Skip to content

Je Waze Down … Nebo jste to jen vy?

5 de Srpen de 2021
WazeoutagemageDownDetector 30fc5a9a9c99469b8cfb1b60b7766e4f

Pokud máte problémy s Waze, je možné, že služba z nějakého důvodu nefunguje. Na druhou stranu to může být problém s vaším zařízením nebo připojením.

Jak zjistit, zda je Waze nefunkční

Pokud si myslíte, že Waze může být nefunkční pro všechny, můžete mít pravdu. Několik rychlých kontrol vám může pomoci to zapsat nebo vypnout.

 1. Můžete zkusit zkontrolovat web Waze, ale pravděpodobně zde nebudete mít velký úspěch.

 2. Zkontrolovat oficiální účet Waze na Twitteru aby zjistili, zda zveřejnili něco o rozsáhlém výpadku. Můžete také vyhledávat pomocí #Wazedown aby zjistili, zda ostatní lidé tweetují o výpadcích.

 3. Nejlepším řešením je pravděpodobně zkontrolovat web pro detekci třetích stran, například DownDetector, IstheServiceDown nebo Outage.Report. Tyto stránky sledují stížnosti zákazníků, které se mohou objevit mnohem rychleji než oficiální prohlášení.

Myslím, že Waze je dole jen pro mě! Co můžu dělat?

Pokud nevidíte stížnosti ostatních ani oficiální prohlášení Waze, je pravděpodobné, že problém je na vaší straně věci. Většina problémů souvisí s internetem nebo službou Wi-Fi, ale může to být také něco s vaším zařízením. Pokud si myslíte, že Waze funguje pro všechny kromě vás, zkontrolujte toto:

 1. Nejprve nejprve: Potvrďte, že navštěvujete legitimní web Waze. Pokud kliknete na tento odkaz a bude fungovat, může to znamenat, že jste se pokoušeli o přístup k Waze z neplatné nebo nelegitimní kopie Waze. V takovém případě aktualizujte záložky a heslo a pokračujte. Pokud se pokoušíte přistupovat k Waze z telefonu nebo tabletu, potvrďte, že máte oficiální aplikaci. Legální aplikaci Waze pro iOS najdete v App Store nebo aplikaci Waze pro zařízení Android v obchodě Google Play.

 2. Pokud máte přístup k Waze z aplikace, ale ne z prohlížeče, znamená to, že služba funguje, ale máte problém na vaší straně. Úplně vypněte prohlížeč na 30 sekund a znovu jej otevřete; zkuste znovu otevřít Waze.

 3. Pokud se tím problém nevyřeší, mohou nastat jiné problémy s počítačem. Zkuste následující, abyste zjistili, zda problém vyřeší některý z těchto kroků pro řešení potíží:

  • Vymažte mezipaměť prohlížeče.
  • Vymažte soubory cookie svého prohlížeče.
  • Prohledejte počítač, zda neobsahuje malware.
  • Restartuj svůj počítač.
  • Restartujte modem a/nebo směrovač.
 4. Pokud žádný z kroků pro řešení potíží s počítačem problém nevyřeší, pravděpodobně máte problém s internetem. Pokud nemáte přístup na jiné stránky, kontaktujte svého poskytovatele internetových služeb (ISP).

 5. Pokud máte problémy s telefonem nebo jiným mobilním zařízením, ujistěte se, že váš telefon nemá problém se službou. Pokud máte podezření, že něco není v pořádku, potvrďte, že je váš účet zaplacen u poskytovatele telefonu. Poté zkontrolujte několik rychlých věcí:

  • Ujistěte se, že váš telefon není v režimu Letadlo.
  • Restartujte telefon.
  • Zapnutím Wi-Fi volání zlepšíte příjem v případě, že se nacházíte v oblasti se špatným pokrytím. Chcete -li to provést, přejděte do svého Buněčný nastavení na iPhone nebo Mobilní síť v systému Android a zapněte Wi-Fi volání.
 6. Pokud se vám v telefonu zobrazují chyby Žádná služba, budete muset vyzkoušet ještě několik věcí, aby byl váš telefon připojen. iPhony fungují trochu jinak než Android; zde jsou dva průvodce řešením problémů, který vám pomůže vyřešit problém u obou typů telefonů.

 7. Pokud všechny tyto kroky selhaly a váš telefon a/nebo počítač fungují bez problémů s internetovými službami, je načase odeslat hlášení Waze.