zašroubujte šroub zajišťující zadní část karty zadní stranou pouzdra a znovu nainstalujte všechny odstraněné další držáky nebo podpěry.

  Fotografie grafické karty nainstalované v počítači

 6. Připojte konektory PCI-e vašeho napájecího zdroje k upgradované grafické kartě.

  Fotografie napájecích konektorů PCIe zapojených do grafické karty

 7. Zavřete skříň počítače a vraťte ji na místo, kde ji běžně používáte. Znovu připojte napájení a všechny kabelové periferie. Zkontrolujte všechna napájecí a periferní připojení. Uvolněný nebo odpojený vodič je nejčastější příčinou problémů s instalací.

 8. Spusťte počítač a nainstalujte příslušné ovladače. Moderní grafické karty nejsou dodávány s ovladači v krabici. Měli byste stáhnout a nainstalovat ovladače od společnosti, která vyrábí GPU na upgradované grafické kartě, což bude téměř ve všech případech AMD nebo Nvidia.

Co je třeba vědět před zakoupením upgradu grafické karty

Před nákupem byste měli ověřit, zda je upgrade grafické karty kompatibilní s vaším počítačem. Než začnete, zvažte, co je třeba zvážit.

 • Bude se aktualizace fyzicky hodit do vašeho počítače? Změřte vnitřek vašeho počítače a porovnejte jej s rozměry požadované grafické karty.
 • Má váš počítač kompatibilní slot PCI-e x16? Většina počítačů s nainstalovanou grafickou kartou tento slot má, ale je důležité ověřit jej otevřením počítače.
 • Zvládne napájení vašeho počítače upgrade grafické karty? Všechny grafické karty budou uvádět minimální doporučený příkon napájecího zdroje. Příkon napájecího zdroje vašeho počítače je uveden na jeho štítku.
 • Má napájecí zdroj vašeho počítače požadované napájecí konektory? Moderní grafické karty používají jeden nebo více napájecích konektorů PCI-e uvedených ve specifikacích karty.

Jak se říká: „dvakrát měř, dvakrát řez.“ Zkontrolujte tyto body znovu. Není nic horšího, než když zjistíte, že vaše nová grafická karta není kompatibilní s vaším počítačem. Grafické karty jsou k tomu obzvláště náchylné kvůli své velikosti a požadavkům na napájení.

Odstraňování problémů s grafickými kartami

Pokud váš počítač nyní pracuje s nainstalovanou upgradovanou grafickou kartou, jste hotovi. Užijte si sílu nové karty! Pokud však narazíte na problémy, mohly by tyto opravy problém vyřešit.

 • Ujistěte se, že je grafická karta připojena k napájecímu zdroji a rovnoměrně umístěna ve slotu PCI-e.
 • Zkontrolujte, zda jste počítač připojili k napájení.
 • Ověřte, zda jste monitor připojili ke grafické kartě.
 • Zkuste jiné video připojení nebo video kabel. Pokud používáte adaptér, zkuste jej vyměnit za jiný.
 • Zkontrolujte, zda je na vašem monitoru zvolen správný video vstup.

Stále máte problém? Přečtěte si našeho průvodce řešením problémů s počítačem, který se zapne, ale nezobrazuje video.