Skip to content

Kolik úložného prostoru pro iPad potřebujete?

6 de Červenec de 2021
how much ipad storage needed 1994385 85f0c76308244033ac4a2e0c78e5ea58

Velikost úložného prostoru je jedním z nejtěžších rozhodnutí, která vás přimějí vybrat si model iPadu. Je těžké posoudit, kolik úložiště budete potřebovat, dokud toto úložiště skutečně nepotřebujete. Apple rozšířil úložiště základního iPadu ze 16 GB na 32 GB. Zatímco v prvních dnech bylo 16 GB v pořádku, aplikace nyní zabírají mnohem více místa a vzhledem k tomu, že tolik lidí nyní používá svůj iPad k ukládání fotografií a videa, 16 GB to už neřeže. Ale stačí 32 GB?

Na co myslet při rozhodování o modelu iPadu

Zde jsou hlavní otázky, které si budete chtít položit při výběru modelu iPadu: Kolik své hudby chci na iPad dát? Kolik filmů na tom chci? Chci do ní uložit celou svou sbírku fotografií? Hodlám s tím hodně cestovat? A jaký typ her na něm budu hrát?

I když aplikace mohou na vašem PC zabírat většinu úložného prostoru, většina aplikací pro iPad je ve srovnání relativně malá. Například aplikace Netflix zabírá pouze 75 megabajtů místa, což znamená, že na tento 32 GB iPad můžete uložit 400 kopií aplikace. Netflix je však jednou z menších aplikací a jak se iPad stává schopnějším, aplikace se zvětšují. Produktivní aplikace a špičkové hry mají tendenci zabírat nejvíce místa. Například Microsoft Excel spotřebuje přibližně 440 MB místa bez skutečných tabulek uložených v iPadu. A pokud chcete Excel, Word a PowerPoint, využijete před vytvořením prvního dokumentu až 1,5 GB úložného prostoru. Hry mohou také zabrat spoustu místa. Dokonce i Angry Birds 2 zabírá téměř polovinu gigabajtu místa, i když většina příležitostných her zabírá mnohem méně. Proto je při zjišťování správného modelu úložného prostoru důležité předvídat, jak budete iPad používat. A to jsme ještě nemluvili o fotografiích, hudbě, filmech a knihách, které byste možná chtěli uložit do zařízení.

Apple Music, Spotify, iTunes Match a domácí sdílení

Stejně jako byly CD vyřazeny z iTunes, je digitální hudba nahrazena streamováním předplatného, ​​jako je Apple Music a Spotify. Tyto služby streamují vaši hudbu z internetu, takže při poslechu vašich melodií nemusíte zabírat úložný prostor. Můžete také používat Pandoru a další bezplatné streamovací aplikace bez předplatného. A mezi iTunes Match, který vám umožní streamovat vaši vlastní hudbu z cloudu, a Home Sharing, který vám umožní streamovat hudbu a filmy z vašeho PC, se snadno obejdete bez načítání iPadu hudbou. To je místo, kde se úložný prostor na vašem iPhone trochu liší od prostoru, který byste mohli použít na iPadu. I když je lákavé stáhnout si oblíbenou hudbu do iPhonu, aby nedocházelo k rušení, pokud projíždíte mrtvým bodem ve svém pokrytí, můžete svůj iPad většinou používat, když používáte Wi-Fi, což vás osvobozuje od nutnosti stahovat spousta hudby.

Netflix, Amazon Prime, Hulu Plus atd.

Mezi hudbou a filmy však existuje jeden velký rozdíl: Průměrná skladba zabírá asi 4 MB místa. Průměrný film zabírá přibližně 1,5 GB místa. Když streamujete přes připojení 4G, rychle vám dojde šířka pásma, i když máte datový tarif 6 GB nebo 10 GB. Pokud tedy chcete streamovat filmy na dovolené nebo na služební cestě, budete potřebovat dostatek místa ke stažení několika před cestou nebo je budete muset streamovat ve svém hotelovém pokoji, kde se můžete přihlásit na hotelové Wi-Fi síť.

Rozšíření úložiště na iPadu

iCloud na různých zařízeních Apple

IPad vám nemusí umožnit připojit jednotku palce nebo kartu micro SD pro rozšíření úložiště, ale existují způsoby, jak můžete zvýšit množství úložiště dostupného pro váš iPad. Nejjednodušší způsob, jak rozšířit úložiště, je cloud. I když nemůžete ukládat aplikace do cloudového úložiště, můžete ukládat hudbu, filmy, fotografie a další dokumenty. Externí pevné disky, které obsahují aplikaci pro iPad, vám pomohou rozšířit úložiště. Tato řešení fungují prostřednictvím Wi-Fi. Stejně jako cloudová řešení nemůžete k ukládání aplikací používat externí disk a nemusí to být praktická forma úložiště mimo dům, ale vy umět použijte tyto disky k ukládání hudby, filmů a dalších mediálních souborů, které mohou zabírat spoustu místa.

Pouzdra pro modely 32 GB

Model 32 GB je ideální pro většinu z nás. Pojme pořádný kus vaší hudby, velkou sbírku fotografií a širokou škálu aplikací a her. Tento model je skvělý, pokud ho nebudete načítat tvrdými hrami, stahovat celou svou sbírku fotografií nebo na ni ukládat spoustu filmů. A 32 GB model neznamená, že musíte přeskočit produktivitu. Máte dostatek prostoru pro celou sadu Microsoft Office a zdravé množství úložného prostoru pro dokumenty. Spolu s Office a dalšími aplikacemi pro produktivitu je také snadno použitelné cloudové úložiště, takže nemusíte vše ukládat lokálně. Místo mohou zabírat také fotografie a domácí videa. Knihovna fotografií na iCloudu vám umožňuje ukládat většinu vašich fotografií do prostoru, ale pokud pomocí iPadu upravujete domácí videa, která pořizujete na iPadu nebo iPhonu, pravděpodobně budete na trhu s iPadem s vyšší úložnou kapacitou.

Pouzdra pro větší modely

Model 128 GB je pouze o 100 dolarů vyšší než základní cena iPadu, a když vezmete v úvahu, že čtyřnásobí dostupný úložný prostor, je to docela dobrý obchod. Je to skvělý model, pokud si chcete stáhnout celou svou sbírku fotografií, stáhnout si hudbu, nemusíte se starat o mazání starých her, abyste uvolnili místo pro nové a – zejména – uchovali video na iPadu. Nemůžeme vždy mít připojení Wi-Fi a pokud nezaplatíte neomezený datový tarif, streamování filmu přes 4G rychle vyčerpá váš přidělený prostor. Ale s 128 GB můžete uložit několik filmů a stále máte většinu svého úložného prostoru vyhrazeného pro jiné použití. Hráči mohou také chtít jít s modelem s větším úložným prostorem. IPad prošel dlouhou dobou od dob původního iPadu a iPadu 2 a rychle se stává schopen grafiky v konzolové kvalitě. Zatímco 1 GB aplikace byla před několika lety vzácná, stává se mnohem častější u více hardcore her v App Store. Mnoho her dokonce naráží na hranici 2 GB. Pokud plánujete hrát některé z nejlepších dostupných her, můžete rychle vypálit až 32 GB.