Skip to content

Jak vypnout AirPlay

7 de Červenec de 2021
GettyImagesairplayWestend61 abcbaeca096c4cbb9f055f363dd5b2bd

Co je třeba vědět

 • Na ploše Mac vyberte Zrcadlení > Vypněte zrcadlení.
 • Na mobilním zařízení se systémem iOS otevřete Kontrolní centrum > Hudba nebo Zrcadlení obrazovky > Zastavit zrcadlení nebo Zastavte AirPlay.

Tento článek ukazuje, jak vypnout AirPlay na většině iPhonů, iPadů a Maců.

Jak vypnout AirPlay na Macu

Na horním panelu nabídek na ploše Mac vyberte ikonu Zrcadlení ikona označená obdélníkem s trojúhelníkem dole. V Zrcadlení v nabídce, která se otevře, vyberte Vypněte zrcadlení.

Pokud nevidíte ikonu Zrcadlení, vyberte ikonu Jablko ikona z řádku nabídek a poté ikona Systémové preference > Displeje. V levém dolním rohu. Zkontrolovat Zobrazit možnosti zrcadlení na řádku nabídek, jsou-li k dispozici zaškrtávací políčko.

Jak vypnout AirPlay na iPhonu nebo iPadu

 1. Otevřeno Kontrolní centrum.

  • iPhone X a iPad iOS 12: Přejeďte prstem z pravého horního rohu obrazovky dolů.
  • iPhone 8 nebo iOS 11 a starší: Přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru.
 2. Vyberte buď Hudba widget nebo Zrcadlení obrazovky widget.

 3. Vyberte možnost Zastavit zrcadlení nebo Zastavte AirPlay.

Pokud chcete získat zpět ovládání své Apple TV od jiného hostitele AirPlay, vyberte Jídelní lístek na dálkovém ovladači Apple TV nebo v aplikaci Remote na vašem iPhone.

Jak funguje AirPlay?

AirPlay detekuje zařízení pomocí jedné ze dvou možných metod. Pokud jako bezdrátový směrovač používáte Apple AirPort Express, připojí všechna vaše zařízení Apple bez nutnosti dalšího vybavení nebo nastavení. Alternativně se kompatibilní zařízení navzájem rozpoznají, když jsou ve stejné síti Wi-Fi. Pokud každé vaše zařízení používá stejnou síť Wi-Fi, bude moci komunikovat prostřednictvím AirPlay. To znamená, že váš iPhone nebo iPad detekuje vaše Apple TV, reproduktory s podporou AirPlay nebo jiná zařízení Apple, která vlastníte.

Často kladené otázky

 • Jak deaktivuji AirPlay? Jediným způsobem, jak deaktivovat Airplay, je vypnout jej. Chcete-li deaktivovat AirPlay na počítači Mac, vyberte Zrcadlení a poté vyberte Vypněte zrcadlení. Chcete-li deaktivovat AirPlay na zařízení iOS, otevřete Kontrolní centrum, klepněte na Zrcadlení obrazovkya poté vyberte Zastavit zrcadlení.
 • Jak odstraním AirPlay z telefonu? AirPlay nelze odebrat ani odinstalovat. Nejblíže k odstranění AirPlay je vypnutí. Chcete-li AirPlay na iPhonu vypnout, otevřete Kontrolní centrum, klepněte na Zrcadlení obrazovkya potom klepněte na Zastavit zrcadlení.
 • Kde jsou nastavení AirPlay na mém iPhone? Chcete-li změnit nastavení svých zařízení AirPlay, použijte aplikaci Apple Home. Pomocí aplikace Home na vašem iPhone můžete AirPlay zapnout a vypnout, omezit přístup k AirPlay, změnit názvy svých zařízení, přiřadit zařízení k místnosti a umožnit ostatním promítat obrazovku zařízení na vaši Apple TV nebo jiný chytrý telefon. TELEVIZE.
 • Kde je tlačítko AirPlay? Tlačítko AirPlay najdete v aplikaci, kterou používáte k odesílání médií (například aplikace YouTube). Tlačítko AirPlay je obdélník se šipkou směřující nahoru. Obvykle se nachází ve spodní části obrazovky aplikace.