Teplo je jedním z nejhorších nepřátel všech gadgetů, včetně notebooků a smartphonů. Baterie stárnou rychleji, když jsou delší dobu horké, a přehřátí může zničit další součásti hardwaru – způsobit zamrznutí systému nebo ještě horší.
Zkontrolujte teplotu
I když je naprosto normální, že se počítače a smartphony zahřívají díky zahřívání baterie, existuje samozřejmě horní hranice toho, jak horká se tato zařízení mohou zahřát, než se začnou přehřívat. Obecným pravidlem pro notebooky je udržovat jej pod 122°F (50 ° C), s větší volností pro novější procesory. Pokud má váš notebook pocit, že je příliš horký a začal vykazovat problémy s výkonem, použijte bezplatný nástroj pro sledování teploty, abyste zjistili, zda mu nehrozí přehřátí. Pokud uvidíte, že se váš notebook přehřívá, zjistíte to. Některé smartphony nabízejí vestavěné teplotní senzory, které vám řeknou, zda se telefon nebo baterie příliš zahřívají, a mnoho smartphonů se automaticky vypne, pokud se telefon příliš zahřeje. Společnost Apple doporučuje, aby iPhony fungovaly ideálně v teplotní zóně 16 ° až 22 ° C (62 ° až 72 ° F), a popisuje okolní teploty vyšší než 35 ° C°C) jako škodlivé teploty, které by mohly trvale zničit kapacitu baterie. MacBooky fungují nejlépe, pokud teplota zůstává mezi 50 ° a 95 ° F (10 ° až 35 ° C). Chcete-li uložit svůj iPhone nebo MacBook, můžete jej udržovat v teplotách mezi -4 ° a 113 ° F (-20 ° až 45 ° C).
Chraňte svůj notebook nebo chytrý telefon před přímým slunečním zářením a horkými auty
Buďte opatrní, kde své gadgety necháte. Každý, kdo byl v horkém dni v uzavřeném autě, vám může říct, že se dostane opravdu, opravdu horkoa naše kůže není jediná věc, která nesnáší horké počasí. Pokud telefon nebo počítač necháte na přímém slunečním světle nebo pečíte v rozpáleném autě, můžete si ho dotykem popálit. Zhoršuje se to, když přehráváte hudbu, voláte nebo nabíjíte, protože baterie již potí pot. Vypněte zařízení v těchto oblastech s vysokou teplotou a zkuste je používat pouze v chladnějším odstínu. Jednou z možností je přikrýt si košili nebo si s ní sednout pod strom. Pokud jste v autě, zkuste nasměrovat ventilační otvor klimatizace v jeho obecném směru.
Počkejte, až začnete používat váš horký notebook nebo chytrý telefon
Při přechodu z horké oblasti do mírnějšího počkejte, než se váš laptop nebo smartphone trochu ochladí, a poté jej znovu zapněte. V ideálním případě počkejte, až zařízení obnoví normální tepelný provozní rozsah.
Vypněte nejvíce náročné aplikace na baterie
Vypněte ty aplikace a funkce, které nejvíce touží po baterii. Nejen funkce, jako je GPS a 4G / 5G, nebo nejvyšší jas obrazovky, zdaňují životnost baterie vašeho notebooku nebo smartphonu, ale také zvyšují životnost baterie. Podobně použijte své zařízení k nastavení úspory baterie (např. „Spořič energie“), abyste automaticky spotřebovali méně baterie a snížili její teplotu. Některá zařízení mají režim Letadlo, který může okamžitě ukončit vysílání ve všech rádiích, což znamená, že zakáže Wi-Fi, GPS a vaše mobilní připojení. Zatímco tento režim zabraňuje telefonním hovorům a přístupu na internet, využití baterie prudce klesá a poskytuje zařízení čas na vychladnutí.
Použijte chladicí stojan
Chladicí stojan na notebook je skvělou investicí. Tyto stojany nejen odvádějí teplo z vašeho notebooku, ale také ergonomicky umisťují váš notebook. Pokud je váš počítač příliš horký, zasuňte jej do chladicího stojanu. Opravdu to není velký problém, pokud svůj notebook již používáte na stole, protože chladicí stojan stěží změní jeho umístění.
Pokud notebook nebo chytrý telefon nepoužíváte, vypněte je
Když je opravdu horko, asi nejlepší věc, kterou můžete udělat, je vypnout zařízení a vyhradit si napájení pro dobu, kdy jej skutečně potřebujete použít. Některá zařízení se automaticky vypnou, když se příliš zahřejí, takže vypnutí veškerého napájení všech komponent je jedním z nejrychlejších způsobů, jak ochladit telefon nebo notebook. Po 15 minutách pobytu v chladnějším prostoru jej můžete bezpečně znovu zapnout a používat normálně, pokud je většinou upravený a je v rámci doporučených tepelných provozních limitů. Na rozdíl od lidí, kteří těží z rychlého chlazení, když mají vysokou horečku, hodit přehřáté zařízení do mrazničky nepomůže. Ve skutečnosti může rychlé namáhání vnitřních spojů dobře oddělit jemné dráty uvnitř zařízení, poškodit nebo zničit.