Skip to content

Mac OS X Lion Minimální požadavky na instalaci

11 de Červenec de 2021
osx lion 5bfedf6b4cedfd00262c9e95

Společnost Apple vydala OS X 10.7 Lion v červenci 2011. Lion spojuje některé funkce OS X (nyní macOS) a iOS. Lion obsahuje podporu vícedotykových gest a také další technologie iOS a prvky rozhraní.

Proč upgradovat?

Pro uživatele přenosných počítačů Mac to znamená, že trackpad dostane další cvičení, jakmile budou k dispozici nová gesta pro přístup k Lionovi. Uživatelé počítačů Mac budou muset investovat do Apple Magic Trackpad, aby získali stejnou úroveň kontroly. Lion funguje také bez trackpadu. K novým funkcím můžete i nadále používat myš a klávesnici. Nebudete si však užívat tolik zábavy jako vaši přátelé, kteří používají trackpad. Naučte se, jak provést čistou instalaci systému Mac OS X Lion na zařízení Mac.

Minimální požadavky na OS X Lion

  • Procesor Intel Core 2 Duo nebo lepší: Lion je 64bitový operační systém. Na rozdíl od Snow Leopard, který by mohl běžet na prvních procesorech Intel, které Apple použil (Intel Core Duo v iMacu z roku 2006 a Intel Core Solo a Core Duo v Mac mini), nebude Lion OS podporovat 32bitové procesory Intel .
  • 2 GB RAM: Lion bude pravděpodobně fungovat pouze s 1 GB RAM. Apple však od roku 2009 dodává počítače Mac s minimálně 2 GB nainstalované paměti RAM. Většinu počítačů Mac od roku 2007 lze aktualizovat na minimálně 3 GB paměti RAM.
  • 8 GB místa na disku: Lion bude doručen stažením z Mac App Store. Velikost stahování bude o něco větší než 4 GB, ale jedná se pravděpodobně o komprimovanou velikost. Plánujte, že pro instalaci budete potřebovat alespoň 8 GB místa na disku.
  • DVD mechanika: Z důvodu nové distribuční metody není ke stažení a instalaci Lion nutná jednotka DVD. S pomocí několika instalačních průvodců však můžete vypálit zaváděcí CD Lion, abyste jej mohli znovu nainstalovat nebo spustit možnosti opravy.
  • Přístup na internet: Apple poskytuje OS ke stažení z Mac App Store, což znamená, že ke stažení OS X Lion budete potřebovat připojení k internetu.
  • Levhart sněžný: Protože Lion OS lze zakoupit pouze v Mac App Store, budete na svém Macu potřebovat Snow Leopard. Snow Leopard je minimální požadavek pro spuštění aplikace Mac App Store. Pokud jste upgradovaný na Snow Leopard neprovedli, udělejte to hned, pokud je produkt stále k dispozici.