Skip to content

Jak zkontrolovat stav záruky iPadu

8 de Srpen de 2021
GettyImages 583688272 f682284280694c0bae45d813dff3acba

Jako každé jiné zařízení je iPad náchylný k nehodám, vadám a problémům s výkonem. Dobrou zprávou je, že některý z těchto problémů můžete vyřešit využitím záruky Apple, známé také jako AppleCare. Informace v tomto článku platí pro iPady se systémem iPadOS 13, iOS 12 a iOS 11.

Co je AppleCare?

AppleCare je záruční služba výrobce, kterou společnost Apple poskytuje pro svá zařízení, jako jsou iPhone, iPad, Apple Watch, MacBook, HomePods a další. Tato služba není pro uživatele k dispozici zdarma, ale nabízí pouze omezené pokrytí po dobu jednoho roku a pokrývá pouze scénáře zahrnující vadný hardware nebo problémy s výkonem. Pokud se vám rok nezdá jako dost času, poskytuje Apple za jednorázový poplatek službu prodloužené záruky známou jako AppleCare+. V závislosti na typu poškození, které má vaše zařízení, může být stále účtován další poplatek. U iPadu, pokud je problém způsoben náhodným poškozením, jako je poškození vodou nebo prasklá obrazovka, musíte zaplatit spoluúčast 49 $ plus příslušné daně. Pokud jste si prodlouženou záruku nekoupili a nevíte, zda byste měli získat AppleCare+ pro svůj iPad, máte na prodlouženou záruku až 60 dní od data zakoupení.

Jak zkontrolovat záruku iPad online

Pokud si nejste jisti stavem záruky vašeho iPadu, existuje jednoduchý způsob, jak jej zkontrolovat online.

 1. Vyhledejte sériové číslo svého iPadu otevřením Nastavení aplikaci a výběr Všeobecné > O.

 2. Zapište nebo zkopírujte číslo vedle Sériové číslo na obrazovce O aplikaci.

  Umístění sériového čísla v Nastavení iPadu

 3. Spusťte preferovaný prohlížeč. Vstupte https://checkcoverage.apple.com/ na liště URL a stiskněte Jít, vrátit se, nebo vstoupit.

  URL pro kontrolu pokrytí záruky na iPadu

 4. Do uvedeného pole zadejte sériové číslo iPadu.

 5. Do příslušného pole zadejte kód zobrazený na obrázku a vyberte Pokračovat.

  Web o stavu záruky Apple a pokrytí podpory.

 6. Stav vaší záruky je popsán na další obrazovce. Tyto informace zahrnují jak bezplatné pokrytí AppleCare, tak jakékoli pokrytí AppleCare+, které jste si zakoupili pro iPad, s uvedením, zda je aktivní nebo jeho platnost vypršela.

  Záruční krytí pro iPad