Skip to content

Jak vyčistit displej Macu

13 de Srpen de 2021
GettyImages 6269699581 5c676f2646e0fb0001560c43

Čištění displeje počítače Mac je snadný proces, který je třeba vzít v úvahu pouze s několika úkoly. Ačkoli se tyto pokyny týkají konkrétně displejů Apple, fungují pro většinu obrazovek s displeji z tekutých krystalů (LCD). Obecné pokyny k čištění obrazovek LCD a televizních obrazovek najdete v článku o čištění monitoru s plochou obrazovkou. Pokyny v tomto článku se týkají displejů na přenosných a stolních počítačích Mac a všech displejů třetích stran, které používáte s Macem. Displeje Mac se dělí na dvě kategorie: nahé LCD obrazovky a skleněné LCD obrazovky. Nahé LCD obrazovky se používají na mnoha starších přenosných počítačích Mac a na většině stolních monitorů třetích stran. Skleněné LCD obrazovky, jako ty, které se používají v nedávných iMacech, jsou nahé LCD se skleněným panelem před nimi. Protože je panel LCD chráněný, můžete si myslet, že je v pořádku používat na iMac čistič domácího skla. Ne, není. Společnost Apple doporučuje k čištění těchto displejů destilovanou vodu. Destilovaná voda stačí k odstranění veškerých nečistot, šmouh a otisků nosu koček nebo psů. Pokud narazíte na úporné místo, použijte kombinaci destilovaného bílého octa a destilované vody.

MacBook Pro.

Čištění displeje počítače Mac

Co potřebuješ:

  • Dvě utěrky z mikrovlákna
  • Destilovaná voda
  • Destilovaný bílý ocet

Dvě utěrky z mikrovlákna jsou výhodné, protože jednu můžete použít pro suché čištění displeje a druhou navlhčete destilovanou vodou na odolná místa. Zvládnete to s jediným hadříkem z mikrovlákna, ale dávejte pozor, abyste navlhčili jen jeho malou část. Před zahájením čištění vypněte počítač a monitor a odpojte jej od zdroje napájení.

  1. Začněte jemným otřením displeje suchým hadříkem z mikrovlákna. Netlačte silně na LCD panel, protože to může způsobit problémy s jednotlivými pixely, které tvoří displej. Pokud čistíte skleněnou tabuli, můžete vyvinout trochu větší tlak, ale přesto byste měli použít lehkou ruku.

  2. Po dokončení chemického čištění zkontrolujte, zda na displeji nejsou zbývající místa nebo špinavá místa. V mnoha případech stačí lehké čištění suchým hadříkem z mikrovlákna.

  3. Pokud máte stále oblasti, které je třeba vyčistit, navlhčete druhý hadřík z mikrovlákna destilovanou vodou a jemně se vraťte zpět na místa, která jsou stále špinavá. Nestříkejte kapalinu přímo na displej. Otřete dosucha prvním hadříkem a poté zkontrolujte displej.

  4. Pokud na něm zarputile visí nějaká špína, přimíchejte destilovaný bílý ocet a směs destilované vody. Nikdy nepoužívejte roztok, který obsahuje více než 50 procent octa. Jeden díl octa a tři díly vody by měly stačit.

  5. Navlhčete druhý hadřík z mikrovlákna čisticí směsí a otřete displej, přičemž se soustřeďte na všechny oblasti, které jsou stále špinavé.

  6. Otřete displej suchým hadříkem a poté jej znovu zkontrolujte. Už by to mělo být čisté, ale v případě potřeby to můžete ještě jednou projít vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Dokončete suchým hadříkem.

Je možné, i když nepravděpodobné, že šmouha nebo skvrna na skleněném panelu na displeji vašeho Macu je na vnitřním povrchu. Pokud tomu tak je, nejlepší je odnést displej do Apple Store na čištění. Vyškolený technik může vytáhnout skleněný panel, vyčistit oba povrchy skla a pod ním ležící panel LCD a poté vše utěsnit zpět, aniž by došlo k poškození displeje.