Skip to content

Jak zavřít notebook a používat externí monitor v systému Windows 10

12 de Červenec de 2021
how to close your laptop and use an external monitor leader a9637c43f0904c3ca5d067d9f3a989f6

Co je třeba vědět

 • Ve Windows 10 klikněte pravým tlačítkem na ikonu baterie ikona> Možnosti napájení > Vyberte, co má zavírání víka dělat.
 • Vybrat Nedělat nic pod Zapojený. Výběr Nedělat nic pro Na baterii znamená, že notebook bude i nadále fungovat, i když jej odpojíte.
 • Uživatelé počítačů Mac mohou přistupovat do režimu uzavřeného displeje, který se automaticky spustí, když je váš notebook připojen a připojen k monitoru.

Tento článek vysvětluje, jak udržet notebook Windows 10 zapnutý, i když je zavřený.

Jak nechat notebook Windows zapnutý, když je zavřený

Systém Windows uvede váš notebook do režimu úspory energie, když zavřete víko, což obvykle znamená, že se počítač po zavření víka vypne, i když je připojen externí displej. Abyste tomu zabránili, musíte počítaču říct, aby nešel do režimu nízké spotřeby.

 1. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu baterie ikona v pravém dolním rohu plochy. Pokud nemůžete najít ikonu baterie, klikněte na šipku směřující nahoru (Zobrazit skryté ikony) odhalit více ikon. Pokud to na ploše není vidět, bude tam ikona baterie.

 2. Klepněte na Možnosti napájení.

  Na hlavním panelu klikněte na Možnosti napájení.

 3. Klepněte na Vyberte, co má zavírání víka dělat.

  Když je víko zavřené, klikněte na Vybrat, co dělat.

 4. Zde jsou dvě kategorie: Na baterii a Zapojený. Pod každým sloupcem vyberte rozevírací pole a vyberte, co se stane, když zavřete víko.

  Vyberte rozevírací nabídku a vyberte možnost nedělat nic.

 5. Vybrat Nedělat nic pro jeden nebo oba sloupce, podle vašich potřeb.

  Screenshot výběru "Nedělat nic" takže když zavřete víko notebooku, nepřejde do režimu spánku.

Při zavírání víka bude počítač pokračovat v chodu a neodpojí se od monitoru.

Varování týkající se ponechání notebooku v zavřeném stavu

Nejdůležitější je, pokud se rozhodnete Nedělat nic pod Na baterii kategorie, která je plná rizika. Když zavřete víko a hodíte počítač do tašky, bude pokračovat v běhu a může se velmi zahřát. Zvýšená teplota může poškodit váš počítač. Je velmi důležité, že když počítač nepoužíváte, stiskněte vypínač a přepněte počítač do režimu spánku. V závislosti na tom, jaký monitor používáte, může váš notebook napájet také monitor, což vám může rychleji vybíjet baterii. Z tohoto důvodu si můžete zvolit různá nastavení, když je notebook napájen z baterie a když je zapojen. Je pravděpodobné, že pokud používáte externí monitor, pravděpodobně jste poblíž zdroje napájení, takže může být dobrý chování zavírání víka změňte, pouze když je počítač připojen k síti.