Skip to content

Jak zdarma zaznamenat obrazovku iPadu na Mac

15 de Srpen de 2021
CloseupofmanusingMacBookPro 2812b9868e2e46c2b1795c9bad9e65d7

Screencasting je skvělý způsob, jak vytvářet prezentace, vylepšovat hodiny ve třídě, vytvářet průvodce videonávody nebo kontrolovat aplikace a hry na YouTube. Pokud máte počítač Mac, nepotřebujete ke spuštění drahý software. Mac již má všechny nástroje, které potřebujete k zachycení obrazovky iPadu a pořízení videa z něj. Pokyny v tomto článku platí pro počítače Mac a MacBooky s macOS Yosemite nebo novějším.

Jak pořizovat záběry z iPadu na Macu

Počínaje Yosemite dokáže přehrávač QuickTime na počítačích Mac a stolních počítačích zachytit obrazovku iPadů a iPhonů. K dokončení záznamu můžete použít zvuk pocházející z iPadu, což je užitečné, pokud plánujete nahrát hlas později. Můžete to také přeskočit a nahrávat se živě pomocí interního mikrofonu svého počítače Mac.

 1. Připojte iPad k počítači Mac. Použijte konektor dodaný s tabletem.

 2. Na Macu spusťte QuickTime Player. Pokud to není v Docku, najděte to v Aplikace složku nebo ji vyhledejte na Launchpadu.

 3. Vybrat Soubor a vyberte si Nový záznam filmu.

  Jak nahrávat iPad na Mac

 4. Vybrat rozevírací ikona napravo od červeného tlačítka Nahrát.

  Jak nahrávat iPad na Mac

 5. Vyberte název iPadu.

  Jak nahrávat iPad na Mac

 6. Vyberte si mikrofon. Vybrat Interní mikrofon pro přidání hlasu při nahrávání. Vybrat iPad pro záznam všech zvuků a videa. Pokud je k počítači Mac připojen externí mikrofon, zobrazí se a Line In volba.

  Jak nahrávat iPad na Mac

 7. Vybrat Záznam. Svůj iPad můžete nahrávat v režimu na šířku i na výšku.

  Jak nahrávat iPad na Mac

 8. Vybrat Záznam nahrávání zastavíte.

Pomocí systému Windows zaznamenejte obrazovku iPadu

Systém Windows nenabízí jednoduchou možnost zachytit obrazovku iPadu zdarma. Existuje však několik možností, které nestojí mnoho peněz. Chcete -li nahrávat video, musíte dostat obrazovku iPadu do počítače se systémem Windows. Toho můžete dosáhnout pomocí AirPlay. Dvě služby využívající AirPlay jsou Reflector a AirServer. Zahrnují bezplatné zkušební období, takže můžete zjistit, jak dobře fungují. AirPlay Server a Reflector zahrnují možnost nahrávat video přijaté z AirPlay, takže k pořízení videa nebudete potřebovat žádný další software.