Skip to content

Jak upravit jas iPadu

13 de Červenec de 2021
brightness 58e3d25e5f9b58ef7e06348e 5bd9e0f446e0fb002d379de3 5c6ef09dc9e77c0001ddce20

IPad obsahuje funkci automatického jasu. Tato funkce mění displej iPadu na základě okolního okolního světla. Někdy to nestačí k tomu, aby bylo zobrazení správné. Zde je několik způsobů, jak upravit jas obrazovky iPadu. Tyto pokyny platí pro iPadOS 14, iPadOS 13 a iOS 12 až iOS 10.

Jak upravit jas v Ovládacím centru

Ovládací centrum iPadu je pohodlný způsob, jak upravit několik nastavení bez ohledu na to, kterou aplikaci máte otevřenou. Jak to použít:

 1. Otevři Kontrolní centrum posunutím prstu dolů z pravého horního rohu obrazovky.

 2. Ovládací prvky jasu jsou jedním ze dvou svislých posuvníků spolu s ovládáním hlasitosti. Posunutím jezdce nahoru a dolů upravte jas. Úprava nastavení jasu na iPadu je jedním ze způsobů, jak šetřit energii baterie. Umožňuje vám používat tablet delší dobu, než bude třeba jej nabít.

  Jak upravit jas iPadu

 3. zmáčkni Domov tlačítko nebo klepnutím kdekoli na obrazovce zavřete Control Center.

Jak upravit jas v nastavení

Jas iPadu můžete upravit také pomocí aplikace Nastavení. Zde je postup:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení.

  Jak mazat filmy z iPadu

 2. Klepněte na Displej a jas ze sloupce vlevo.

  Jak upravit jas na iPadu

 3. Přetáhněte ikonu Jas posuvníkem doleva a doprava upravte jas. Možná budete chtít upravit jas, aby kompenzoval odlesky při používání iPadu venku, nebo jej ztlumit při čtení v noci.

  Jak upravit jas na iPadu

 4. Upravte další nastavení, např Noční směna, Velikost textu, a Tučné písmo.

Jak používat noční směnu

Nastavení Displej a jas poskytuje přístup k funkci Night Shift. Když je Night Shift aktivován, barevné spektrum iPadu se posune tak, aby omezovalo modré světlo, aby vám pomohlo lépe spát po použití iPadu. Z Displej a jas nastavení, vyberte Noční směna přizpůsobit funkci. Klepněte na Od Pro určit časy, během nichž bude noční směna aktivní. Vybrat Západ slunce k východu slunce aby to bylo automatické. Upravte Teplota barvy posuvník dole pro ovládání teploty světla, když je zapnutá noční směna.

Nabídka Night Shift na iPadu

Jak upravit velikost textu a tučné písmo

Možnost Velikost textu upravuje velikost textu, když aplikace používá dynamický typ. Zvětšuje nebo zmenšuje typ, aby kompenzoval snížené vidění. Zapnutí tučného textu způsobí, že většina normálního textu bude tučně zvýrazněna, což usnadní čtení. Ne všechny aplikace používají dynamický typ.

Jak zapnout a vypnout True Tone

Pokud máte nedávný model iPadu, například 9,7palcový iPad Pro, může se vám zobrazit možnost zapnout nebo vypnout True Tone. True Tone je nová technologie, která napodobuje chování přirozeného světla na objektech detekcí okolního světla a přizpůsobením displeje iPadu. Ve skutečném životě se kousek papíru může pohybovat od velmi bílého pod umělým světlem žárovky po malý žlutý pod sluncem. True Tone se to snaží napodobit pro displej iPadu.