Skip to content

Kdy vyjde nový iPhone?

23 de Únor de 2023
Kdy vyjde novy iPhone

Ať už se chystáte pořídit svůj první smartphone, plánujete přechod z Androidu nebo se jen těšíte na upgrade ze svého současného modelu, pravděpodobně máte na očích nejnovější iPhone. Ať už je vaše situace jakákoli, samozřejmě se chcete chytře rozhodnout a koupit si nejnovější a nejlepší verzi. Otázka tedy zní: Kdy vyjde nový iPhone?

Kdy vyjde nový iPhone?

Zjistit, kdy nový iPhone vyjde, není přesná věda – alespoň ne dokud Apple neoznámí datum vydání. Ale na základě historie můžete udělat kvalifikovaný odhad.

S největší pravděpodobností budou nové modely iPhonů vycházet každý rok v září nebo říjnu (až na pár možných výjimek, jak uvidíme).

Můžeme to říci na základě dat vydání předchozích iPhonů:

iPhone SE 3: březen 2022
iPhone 13 Pro Max: září 2021

iPhone 13 Pro: září 2021

iPhone 13: září 2021

iPhone 13 Mini: září 2021
iPhone 12 Pro: října 2020
iPhone 12: října 2020
iPhone 12 Pro Max: listopadu 2020

iPhone 12 Mini: listopadu 2020
iPhone SE 2: duben 2020
iPhone řady 11: září 2019
iPhone XS a XS Max: září 2018 iPhone XR: října 2018
iPhone řady 8 : září 2017 iPhone X: listopadu 2017
iPhone SE: 31. března 2016 iPhone řady 7: září 2016
Řada iPhone 6S: září 2015
iPhone řady 6: září 2014
iPhone 5S & Iphone 5c: Září 2013
iPhone 5: září 2012
iPhone 4S: října 2011
iPhone 4: června 2010
iPhone 3GS: června 2009
iPhone 3G: července 2008
iPhone: června 2007

Jak můžete vidět, první čtyři iPhony byly vydány v červnu nebo červenci. To se změnilo s uvedením iPhone 4S. Zdá se, že tato změna je způsobena tím, že nové modely iPadu jsou často vydávány v březnu nebo dubnu a Apple nechce vydávat své vlajkové produkty tak blízko u sebe (ačkoli v posledních letech se cykly vydávání iPadů staly méně předvídatelnými). Zatímco v té době nebylo jasné, zda je podzimní vydání iPhonu 4S jednorázovou záležitostí, zářijové vydání iPhonu 5 a téměř všech následujících modelů dorazí v září, zdá se pravděpodobné, že všechny nové modely iPhonu budou nyní propuštěn na podzim. Chcete vědět, co Apple chystá pro budoucí modely iPhone? Podívejte se na naši sbírku nejnovějších zvěstí o iPhone.

Výjimka z podzimního plánu vydání: iPhone SE

Podzimní plán vydání nových iPhonů platil 5 let, ale vydání iPhonu SE 31. března 2016 tento vzor zpochybnilo. Myšlenka, že na jaře může být příležitostně nový iPhone, byla podpořena vydáním druhé generace iPhone SE v dubnu 2020 a třetí generace v březnu 2022. Zdá se tedy, že Apple považuje jaro za svůj čas. vydávat levnější iPhony, ale všimněte si, že mezi verzemi SE uběhly roky.

Dočasná výjimka? iPhone X a XR

iPhone X představuje svou vlastní výjimku, vzhledem k listopadovému datu vydání. Je dobré se vsadit, že to datum nebude trvat. Říkalo se, že Apple musel posunout vydání X na listopad kvůli potížím s výrobou některých nových komponent v telefonu. Vzhledem k tomu, že výroba těchto komponent je snazší, vsadíme se, že budoucí verze X budou také uvedeny v září. Navíc, zatímco iPhone X se ve skutečnosti dostal do ulic až v listopadu, byl oznámen v září ve stejnou dobu jako řada iPhone 8. Mírným klíčem k pravidlu nového iPhonu každé září je také iPhone XR s říjnovým datem vydání. Přesto byl tento model oznámen v září, ve stejnou dobu jako iPhone XS a XS Max, takže lidé o tomto modelu alespoň věděli a mohli počkat, až si ho koupí, pokud chtějí, počínaje zářím. Vydání řady iPhone 12 by mohlo znamenat posun v zářijovém okně vydání nových modelů. Čtyři modely iPhone 12 byly vydány na konci října a v polovině listopadu 2020. Tato zpoždění mohla mít co do činění se zpožděním výroby jako preferovaný plán společnosti Apple, takže budeme muset počkat do roku 2021, abychom zjistili, zda tento krok představuje trvalé změna.

Kdy byste měli upgradovat?

Další důležitou otázkou je, zda byste před upgradem měli počkat na vydání nového modelu iPhone. Pokud uvažujete o upgradu kdykoli během prvního půl roku, doporučujeme počkat do září, kdy budou oznámeny nové modely a starší modely budou zlevněny. Vzhledem k tomu, že můžeme s jistou jistotou říci, že nové modely iPhone vyjdou každé září, má smysl počkat alespoň do poloviny září, pokud plánujete upgrade. Koneckonců, proč si kupovat telefon, který nebude nejnovější a nejlepší za pár měsíců (nebo týdnů!), když můžete nejnovější věc získat na počkání? Vaše rozhodnutí bude záviset na tom, zda váš současný telefon vydrží tak dlouho – pravděpodobně ne, pokud je například rozbitý nebo nefunkční – ale pokud můžete počkat do pádu, udělejte to. A pak si můžete užívat nový iPhone.

Co se stane se staršími modely?

I když každý rád dostává to nejnovější a nejlepší, stojí za to věnovat pozornost tomu, co se stane se staršími modely, když Apple vydá nové. Ve většině případů se loňský top model drží na nižší ceně. Například, když Apple představil řadu iPhone 7, ukončil výrobu řady 6, ale stále nabízel 6S a SE, přičemž cena 6S byla snížena o 100 dolarů za model. Pokud jste tedy připraveni na upgrade, ale zároveň hledáte dohodu, může být dobrý nápad počkat, až Apple vydá nový model, a poté získat nejlepší model loňského roku za nižší cenu.