Skip to content

Komunitní trh Steam: Co to je a jak jej používat

14 de Srpen de 2021
steamcommunitymarket 5c60ef16c9e77c0001d92cdc

Komunitní trh služby Steam je rozšířením komunity Steam, která vám umožňuje nakupovat a prodávat položky ve hře, obchodní karty Steam a další. Transakce procházejí vaší peněženkou Steam, takže peníze, které vyděláte prodejem herních položek, můžete použít na nákup různých herních položek nebo dokonce zbrusu nových her na Steam. Komunitní trh Steam je k dispozici pouze uživatelům Steam s neomezenými účty, které jsou chráněny službou Steam Guard po dobu nejméně 15 dnů. Pokud je váš účet Steam omezený, budete si muset do peněženky Steam přidat minimálně 5 $ nebo si zakoupit hru Steam, která stojí minimálně 5 $.

Jak funguje komunitní trh Steam?

Komunitní trh Steam je digitální tržiště, které uživatelům umožňuje kupovat a prodávat určité položky ve hře, kromě digitálních obchodních karet, emocí, profilových tapet a dalších věcí, které jsou navrženy pro použití ve službě Steam. Ne všechny hry podporují komunitní trh Steam a ne všechny položky ve hře jsou prodejné. Pokud něco není obchodovatelné, znamená to, že to nemůžete koupit ani prodat na komunitním trhu Steam. Tyto položky jsou ve vašem inventáři Steam označeny jako neprodejné a nemají tlačítko pro prodej. Veškerý prodej na komunitním trhu Steam prochází vaší peněženkou Steam, což je jednosměrná digitální peněženka, kterou můžete použít k nákupu na Steamu. Prostředky, jako je PayPal a kreditní karty, můžete do peněženky přidávat. Protože je peněženka jednosměrná, nemůžete z ní odebrat prostředky a převést je jinam. Jediný způsob, jak utratit peníze ve své peněžence Steam, je koupit položky na Steam Community Marketplace nebo hry z běžného obchodu Steam.

Co jsou nákupní a prodejní objednávky na komunitním trhu Steam?

Komunitní trh Steam považuje položky za komodity a pro všechny transakce používá objednávky na nákup a prodej. Namísto výběru konkrétní položky, kterou chcete koupit od konkrétní osoby, řeknete systému cenu, kterou jste ochotni zaplatit, nebo kolik jste ochotni přijmout, a pokusí se vás spojit s jinou stranou, aby dokončil transakce.

Když se podíváte na seznam položek na komunitním trhu Steam, uvidíte velká zelená tlačítka pro nákup a prodej spolu s několika informacemi o cenách. Vlevo vám systém ukazuje, kolik lidí se pokouší předmět prodat a kolik peněz chtějí. Vpravo vidíte, kolik lidí se pokouší koupit položku a kolik jsou ochotni zaplatit. Pokud chcete zboží zakoupit nebo prodat okamžitě, přiřaďte požadovaný nákup nebo prodejní cenu k číslům, která vidíte v tomto seznamu. Pokud jste ochotni počkat na o něco lepší nabídku, můžete zadat nákupní objednávku za nižší než aktuální cenu nebo prodejní objednávku za vyšší než aktuální cenu. Pokud se cena bude zvyšovat nebo snižovat, aby odpovídala vaší objednávce, transakce proběhne automaticky.

Jak nakupovat položky na komunitním trhu Steam

Než si budete moci koupit položku na Steam Community Market, musíte mít neomezený Steam účet, váš účet musí být chráněn Steam Guard a také musíte mít k dispozici prostředky ve své Steam peněžence. Pokud tyto požadavky splňujete, jste připraveni koupit položku na komunitním trhu Steam. Pokud jste nikdy nepoužívali kreditní kartu k přidávání finančních prostředků do své peněženky Steam, budete muset také projít ověřovacím procesem nebo několik dní počkat, až budou vaše prostředky k dispozici.

 1. Otevřeno Parní.

  Steam herní platforma.

 2. Navigovat do Společenství > Trh.

  Steam domovská stránka.

 3. Posunout dolů.

  Komunitní trh Steam.

 4. Klikněte na položku v seznamu oblíbených položek, hru v seznamu vpravo nebo použijte vyhledávací pole.

  Komunitní trh Steam.

 5. Klikněte Koupit.

  Seznam položek Steam Community Market.

 6. Zadejte cenu, kterou jste ochotni zaplatit, kliknutím na políčko označte, že souhlasíte se smlouvou o předplatiteli služby Steam, a klikněte Objednejte si.

  Stránka objednávky Steam Community Market.

  Pokud ve své peněžence Steam nemáte dostatek finančních prostředků, zobrazí se možnost Přidat prostředky místo zadání objednávky.

 7. Pokud je váš nákup úspěšný, zobrazí se vám příslušná zpráva a budete mít možnost kliknout Zobrazit položku v inventáři.

  Potvrzení nákupu Steam Community Market.

 8. Pokud položka, kterou se pokoušíte koupit, není k dispozici za částku, kterou jste nabídli, Steam vaši nákupní objednávku uloží. Pokud je položka k dispozici pro danou částku nebo méně, systém ji automaticky zakoupí a zašle vám e -mail.

Jak prodávat položky na komunitním trhu Steam

Než budete moci prodávat položky na Steam Community Market, potřebujete neomezený Steam účet, který je chráněn Steam Guardem po dobu minimálně 15 dnů, a alespoň jednu obchodovatelnou položku. Většina kvalifikovaných položek jsou položky ve hrách z her, jako je Team Fortress 2, DOTA 2 a Playerunknown’s Battlegrounds, které můžete prodávat jiným hráčům. Další kategorie obchodovatelných položek zahrnuje obchodní karty, emoce pro Steam Chat a profilové tapety, které získáte zdarma pouhým hraním kompatibilních her. Pokud máte kvalifikační předmět ve hře nebo předmět, jako je obchodní karta nebo emoce, můžete jej prodat na Steam Community Marketplace. Získané peníze pak můžete použít na nákup různých herních předmětů, obchodních karet nebo dokonce celých her ve službě Steam.

 1. Otevřeno Parní.

  Steam herní platforma.

 2. Navigovat do Společenství > Trh.

  Parní.

 3. Klikněte Prodejte položku.

  Komunitní trh Steam.

 4. Klikněte na položku, kterou chcete prodat, a klikněte Prodat.

  Parní inventář.

 5. Zadejte cenu, kterou jste ochotni přijmout, kliknutím na políčko označte, že souhlasíte se smlouvou o předplatiteli služby Steam, a poté klikněte na Dobře, dejte to do prodeje.

  Stránka se seznamem komunitního trhu Steam.

  Pomocí grafu cen na této obrazovce můžete zjistit, za kolik se položka v minulosti prodala, a rozhodnout se, kolik za ni chcete požádat.

 6. Ověřte, že jste zadali správnou částku, a klikněte OK.

  Stránka pro potvrzení ceny Steam Community Market.

 7. Vaše položka je připravena k prodeji, ale musíte ji potvrdit prostřednictvím Steam Guard. Klikněte OKa poté otevřete svůj e -mail nebo aplikaci Steam Guard.

  Steam Community Market žádost o potvrzení.

 8. Vyhledejte e -mail od Steam Guard a klikněte na poskytnutý odkaz nebo otevřete aplikaci Steam Guard. Pokud máte aplikaci Steam Guard, otevřete ji Potvrzení, klepněte na pole vedle položky a klepněte na Potvrdit vybrané.

  Potvrzení mobilního telefonu Steam Guard.

 9. Vaše položka bude uvedena na komunitním trhu Steam. Když se prodá, dostanete e -mail a peníze z prodeje se objeví ve vaší peněžence Steam.