Skip to content

Jak uvolnit MacBook Pro

12 de Červenec de 2021
how to unfreeze a macbook pro 5120324 43db8b5c916547a9bedf3ba91c760da1

Pokud váš MacBook Pro zamrzl a nemůžete ho dostat do práce, může to představovat obrovský problém pro vaši úroveň produktivity. Ať už jde o přehřátí notebooku nebo problém s macOS, je to velmi nepohodlné, ale nemusí to být trvalý problém. Zde je návod, jak znovu začít pracovat s MacBookem Pro.

Co způsobuje zmrazení MacBooku Pro?

Zajímá vás, jak opravit zamrzlý MacBook Pro? Chápeme to. MacBook Pro, který neustále mrzne, je velkým problémem, ale může mít jednoduchou opravu. Může to být způsobeno nefunkčním programem, problémem se samotným macOS nebo chybou hardwaru, jako je přehřátí nebo problém s RAM. Mnoho z těchto oprav můžete provést doma, ale existují určité případy, kdy MacBook Pro musí být odborně opraven společností Apple nebo může být dokonce neopravitelný. Před dosažením této fáze je rozumné omezit věci na konkrétní problém, se kterým se potýkáte, a pokusit se problém vyřešit.

Odstraňování problémů, když MacBook Pro zamrzne

Pokud váš MacBook Pro zamrzl, vyzkoušejte tyto tipy pro odstraňování problémů, abyste jej mohli znovu spustit: Existuje mnoho různých důvodů, proč váš MacBook Pro mohl zamrznout. Pokud krok nesouvisí s vaším problémem, přeskočte jej a přejděte na další nejrelevantnější.

 1. Vynutit ukončení aplikace. Pokud si myslíte, že aplikace způsobuje zamrznutí vašeho MacBooku Pro, zkuste aplikaci ukončit pomocí Command + Option + Escape zobrazte okno Vynutit ukončení aplikací.

 2. Zkuste vynutit ukončení aplikace pomocí Jablko Jídelní lístek. Klikněte na ikonu Jablko ikona na notebooku a přejděte dolů na Force Quit zavřete aplikaci.

 3. Vynutit ukončení aplikace pomocí Monitoru aktivity. Efektivnějším způsobem vynucení ukončení aplikace nebo nevyzpytatelného procesu může být použití nástroje Sledování aktivity.

 4. Vypněte MacBook Pro. Pokud nemůžete vynutit ukončení aplikace a váš Mac nereaguje, vypněte počítač. Ztratíte veškerou neuloženou práci, ale může vyřešit většinu problémů se zamrznutím.

 5. Odpojte všechna periferní zařízení připojená k počítači Mac. Někdy může periferie způsobit problém s vaším MacBookem Pro. Zkuste jej odpojit a zjistit, zda problém vyřeší.

 6. Spusťte do nouzového režimu. Zkuste použít režim bezpečného spuštění počítače Mac a zkontrolujte, zda váš počítač funguje správně.

 7. Uvolněte místo na disku. Pokud je na disku málo místa, mohou všechny počítače podstatně zpomalit. Zkuste MacBook Pro zrychlit odebráním aplikací a dokumentů.

 8. Resetujte PRAM nebo NVRAM počítače Mac. Resetování PRAM nebo NVRAM počítače Mac může vyřešit některé základní problémy s hardwarem, kde se váš systém efektivně zaměňuje. Je to jednoduchá oprava.

 9. Opravit oprávnění. Pokud používáte MacBook Pro se systémem OS X Yosemite nebo starším, možná budete muset opravit oprávnění, abyste zajistili správné fungování všech aplikací, se kterými máte problémy. To není nutné, protože OS X El Capitan jako macOS automaticky opravuje svá oprávnění k souborům.

 10. Resetujte MacBook Pro. Jako řešení poslední šance zkuste resetovat MacBook Pro vymazáním všech informací z pevného disku a spuštěním znovu. Ujistěte se, že máte zálohy všech svých důležitých dokumentů, abyste neztratili nic cenného.

 11. Kontaktujte zákaznickou podporu společnosti Apple. Pokud problémy se zamrzáním MacBooku Pro přetrvávají, obraťte se na zákaznickou podporu společnosti Apple. Pokud je váš notebook stále v záruce, můžete si jej nechat zdarma opravit. Pokud tak neučiní, zákaznická podpora společnosti Apple vám může i nadále poradit s dalšími možnostmi opravy a dále vám pomoci.