Skip to content

Jak zálohovat fotografie nebo knihovnu iPhoto

10 de Září de 2021
backup photos or iphoto library 2260760 1ae7f6b4bca44348bd74a870f5234460

Co vědět?

 • V aplikaci Fotky vyberte Fotky > Předvolby > iCloud a vyberte Fotky na iCloudu pole, poté vyberte Stáhněte si originály na tento Mac.
 • Otevřete okno Finder a vyberte Obrázky na postranním panelu a poté zkopírujte soubor Knihovna fotografií nebo Knihovna iPhoto soubor nebo soubory na externí disk.
 • K zálohování knihoven obrázků a dalších důležitých souborů použijte záložní aplikaci třetí strany, jako je Carbon Copy Cloner.

Tento článek vysvětluje, jak zálohovat fotografie na Macu z aplikace Photos nebo iPhoto (pro OS X Yosemite a starší).

Jak zálohovat iCloud Photo Library na Mac

Pokud používáte službu iCloud Photo Library, obrázky ve vašich Fotkách nebo Knihovně iPhoto se ukládají do iCloudu a přidají se do něj nové fotografie pořízené zařízením iOS a jsou přístupné na všech vašich zařízeních, která mají povolenou iCloud Photos. Nejlepší způsob, jak zálohovat svou knihovnu fotografií na iCloudu, je stáhnout její obsah do počítače Mac. Pokud váš Mac nemá dostatek místa na pevném disku, zálohujte si svou iCloud Photo Library na externí disk připojený k Macu.

 1. Otevři Fotky aplikaci na vašem Macu kliknutím na její ikonu v Docku.

 2. Klikněte Fotky na liště nabídek a vyberte Předvolby z rozevírací nabídky.

  Předvolby cesty k fotkám na Macu

 3. Vyber iCloud na obrazovce předvoleb.

  Obecné předvolby aplikace Fotky na počítači Mac

 4. Zaškrtněte políčko před Fotky na iCloudu.

  Předvolby fotografií na iCloudu na Macu

 5. Klikněte Stáhněte si originály na tento Mac ukládat své fotografie na Mac i iCloud. Pokud se vám zobrazí zpráva, že na Macu nemáte dostatek místa pro všechny vaše fotografie, klikněte na Optimalizujte úložiště Mac ke stažení obrázků s nižším rozlišením do počítače. Můžete se rozhodnout stahovat obrázky v plném rozlišení z iCloudu, kdykoli je budete potřebovat.

  Stáhněte si originály na tento Mac.

Osoba, která ke správě svých fotografií používá svůj iMac

Stroj času

Pokud používáte Apple Time Machine, knihovny používané aplikacemi Photos a iPhoto se automaticky zálohují jako součást každé zálohy Time Machine, ke které dojde. I když je to dobrý výchozí bod, možná budete chtít zvážit další zálohy, a tady je důvod.

Proč potřebujete další zálohy knihovny obrázků

Time Machine dělá skvělou práci při zálohování fotografií, ale není to archiv. Time Machine podle návrhu upřednostňuje odstranění nejstarších souborů, které obsahuje, aby vytvořil prostor pro novější. To není problém pro běžné používání Time Machine jako záložního systému používaného k obnovení Macu do současného stavu, kdyby se stalo něco katastrofického. Je však znepokojující, pokud si chcete ponechat dlouhodobé kopie položek, jako jsou vaše fotografie. U digitálních fotoaparátů a chytrých telefonů je originál uložen na flash paměť fotoaparátu nebo na mobilní zařízení. Jakmile jsou obrázky přeneseny do vašeho počítače Mac, flash paměť se smaže, aby se vytvořil prostor pro novou dávku fotografií, a nemusíte si ponechat každý obrázek na svém mobilním zařízení. Originály končí na vašem Macu a nikde jinde. Za předpokladu, že jako aplikaci pro knihovnu obrázků pro Mac používáte Fotky nebo iPhoto, může knihovna obsahovat jedinou kopii každé fotografie, kterou jste pořídili digitálním fotoaparátem nebo chytrým telefonem. Vaše knihovna obrázků by pravděpodobně měla mít kromě nástroje Time Machine také vlastní vyhrazenou metodu zálohování, která zajistí dlouhodobé uchování jedinečných fotografií.

Ručně zálohujte své fotografie nebo knihovnu iPhoto

Knihovny obrázků používané aplikací Photos nebo iPhoto můžete ručně zálohovat na externí disk, včetně USB flash disku, nebo můžete k provedení úkolu použít záložní aplikaci. Zde je návod, jak vytvořit kopii ručně.

 1. Otevřete a Nálezce okno, vyberte své domovský adresář na postranním panelu a vyberte Obrázky.

  Okno Finder na Macu ukazuje cestu ke složce Obrázky

 2. Ve složce Obrázky uvidíte soubor s názvem buď Knihovna fotografií nebo Knihovna iPhoto. Můžete mít obojí. Zkopírujte soubor nebo soubory knihovny fotografií nebo knihovny iPhoto na jiné místo než na pevný disk, například na externí disk.

  Výběr knihovny iPhoto a knihovny fotografií

 3. Tento postup opakujte při každém importu nových fotografií do aplikace Photos nebo iPhoto, abyste měli vždy aktuální zálohu každé knihovny. Nepřepisujte však žádné existující zálohy, protože by to poškodilo proces archivace. Místo toho dejte každé záloze jedinečný název.

Pokud jste vytvořili více knihoven iPhoto, nezapomeňte si zálohovat každý soubor knihovny iPhoto.

Co obrázky, které nejsou uloženy v knihovně fotografií?

Aplikace Photos podporuje více knihoven. Pokud jste vytvořili další knihovny, je třeba je zálohovat, stejně jako výchozí knihovnu fotografií. Aplikace Photos navíc umožňuje ukládat obrázky mimo knihovnu fotografií. Toto se označuje jako používání referenčních souborů. Referenční soubory se obvykle používají k tomu, abyste měli přístup k obrázkům, které na Macu nechcete zabírat místo. V mnoha případech jsou referenční obrazové soubory uloženy na externí disk, USB flash disk nebo jiné zařízení. Referenční soubory jsou praktické, ale při zálohování představují problém. Protože referenční obrázky nejsou uloženy v knihovně fotografií, nejsou při kopírování knihovny fotografií zálohovány. To znamená, že si musíte pamatovat, kde jsou umístěny všechny referenční soubory, a ujistit se, že jsou také zálohovány. Pokud byste raději nemuseli řešit soubory referenčních obrázků, můžete je přesunout do své knihovny fotografií.

 1. Zahájení Fotky nachází se v Aplikace ze složky nebo z Docku.

  Ikona aplikace Fotky v doku Mac

 2. Kliknutím na každou z fotografií vyberte fotografie, které chcete přesunout do knihovny fotografií.

  Fotografie v systému macOS.

 3. Vybrat Soubor > Konsolidovat a poté klikněte na kopírovat knoflík.

  Výběr konsolidace.

Pokud si nemůžete vzpomenout, na které obrázky jsou odkazy a které jsou uloženy v knihovně fotografií, vyberte některé nebo všechny obrázky a poté vyberte Konsolidovat z nabídky Soubor. Jakmile budete mít všechny referenční soubory sloučené do knihovny fotografií, budou zálohovány při každém zálohování vaší knihovny fotografií.

Zálohujte svou knihovnu obrázků pomocí aplikace pro zálohování

Další metodou zálohování obrázků je použití zálohovací aplikace jiného výrobce, která dokáže zpracovávat archivy. Slovo archiv má různé významy v závislosti na tom, jak se používá. V tomto případě se jedná o schopnost uchovávat soubory na cílové jednotce, které se již na zdrojové jednotce nezobrazují. K tomu dochází, když zálohujete svou knihovnu fotografií nebo iPhoto a poté před další zálohou odstraníte několik obrázků. Při příštím spuštění zálohování chcete mít jistotu, že obrázky, které jste odstranili z knihovny, nebudou odstraněny také ze stávající zálohy. Tento scénář zvládne několik aplikací pro zálohování, včetně Carbon Copy Cloner 4.x nebo novější. Carbon Copy Cloner má možnost archivace, která chrání soubory a složky, které jsou umístěny výhradně na cílové jednotce zálohování. Chcete -li naplánovat zálohování, přidejte funkci archivace a máte slušný zálohovací systém, který chrání všechny vaše knihovny obrázků.