Skip to content

Jak vyloučit soubory z prověřování Norton Antivirus

5 de Červenec de 2021
GettyImages 910827558 5a87aeacba61770036113c91

Norton Antivirus nebo Norton Security vás může opakovaně upozorňovat, že určitý soubor nebo složka obsahuje virus, i když víte, že takový virus neobsahuje. Toto se nazývá falešně pozitivní. Můžete těmto programům dát pokyn, aby během skenování ignorovaly konkrétní soubory nebo složky, aby se zabránilo falešným poplachům. Pokyny v tomto článku se vztahují na Norton Antivirus a Norton Security pro Windows a Mac.

Bílé seznamy souborů pro Norton Antivirus

Stejně jako většina dobrých antivirových programů vám software Norton AV umožňuje povolit nebo vyloučit soubory a složky ze skenování. Můžete říct softwaru, aby ignoroval soubor nebo složku, které jej blokují z pohledu programu. Norton vám proto neřekne, zda tam virus je nebo ne. Vyloučení skenování celých složek není vždy moudré, zejména složky, které často shromažďují nové soubory, například složku Stažené soubory.

Jak vyloučit soubory a složky ze skenování antivirového softwaru Norton

Na trhu existují desítky antivirových programů Norton Security, ale proces vyloučení souborů je v zásadě stejný. Chcete-li například vyloučit konkrétní soubory a složky z kontroly Norton Security v systému Windows 10:

 1. Otevřete antivirový software Norton a vyberte Nastavení.

 2. Vybrat Antivirus.

  1625473806 76 Jak vyloucit soubory z proverovani Norton Antivirus Antivirus“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-17″ >

 3. Vybrat Skeny a rizika záložka.

  Karta Skenování a rizika

 4. Přejděte dolů na ikonu Vyloučení / nízká rizika sekci a vyberte Konfigurovat [+] vedle Položky, které se mají vyloučit ze skenování. Vybrat Vymazat ID souborů vyloučená během skenování resetovat nastavení vyloučení.

  Sekce Vyloučení / Nízká rizika

 5. Vybrat Přidat složky nebo Přidat soubory a vyberte soubor / složku, kterou chcete vyloučit. Po dokončení vyberte OK uložit změny.

  Tlačítka Přidat složky a Přidat soubory

V tomto okamžiku můžete ukončit všechna otevřená okna a zavřít software Norton. Soubory a složky vylučujte, pouze pokud máte jistotu, že nejsou infikovány. Cokoli, co váš antivirový software ignoruje, může později mít viry a Norton nebude o nic moudřejší, pokud budou tyto soubory vyloučeny z kontroly a ochrany v reálném čase.

Vyloučení souborů z prověřování aplikací Mobile Norton Antivirus

Aplikace Norton Security and Antivirus pro Android a iOS neumožňuje vyloučit konkrétní soubory a složky v nabídce nastavení. Místo toho musíte společnosti Norton říct, aby ignorovala soubory po jejich zjištění.