Skip to content

K čemu slouží mediální servery do auta?

12 de Září de 2021
in car media server 57df0dd43df78c9cce8cfac9 5c8670b0c9e77c0001a3e56d

Mediální server je typ počítače, který ukládá a dodává zvukový a obrazový obsah. Servery pro domácí média se často používají k distribuci video a audio obsahu na různá místa v celém domě, ale rozsah mediálních serverů v automobilu je obvykle více zaměřený. Tyto servery jsou obvykle navrženy tak, aby dodávaly obsah do hlavní jednotky. Mediální server v automobilu však může také sloužit širšímu účelu, aby mohl streamovat média do různých zařízení, která jsou všechna připojena prostřednictvím bezdrátové sítě. Některé hlavní jednotky obsahují SSD nebo tradiční pevný disk a jiné mají připojení USB nebo sloty pro karty SD, které umožňují přidání úložiště. Jiné jsou přímo kompatibilní s mediálními servery a některé lze připojit k mediálnímu serveru pomocí pomocného vstupu. Ve většině situací nakonec budete muset sestavit mediální server vlastními silami, což umožňuje obrovské množství přizpůsobení. Mediální servery mohou zahrnovat:

 • Solid state or traditional HDD storage
 • Optické mechaniky
 • úložiště USB
 • Úložiště na SD kartu
 • Síťové připojení

Některé typy mediálních serverů do auta zahrnují:

 • OEM informační a zábavní systémy
 • Úložná média po trhu
 • DIY mediální servery

Výrazně rozšířené možnosti zábavy

Existuje řada různých typů mediálních serverů a každý systém funguje trochu jinak. Nejzákladnější funkcí mediálních serverů v automobilu je uložení jednoho nebo více digitálních souborů, ke kterým lze vzdáleně přistupovat z hlavní jednotky nebo počítače. Toho lze dosáhnout přímým zvukovým a obrazovým připojením nebo prostřednictvím síťového připojení a nejzákladnější server médií se skládá jednoduše z jednotky NAS připojené k síti (NAS), ze které může hlavní jednotka nebo počítač stahovat obsah. Složitější servery jsou v podstatě počítače, které vykonávají stejnou funkci. V případě hlavních jednotek, které nebyly navrženy pro použití s ​​mediálními servery, může mediální server odesílat audio a video data na pomocný vstup. Tyto mediální servery jsou obvykle připojeny k LCD a jsou ovládány pomocí dotykové obrazovky nebo alternativní metody zadávání. Některé účelově vyráběné mediální servery s náhradními díly také obsahují optické jednotky a další možnosti. Když dáte dohromady multimediální server do auta, budete mít velký prostor. Můžete například znovu použít starý notebook nebo připojit malý počítač ke střídači a streamovat média do hlavní jednotky, telefonů, tabletů a dalších zařízení.

Dostupnost OEM multimediálního serveru

Řada informačních a zábavních systémů OEM obsahuje určitý typ funkcí mediálního serveru, i když obvykle neobsahují samostatnou serverovou jednotku. Ford Sync, Kia UVO a další podobné informační a zábavní systémy jsou schopné ukládat a přehrávat audio a video soubory. Jiné systémy infotainmentu neobsahují žádné vestavěné úložiště, ale umožňují vám přístup k vašemu digitálnímu obsahu prostřednictvím čtečky karet SD nebo připojení USB.

Přidání mediálního serveru ke stávajícímu audio/video systému automobilu

Pokud chcete do svého osobního nebo nákladního vozu přidat mediální server, máte několik možností. Nejsnadnějším řešením je koupit účelově vytvořený server médií. Pokud nemáte zájem upgradovat také hlavní jednotku, můžete si také zakoupit video hlavní jednotku, která je navržena pro práci s mediálním serverem. Druhou možností je vybudovat server pro kutily. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale obvykle budete potřebovat některé základní součásti, jako například:

 • Nějaký typ počítače
 • Displej
 • Vstupní zařízení
 • Připojení pro audio systém

Pokud máte starý notebook, můžete jej znovu použít jako multimediální server do auta. Mezi další snadné možnosti patří tablety a smartphony. Můžete však také zvážit vybudování nového systému nebo použití nízkoprofilového počítače typu regál s holými kostmi. K dispozici je také řada malých, levných počítačů založených na Linuxu. Některé z nejchytřejších mediálních serverů pro kutily používají dotykové displeje LCD, které se starají o požadavky na displej i vstupní zařízení. V takovém případě může být zvuk propojen s pomocným vstupem na hlavní jednotce, zatímco dotykový displej slouží k zobrazení video obsahu.