Skip to content

Jak uvolnit Mac

5 de Červenec de 2021
how to unfreeze a mac 5120329 c100f26cdec142858d80ba0323935d8c

Ať už máte jakýkoli typ Macu, někdy můžete skončit tak, že váš Mac nebude reagovat a zamrzne. Může to být velký problém, ale může to být také přímá věc, kterou je třeba opravit. Mezi příčiny patří problém s přehřátím systému nebo jednoduše problém s konkrétní aplikací, kterou používáte. Ať už je důvod jakýkoli, tady je co dělat, když Mac zamrzne a jak to znovu spustit.

Co způsobuje zmrazení Macu?

Křičel: „Můj Mac je zamrzlý a já na nic nemůžu kliknout?“ Neboj se. Zmrazený Mac může být velkým problémem, ale může mít také jednoduchou opravu. Může to být způsobeno nefunkčním programem, problémem se samotným macOS nebo hardwarovou chybou, jako je přehřátí nebo problém s RAM systému. Mnoho z těchto problémů můžete opravit doma, ale existují určité případy, kdy váš Mac musí být odborně opraven společností Apple nebo může být dokonce neopravitelný. Než se dostanete do této fáze, je dobré zúžit, kde je problém, a pokusit se problém vyřešit a opravit.

Odstraňování problémů, když Mac zamrzne

Pokud váš Mac zamrzl, vyzkoušejte tyto tipy pro řešení potíží, jak jej znovu spustit a spustit: Existuje mnoho různých důvodů, proč váš Mac mohl zamrznout. Pokud tento krok není relevantní pro to, co děláte, přeskočte jej a přejděte na další.

 1. Vynutit ukončení aplikace. Pokud si myslíte, že aplikace, kterou používáte nebo používáte, způsobuje zmrazení vašeho Macu, zkuste vynutit ukončení aplikace pomocí Command + Option + Escape a zobrazte okno Vynutit ukončení aplikací.

 2. Zkuste vynutit ukončení aplikace prostřednictvím nabídky Apple. Klepněte na ikonu Apple na svém notebooku a přejděte dolů na Vynutit ukončení a zavřete aplikaci.

 3. Vynutit ukončení aplikace pomocí Monitoru aktivity. Efektivnějším způsobem vynucení ukončení aplikace nebo nevyzpytatelného procesu může být použití nástroje Sledování aktivity, který vám umožní přístup ke všemu, co aktuálně běží na vašem Macu.

 4. Vypněte Mac. Pokud nemůžete vynutit ukončení aplikace a váš Mac nereaguje, vypněte počítač a restartujte jej. Ztratíte veškerou neuloženou práci, ale může vyřešit spoustu problémů se zmrazením.

 5. Odpojte všechna periferní zařízení připojená k počítači Mac. Někdy může periferie způsobit problém s vaším Macem. Zkuste jej odpojit a zjistit, zda problém vyřeší.

 6. Spusťte do nouzového režimu. Zkuste použít režim bezpečného spuštění počítače Mac, abyste zkontrolovali, zda váš počítač funguje správně, a zkontrolujte, zda nedochází k problémům.

 7. Uvolněte místo na disku. Pokud je na disku málo místa, mohou všechny počítače podstatně zpomalit. Zkuste odebrat nepotřebné aplikace a dokumenty, abyste zrychlili svůj Mac a poskytli systému trochu dechového prostoru.

 8. Resetujte PRAM nebo NVRAM počítače Mac. Resetování PRAM nebo NVRAM počítače Mac může vyřešit některé základní problémy s hardwarem.

 9. Opravit oprávnění. Pokud používáte Mac se systémem OS X Yosemite nebo starším, možná budete muset opravit oprávnění, abyste zajistili správné fungování všech aplikací, se kterými máte problémy. Pokud ve vašem systému běží OS X El Capitan nebo novější, není to nutné, protože macOS automaticky opravuje všechny problémy s oprávněním souborů.

 10. Resetujte Mac. Jako poslední možnost zkuste resetovat počítač Mac vymazáním všech informací z pevného disku a spuštěním znovu. Ujistěte se, že máte zálohy všech svých důležitých dokumentů, abyste neztratili nic cenného.

 11. Kontaktujte zákaznickou podporu společnosti Apple. Pokud problémy se zamrzáním Macu přetrvávají, obraťte se na zákaznickou podporu společnosti Apple. Pokud je váš systém Mac stále v záruce, můžete si jej nechat zdarma opravit. Pokud tak neučiní, zákaznická podpora společnosti Apple vám může i nadále poradit s dalšími možnostmi opravy a dále vám pomoci.