Skip to content

Má iPad GPS? Může fungovat jako zařízení GPS?

4 de Srpen de 2021
usa florida jupiter mature couple in car 530068169 5bc64a1e4cedfd00267142ec 5c7ff98e46e0fb0001a984bf

Mobilní model iPadu poskytuje nejen přístup k datům 4G LTE, ale také obsahuje čip Assisted-GPS, což znamená, že dokáže přesně určit vaši polohu jako většina zařízení GPS. I bez tohoto čipu může WiFi verze iPadu dobře lokalizovat místo, kde používáte triangulaci WiFi. Není to tak přesné jako čip A-GPS, ale možná vás překvapí, jak přesné to může být při zjišťování vaší polohy.

Může iPad nahradit místo zařízení GPS?

Absolutně. IPad je dodáván s Apple Maps, což je plnohodnotná mapová služba. Kombinuje mapovací systém Apple s daty z populární služby GPS TomTom. Lze jej také použít bez použití rukou, když se pomocí hlasového asistenta Siri zeptáte na směr a posloucháte pokyny krok za krokem. Nedávná aktualizace také umožňuje Mapám Apple přístup k trasám veřejné dopravy, takže je můžete použít jako průvodce při chůzi i při řízení. Zatímco Apple Maps bylo kritizováno, že bylo krok za Google Maps, když bylo poprvé vydáno, v uplynulých letech ušla dlouhá cesta. Kromě podrobných pokynů se Mapy Apple spárují s Yelp, aby vám poskytly rychlý přístup k recenzím při procházení obchodů a restaurací. Jednou úhlednou funkcí je možnost vstoupit do 3D režimu ve velkých městech a oblastech a nabídnout nádherný výhled na město.

Alternativy k Apple Maps

Mapy Google jsou nejlepší alternativou k Mapám Apple a jsou k dispozici zdarma v App Storu. Má Google Maps Navigation, což je funkce, která nabízí hands-free podrobné pokyny, což z Map Google dělá vynikající systém GPS. Podobně jako v Apple Maps můžete stahovat informace o okolních obchodech a restauracích, včetně recenzí. Co ale Mapy Google opravdu odlišuje, je Street View. Tato funkce vám umožní umístit špendlík na mapu a získat skutečný pohled na místo, jako byste stáli na ulici. Můžete se dokonce pohybovat, jako byste řídili. To je skvělé pro nahlédnutí do cíle, takže to vlastně poznáte, když se tam dostanete. Street View není k dispozici ve všech lokalitách, ale pokud žijete ve velkém městě, většina z nich byla pravděpodobně zmapována. Mapy Apple i Google Maps mohou vykreslovat alternativní trasy a po cestě rozdávat dopravní informace. Jedním z vynikajících využití obou aplikací je zkontrolovat ranní dojíždění do práce, abyste zjistili, zda dopravní špička nezpůsobuje významná zpoždění. Waze je také populární alternativou. Využívá sociální informace a sběr dat, aby vám poskytl přesné zobrazení provozu ve vaší oblasti. Ve skutečnosti můžete na mapě vidět uživatele Waze a aplikace vám ukazuje průměrnou rychlost provozu na hlavních dálnicích a dálnicích. Můžete také vidět informace o stavbě a nehodách, které mohou způsobit zpoždění. Stejně jako Apple Maps a Google Maps můžete Waze používat pro podrobné pokyny. Ale i když to v této aréně dělá docela dobrou práci, není to úplně tam, kde jsou Apple a Google s touto funkcí. Waze je lepší použít pro rychlý pohled na provoz a pro jízdu po vaší místní oblasti než pro delší výlety.