Skip to content

Jak vypnout Roku

13 de Červenec de 2021
roku ultra front back xxx 5b0d742343a1030036e72b02

Televize Roku, set-top box nebo streaming stick poskytují přístup k tisícům kanálů, které nabízejí předplatné, pay-per-view a bezplatný streamovaný obsah. Se všemi těmito funkcemi nemají zařízení Roku, s výjimkou televizorů Roku, vypínač On-Off. Zde je pohled na to, jak vypnout zařízení Roku, když je čas vypnout. Roku nabízí hlasové ovladače s vypínačem. Tlačítko napájení slouží pouze k zapnutí nebo vypnutí kompatibilního televizoru.

Jak jsou napájena zařízení Roku

Pokud si lámete hlavu nad tím, proč vaše Roku stick (Streaming Stick, Express, Express + nebo Premiere) nebo box (Ultra nebo Ultra LT) nemá tlačítko Vypnuto, je to proto, že tato zařízení nejsou určena k vypnutí. Zařízení Roku používají velmi málo energie. Tato zařízení jsou navržena tak, aby zůstala připojena k internetu a stahovala aktualizace operačního systému a udržovala ostatní aplikace a kanály aktuální. Až skončíte se sledováním streamované zábavy a vypnete televizi, zařízení Roku přejde do pohotovostního režimu nebo režimu spánku. Přesto čerpá malé množství energie. Pokud však chcete, aby vaše Roku stick nebo box byly úplně vypnuté a odpojené od napájení, existují některá řešení.

Vypněte Roku napájený střídavým proudem

Pokud své zařízení Roku napájíte pomocí přiloženého napájecího adaptéru, odpojte jej ze zásuvky. Tím se zařízení úplně vypne a odpojí se od internetu. Pokud jste zapojili svůj Roku do prodlužovací šňůry nebo přepěťové ochrany, přepnutím vypínače se odpojí Roku. Tím se také přeruší napájení dalších zařízení zapojených do pásku. Pokud zapojíte Roku do inteligentního napájecího zdroje, napájení se po určité době nečinnosti přeruší pouze do zásuvky Roku. Pokud je zařízení Roku připojeno k chytré zásuvce, vypněte ji pomocí chytrého telefonu, Google Home nebo Amazon Echo.

Vypněte Roku napájený z USB

Pokud napájíte Roku stick nebo box přes USB port vašeho televizoru, streamovací zařízení se automaticky vypne, když vypnete televizor. Společnost Roku doporučuje místo USB použít síťový adaptér, aby se zařízení nerestartovalo ani neaktualizovalo při každém zapnutí televizoru.

A co televize Roku 4 nebo Roku?

Roku 4 a Roku TV jsou výjimkou z konstrukce bez napájení jiných zařízení Roku.

Roku TV

Televizory Roku se snadno vypínají pomocí tlačítka napájení na dálkovém ovladači. Televizory Roku mají také další funkce pro úsporu energie, které jsou přístupné v zařízeních Nastavení Jídelní lístek. Mimo jiné nastavte časovač pro vypnutí kontrolky LED televizoru Roku nebo vyberte Vypněte po 4 hodinách nastavit některá omezení výkonu.

Roku 4

Roku 4 se již neprodává. Pokud máte jedno z těchto starších zařízení, je zde funkce vypnutí. Stiskněte ovladač Domov knoflík, a poté na televizní obrazovce vyberte Nastavení > Systém > Napájení. V rámci Možnosti napájení, Vybrat Automatické vypnutí. Roku 4 se vypne po 30 minutách nečinnosti. Alternativně můžete okamžitě vypnout Roku 4 výběrem Vypnout.

Vypněte zařízení Roku

Možná budete chtít úplně vypnout zařízení Roku, pokud máte obavy z úspory energie nebo se bojíte přehřátí streamovací tyče. Můžete také chtít vypnout hůl Roku a přesunout ji do jiné televize v domě. Je bezpečné odpojit zařízení Roku od jedné televize a poté se znovu připojit k jinému ve stejném domě. Funkce Roku Hotel & Dorm Connect vám také umožní používat zařízení, když jste mimo domov. Existují určité nevýhody při vypnutí zařízení Roku. Když je zařízení znovu zapnuto, musí se operační systém Roku restartovat, což vám brání v okamžitém přístupu k funkcím nebo obsahu Roku. Ponecháním zařízení nebo televize Roku v režimu spánku nebo pohotovostního režimu se zachovají přihlašovací údaje a umožní se zařízení Roku stahovat a instalovat aktualizace. Pokud nedojde k přerušení služby nebo ztrátě napájení, při jednorázovém přihlášení ke konkrétní službě nebo kanálu, jako je Netflix, se nemusíte přihlašovat znovu pokaždé, když ji chcete sledovat.