Skip to content

Jaký je rozdíl mezi Nexus Player a Chromecastem?

4 de Červenec de 2021
Google Chromecast 57f3ee1b5f9b586c35f7375e

Google kdysi nabídl dvě zařízení, která jste mohli připojit k televizi a použít k přehrávání obsahu: Chromecast a Nexus Player. Google přestal distribuovat přehrávač Nexus Player v květnu 2016 po pomalém zpomalení výroby, i když některé mohou i nadále zůstat dostupné k prodeji prostřednictvím třetích stran. Přehrávač Nexus Player byl na podzim roku 2016 nahrazen domovem Google. Co se týče Chromecastu, Google upgradoval toto zařízení na verzi 4K v roce 2016. Nyní se tomu říká Chromecast Ultra, ale Google stále vyrábí a prodává také původní Chromecast.

Chromecast

Chromecast je chytrý malý televizní streamer. Umožňuje vám používat telefon, tablet nebo notebook jako dálkové ovládání k přehrávání obsahu z Netflixu, Google Play, YouTube nebo jiných aplikací, které byly napsány, aby využívaly výhody zařízení. Můžete jej dokonce získat k přehrávání několika streamovacích aplikací, které jej konkrétně autorizovaly pomocí PlayOn. Je to jedno z nejjednodušších, nejlevnějších a nejelegantnějších řešení pro streamování obsahu do vaší televize a může ho použít téměř kdokoli s dostupným portem HDMI a domácí sítí Wi-Fi. Chromecast je super malý, na rozdíl od toho, k čemu vás jeho obrázky vedou. Musí být zapojen do zdroje energie.

Hráč Nexus

Přehrávač Nexus Player byl v podstatě aktualizací a rebrandingem starého nápadu: Google TV. Stal se Android TV a Nexus Player byl jeho prvním oficiálním zařízením. Google TV byla původně koncipována jako počítač hrající Android a surfující po internetu s plnou klávesnicí, kterou můžete připojit k televizi a přehrávat streamovaná videa a prohledávat web. Bylo zabito, když sítě okamžitě začaly blokovat streamovaný obsah do Google TV, a to prostě špatným designem rozhraní. Kdo chce dálkový ovladač, který má doslova velikost plnohodnotné počítačové klávesnice? Ano, dálkové ovládání Google TV bylo opravdu tak velké, ale přinejmenším jste se nikdy nemuseli bát, že ho ztratíte na polštářích pohovky. Vstupte do přehrávače Nexus Player. Přehrávač Nexus vám umožnil „odesílat“ pořady z telefonu, stejně jako na Chromecastu. Přišlo také s elegantním, zjednodušeným dálkovým ovládáním s hlasovým ovládáním a běžným starým dálkovým ovládáním ovládaným prstem. Bylo to velmi podobné Amazon Fire TV nebo hlasově ovládané verzi Roku. Kromě všech televizních streamů měl přehrávač Nexus Player také volitelné dálkové ovládání, které jste si mohli zakoupit na Google Play a použít pro videohry Android TV. Mohli byste připojit až čtyři dálkové ovladače najednou. I nákup dálkových ovladačů byl pro příležitostného hráče stále levnější než většina systémů herních konzolí, ale pro vážného hráče to nebyla náhrada za konzoli nebo stolní počítač.

Sečteno a podtrženo

Pokud chcete jen něco, co se připojí k vaší televizi, abyste mohli hrát Netflix, YouTube a příležitostnou výpůjčku Google Play, pořiďte si Chromecast nebo Chromecast Ultra. Pokud hledáte samostatné dálkové ovládání, může být lístkem přehrávač Nexus Player, pokud ho stále najdete, nebo se podívejte na domovskou stránku Google.