Skip to content

Jak vypnout Apple CarPlay

17 de Srpen de 2021
IMG 6349iPhoneXmockup 9c6f23d364044e40af43038d3100a571

Co vědět

 • Apple CarPlay vám umožní synchronizovat váš iPhone s kompatibilními vozidly buď prostřednictvím bezdrátového připojení, nebo pomocí kabelu.
 • Chcete -li vypnout CarPlay, přejděte na Nastavení > Všeobecné > CarPlay > klepněte na vozidlo, které chcete zapomenout, a potom klepněte na Zapomeňte na tohle auto > Zapomenout.
 • CarPlay můžete také deaktivovat v Čas obrazovky nastavení, aby se nezapnul u žádného připojeného vozidla.

Tento článek se zabývá dvěma způsoby, jak vypnout Apple CarPlay v iOS 14, iOS 13 a iOS 12, a to pomocí a Nastavení možnost nebo prostřednictvím Omezení obsahu.

Jak vypnout CarPlay z Nastavení

Apple CarPlay můžete chtít vypnout z různých důvodů, včetně toho, že možná jen nechcete používat CarPlay. Bez ohledu na důvod můžete CarPlay vypnout v Nastavení. Když jej vypnete pomocí těchto pokynů, můžete jej snadno znovu povolit opětovným připojením CarPlay k telefonu.

 1. Jít do Nastavení > Všeobecné a potom klepněte na CarPlay.

 2. Na obrazovce CarPlay klepněte pod názvem na název vozidla, které chcete zapomenout Moje auto možnosti. Pokud se připojujete k více vozidlům, může zde být uvedeno více než jedno auto, a pokud chcete vypnout CarPlay u všech, budete muset kroky zopakovat u každého vozidla. Jakmile se v aplikaci CarPlay rozhodnete zapomenout na vozidlo, budete muset projít procesem jeho opětovného přidání, abyste k němu měli v budoucnu přístup znovu.

 3. Klepněte na Zapomeňte na tohle auto.

 4. Poté v potvrzovací zprávě, která se zobrazí, klepněte na Zapomenout znovu potvrďte, že s tímto vozidlem již nechcete používat CarPlay. Jakmile klepnete Zapomenout vozidlo bude odebráno z Apple CarPlay.

  Screenshoty možností, jak zapomenout na auto v Apple CarPlay.

Jak zcela zakázat Apple CarPlay

Pokud nepoužíváte CarPlay nebo vám připadá frustrující, že se spouští pokaždé, když připojíte telefon k autu, můžete jej zcela deaktivovat. Překvapivě však k tomu budete muset projít Screen Time. Pokud se rozhodnete vypnout CarPlay pomocí této metody, funkci zcela deaktivujete, takže dokud se nevrátíte k těmto pokynům a znovu CarPlay nepovolíte, nebudete ji moci používat.

 1. Otevřete svůj iPhone Nastavení a potom klepněte na Čas obrazovky.

 2. Na stránce Nastavení času obrazovky přejděte dolů a klepněte na Omezení obsahu a soukromí.

 3. v Omezení obsahu a soukromí, pokud jste to ještě neaktivovali Omezení obsahu a soukromí, zapněte jej (tlačítko se rozsvítí zeleně).

  Snímky obrazovky ukazující, jak zapnout omezení obsahu a soukromí pro iPhone.

 4. Jakmile se vaše aplikace zobrazují jako upravitelné, najděte je a klepněte na ně Povolené aplikace.

 5. Na Povolené aplikace obrazovku, vypněte CarPlay. Tím se zablokuje přístup k němu, a to jak bezdrátově, tak i po připojení telefonu ke kabelu. Chcete -li v budoucnu používat CarPlay, budete muset tuto možnost nejprve znovu zapnout.

  Jak vypnout CarPlay v omezení obsahu a soukromí.