Skip to content

Jak vytvořit vyzváněcí tóny zdarma v iTunes

3 de Srpen de 2021
GettyImages 483605041 56a67f225f9b58b7d0e340cb

Co vědět

  • Klepněte pravým tlačítkem na skladbu a vyberte Získat informace > Možnosti, zadejte Doba spuštění a Čas ukončení pro vyzváněcí tón, poté vyberte OK.
  • Zvýrazněte skladbu a přejděte na Pokročilý > Vytvořit verzi AAC, potom klepněte pravým tlačítkem na hudební klip a vyberte Zobrazit v Průzkumníkovi Windows.
  • Přejmenujte příponu souboru z .M4A na .M4R a poté poklepáním na přejmenovaný soubor uložte do složky Vyzváněcí tóny.

Tento článek vysvětluje, jak vytvořit vyzváněcí tón v iTunes zdarma.

Náhled skladby

Než něco uděláte, možná si budete chtít nejprve zobrazit náhled skladby a určit, kterou její část chcete použít; maximální povolená doba vyzvánění je 39 sekund. Nejlepší způsob, jak to udělat, je přehrát skladbu a zapsat si čas začátku a konce sekce, kterou chcete použít; například 1: 00-1: 30 by byl 30sekundový klip, který začíná 1 minutou skladby a končí 1 minutu 30 sekund. Chcete -li zobrazit skladby, které jsou ve vaší knihovně iTunes, klikněte na Hudba v levém podokně (pod Knihovna).

Výběr skladby

Jakmile určíte skladbu, kterou chcete použít, a zaznamenáte si čas začátku a konce sekce, kterou chcete použít, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte Získat informace z rozbalovací nabídky. Zobrazí se informační obrazovka, která vám ukáže různé podrobnosti o skladbě.

Nastavení délky skladeb

Klikněte na Možnosti kartu a zaškrtněte políčka vedle Doba spuštění a Čas ukončení. V tuto chvíli je trik využít časy, které jste si dříve zapsali – zadejte je do polí a klikněte OK.

Vytvoření hudebního klipu

Začněte zvýrazněním skladby myší, klikněte na Pokročilý kartu v horní části obrazovky a poté vyberte Vytvořit verzi AAC z nabídky. Pokud tuto možnost nevidíte, přepněte v nastavení importu na kodér AAC (klikněte na Upravit > Předvolby > Všeobecné záložka> Nastavení importu). Nyní byste ve své knihovně iTunes měli vidět zkrácenou verzi původní skladby. Před pokračováním k dalšímu kroku zrušte zaškrtnutí časů zahájení a ukončení původních skladeb podle kroků 1 a 2 výše.

Vytvoření vyzváněcího tónu iTunes

Klepněte pravým tlačítkem na hudební klip, který jste vytvořili, a vyberte Zobrazit v Průzkumníkovi Windows. Nyní byste měli vidět soubor na pevném disku s příponou souboru .M4A – přejmenujte toto rozšíření na .M4R, aby z něj byl vyzváněcí tón. Poklepejte na přejmenovaný soubor v Průzkumníkovi Windows a iTunes jej importují do složky Vyzváněcí tóny (může to trvat několik sekund.

*Alternativní metoda*

Pokud máte problémy s použitím první metody, přetáhněte hudební klip na plochu a přejmenujte jej pomocí přípony souboru .M4R. Smažte hudební klip v iTunes a poté dvakrát klikněte na soubor na ploše a importujte jej.

Kontrola nového vyzváněcího tónu

Kliknutím na ikonu zkontrolujte, zda byl vyzváněcí tón importován Vyzváněcí tóny v levém podokně iTunes (pod knihovnou). Nyní byste měli vidět svůj nový vyzváněcí tón, který můžete poslouchat poklepáním na něj. Nakonec, abyste mohli vyčistit, můžete nyní odstranit původní klip, který je ve složce Hudba; klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Vymazat, následován Odstranit. Gratulujeme k vytvoření bezplatného vyzváněcího tónu pomocí iTunes – nyní můžete synchronizovat svůj iPhone.

Můžete vytvářet vyzváněcí tóny pro iPhone zdarma?

Za vyzvánění pomocí softwaru iTunes je obvykle nutné zaplatit poplatek. Nejen to, ale jediné skladby, které můžete použít, jsou skladby zakoupené v iTunes Store. To znamená, že za stejnou skladbu skutečně platíte dvakrát. Dobrou zprávou je, že s trochou práce můžete pro svůj iPhone vytvořit vyzváněcí tóny zdarma pomocí skladeb bez DRM, které již máte-dokonce i těch, které nepocházejí z iTunes Store.