Skip to content

Jak uskutečňovat mezinárodní hovory WhatsApp bez dalších poplatků

18 de Srpen de 2021
how to place whatsapp international calls without extra charges 1efdc560865946ba8d04ab10461bbf31

Co vědět

  • WhatsApp používá vaše mobilní data k „telefonování“, což jsou vlastně hlasové chaty.
  • Bezplatně můžete kdykoli volat s neomezeným mobilním datovým tarifem nebo pokud používáte WhatsApp přes Wi-Fi.
  • Pokud máte omezený datový tarif, můžete tento limit překročit na WhatsApp, zejména při odesílání médií nebo při videohovorech.

Tento článek vysvětluje, jak bezplatně uskutečňovat hovory přes WhatsApp International a co je třeba zkontrolovat při příštím volání WhatsApp.

Mohu s WhatsApp bezplatně uskutečňovat mezinárodní hovory?

No, tak nějak. WhatsApp, podobně jako Telegram, Line a Facebook Messenger, používá k připojení uživatelů WhatsApp k sobě buď přímé zprávy nebo hlasové volání, internetové nebo mobilní připojení. WhatsApp nelze použít k telefonování na mobilní číslo, které není ve vašem seznamu kontaktů WhatsApp. Nelze jej použít ani k telefonování na pevné číslo.

I když váš WhatsApp hovor kontaktu v jiné zemi může vypadat, znít a cítit se jako mezinárodní telefonní hovor, ve skutečnosti jde o hlasový hovor nebo hlasový chat. To může být matoucí, protože aplikace při nastavování účtu používá vaše telefonní číslo, ale to se provádí za účelem potvrzení vaší identity a spojení s kontakty v telefonním seznamu, nikoli za účelem bezplatných telefonních hovorů. WhatsApp ve skutečnosti neprovádí pravidelné telefonní hovory. Je to služba hlasového chatu. Několik bodů, které je třeba mít na paměti:

  • WhatsApp na WhatsApp. WhatsApp vám umožňuje volat mezinárodním kontaktům, ale pouze z vašeho účtu WhatsApp do jejich účtu WhatsApp.
  • Hlasové hovory WhatsApp nejsou telefonní hovory. WhatsApp nemůže volat na pevná čísla, takže pokud si myslíte, že na něj voláte pomocí WhatsApp, ve skutečnosti můžete omylem uskutečnit běžný telefonní hovor prostřednictvím výchozí aplikace pro telefon v zařízení. Skype však může volat na běžná telefonní čísla.
  • Zkontrolujte své kontakty WhatsApp. Na mobilní číslo, které není ve vašich kontaktech WhatsApp, nemůžete volat hlasem. Pokud si myslíte, že jste, máte rádi tradiční telefonní hovor a účtujete si za něj poplatky jako obvykle.

Účtuje WhatsApp mezinárodní hovory?

Při hlasovém volání kontaktu prostřednictvím aplikace WhatsApp vám nebude účtován poplatek za telefonní hovor, protože se ve skutečnosti nejedná o telefonní hovor. Za všechna použitá data vám však budou účtovány poplatky, protože hovor probíhá čistě přes internet. Pokud máte u svého mobilního operátora neomezený datový tarif, měli byste být v pořádku, ale pokud má váš plán datové limity, ve skutečnosti je možné to při používání WhatsApp přejít, zvláště pokud odesíláte mediální soubory nebo provádíte videohovory . Při používání aplikace WhatsApp přes Wi-Fi nespotřebujete žádná svá mobilní data, zkuste se tedy připojit k Wi-Fi, pokud je to možné. Byly zaznamenány případy, kdy lidé tvrdili, že jim byly účtovány poplatky za mezinárodní telefonní hovory po použití WhatsApp s AT&T, Verizon, T-Mobile a Sprint. I když by se to technicky nemělo stát, existuje pro to několik vysvětlení.

  • Byla použita špatná aplikace. Ikona aplikace pro aplikaci WhatsApp a výchozí aplikace pro telefony na smartphonech iPhone a Android vypadají docela podobně a je možné, že tyto byly použity k uskutečnění hovorů omylem.
  • Zmatek v adresáři. Aplikace iOS Kontakty umístí Zavolejte na WhatsApp odkaz přímo nad telefonním číslem kontaktu. Klepnutím na číslo zahájíte běžný telefonní hovor, zatímco klepnete na Zavolejte na WhatsApp měli byste klepnout na volání přes WhatsApp.
  • Poplatky mobilního operátora. Někteří uživatelé tvrdili, že jejich operátoři přepnou hovor WhatsApp na běžný hovor, pokud je signál Wi-Fi nebo mobilní signál slabý. Abyste tomu zabránili, pokud se to skutečně děje, zapněte při používání aplikace WhatsApp režim Letadlo, abyste se ujistili, že se připojujete pouze k signálu Wi-Fi.
  • WhatsApp zmatek. Uživatelé, kteří jsou v chytrých telefonech noví, si mohou myslet, že díky stažení WhatsApp jsou všechny telefonní hovory zdarma. To ne. Hovory a zprávy WhatsApp musíte provádět z aplikace WhatsApp.

WhatsApp může být velmi užitečnou aplikací, která vám umožní zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy, a veškerá komunikace v rámci ní, ať už za malý nebo malý poplatek za data, by měla být zdarma. Pokud zjistíte, že vám váš operátor účtuje vysoké poplatky za volání přes WhatsApp, je pravděpodobně příčinou jeden z výše uvedených problémů.