Skip to content

Jak z iPadu vytěžit maximum

12 de Červenec de 2021
ipad pro caracteristicas 56a9280e5f9b58b7d0f8bfaa

IPad je skvělé zařízení, které je schopné provádět různé úkoly, jako je streamování filmů, zábava se skvělými hrami, přeměna na digitální knihovnu nebo prostě procházení webu na gauči. Zde je návod, jak vybrat ten správný iPad, začít s ním rychle a používat ho se svými dětmi.

Jak koupit iPad

IPad se dodává ve třech velikostech: 7,9palcový iPad Mini, 9,7palcový iPad a 12,9palcový iPad Pro. Pokud si chcete ušetřit trochu peněz, můžete si také zakoupit starší renovovaný iPad od společnosti Apple. Než si koupíte iPad, rozhodněte se, kolik úložiště budete potřebovat a zda potřebujete připojení 4G LTE.

Modely iPad

Model iPad Mini je obvykle nejlevnější iPad. Je to nejlepší pro ty, kteří chtějí používat iPad při pohybu, protože jej lze držet v jedné ruce a manipulovat s druhou. Dalším krokem je model iPad Air. Je o něco výkonnější než Mini a má 9,7palcovou obrazovku místo 7,9palcovou. Kromě velikosti a mírného zvýšení výkonu jsou nejnovější Air a nejnovější Mini přibližně stejné. IPad Pro se dodává ve dvou velikostech. 9,7palcový jako iPad Air a 12,9palcový model. Tyto modely mají výkon podobný notebooku a jsou skvělé, pokud se chcete u iPadu zaměřit na produktivitu. IPad Pro může být také skvělým domácím iPadem. 12,9palcový iPad může být dokonalým rodinným iPadem.

Úložiště pro iPad

Jedním z vašich prvních důležitých rozhodnutí je, kolik úložiště by váš iPad měl mít. Kupte si zařízení s alespoň 32 GB úložiště. Modely iPad Pro začínají na 32 GB, což je ideální pro většinu lidí. Modely iPad Air a Mini začínají na 16 GB a u dalšího nejvyššího modelu jdou až na 64 GB.

Pouze mobilní nebo Wi-FI?

Většina lidí bude překvapena, jak málo používají mobilní data na iPadu. Díky možnosti propojit iPad s iPhone a využívat jeho datové připojení v kombinaci s tolika hotspoty Wi-Fi a kavárnami a hotely je snadné žít bez integrovaného připojení. Pokud používáte iPad pro práci a víte, že s ním budete cestovat, mobilní telefon může stát za to, ale jinak jej přeskočte.

Jak začít s iPadem

Jakmile svůj iPad máte a nastavíte ho poprvé, můžete jej začít používat. Základní navigace je na iPadu jednoduchá. Mezi stránkami se můžete pohybovat přejížděním po obrazovce zleva doprava nebo zprava doleva. Tlačítko Domů funguje jako tlačítko Zpět. Když tedy otevřete aplikaci klepnutím, můžete se z aplikace dostat zpět kliknutím na tlačítko Domů.

Člověk používající iPad k videochatu s mladým chlapcem

Pokud se nacházíte v aplikaci, jako je webový prohlížeč Safari, posouvejte nahoru a dolů přejetím prstem nahoru nebo prstem dolů. Přejeďte prstem v opačném směru, kterým se má pohybovat obrazovka. Například přejetím nahoru přejdete dolů. Klepnutím na hodiny v horní části obrazovky se také můžete dostat do horní části webové stránky, e-mailové zprávy nebo novinek na Facebooku. Chcete-li prohledat iPad, přejeďte prstem dolů uprostřed domovské obrazovky. Toto gesto aktivuje Spotlight Search, který může na iPadu vyhledávat cokoli a kontrolovat App Store, v aplikacích a na webu.

Jak z iPadu vytěžit maximum

Nyní, když pracujete s rozhraním iOS jako profesionál, je čas zjistit, jak z iPadu vytěžit maximum. Několik skvělých funkcí není snadno patrných, například možnost připojení iPadu k televizoru nebo způsob multitaskingu.

žena v kavárně s ipadem

Jednou z nejdůležitějších funkcí napájení iPadu je Siri. Osobní asistent Apple je často ignorován, ale může dělat věci, jako je připomínat úkoly nebo vám pomoci najít nejlepší místo na pizzu ve vašem okolí. Můžete také komunikovat s přáteli a rodinou pomocí Zpráv nebo telefonovat pomocí FaceTime.

Rodičovský průvodce iPadem

IPad může být skvělým nástrojem pro zábavu pro nejmenší a skvělým nástrojem pro učení pro děti všech věkových skupin. Zabezpečte svůj iPad, aby vaše dítě nemělo na účtu vysoké účty za iTunes ani na něm neupravovalo ani nezobrazovalo citlivé informace.

Jedním z nejlepších způsobů, jak iPad používat, je používat jej jako rodinnou interakci.

Nejlepší aplikace pro iPad

Mezi běžné aplikace, které vylepšují zážitek z iPadu, patří:

  • Google mapy: Aplikace Mapy iPad je dobrá, ale Mapy Google jsou lepší.
  • Praskání: Crackle je mini verze Netflixu bez poplatků za předplatné.
  • Pandora: Vytvořte si vlastní rozhlasovou stanici s Pandorou.
  • Yelp: Vyhledejte restaurace nebo obchody v okolí a přečtěte si uživatelské recenze.

Prohlédněte si další bezplatné aplikace a vyhledejte aplikace, které vás pobaví, informují, ukládají vaše soubory a pomáhají vám s prací.