Skip to content

Měli byste si koupit iPad Mini 4?

31 de Červenec de 2021
ipad mini 4 582f4ed95f9b58d5b1b1d47e

IPad je dodáván ve čtyřech modelech a pěti velikostech, takže není divu, že je stále obtížnější rozhodnout se, který model iPadu je nejlepší koupit. U tablet ne vždy záleží na velikosti a někdy platí, že menší je lepší, zvláště když je doprovází menší cenovka. Takže místo nakupování nového 12,9palcového nebo 11palcového iPadu Pro, 10,9palcového iPadu Air, 10,2palcového iPadu základní úrovně nebo dokonce iPadu Mini 5 byste možná měli vyzkoušet cenově dostupný repasovaný 7,9 -inch iPad Mini 4. Společnost Apple ukončila Mini 4 v březnu 2019 a nahradila ho iPadem Mini 5. iPad Mini 4 byl vydán v roce 2015 současně s iPadem Air 2. Představoval značný upgrade oproti iPadu Mini 3. iPad Mini 4 se vyrábí ve dvou modelech: pouze Wi-Fi nebo Wi-Fi s datovým připojením 4G LTE.

Co se vám líbí na iPadu Mini 4

IPad Mini 4 nebyl nejlevnějším iPadem své generace, který byl u Apple k dispozici. Řada iPad Mini má své výhody a mnoho lidí ji upřednostňuje před větším iPadem nebo dražšími modely iPad Pro.

 • IPad mini 4 lze aktualizovat na iPadOS 14.
 • Menší tvarový faktor se snáze přenáší, takže se perfektně vejde do již plného kufru nebo velké kabelky.
 • IPad Mini 4 podporuje Touch ID pro zabezpečení a některé z funkcí snadného používání, které Touch ID nabízí.
 • IPad Mini 4 je v podstatě iPad Air 2 s menším tvarem. IPad Air 2 byl ve své době jedním z nejprodávanějších modelů iPadů.
 • 7,9palcová obrazovka iPadu Mini je větší než standardní 7palcový displej na tabletech Android v této velikosti, což nakonec poskytuje o 35 procent více použitelného místa na displeji.
 • Podporuje víceúlohové funkce iPadu.

Co se vám nelíbí O iPadu Mini 4

Mini 4 se může nelíbit.

 • Po roce 2015 nebyl iPad Mini 4 aktualizován. Běží poměrně pomaleji než mnoho starších modelů iPadů.
 • Pomalejší procesor nemusí být problém, pokud jste obdrželi nějaké úspory, ale Apple jej nakonfiguroval s řešením úložiště 128 GB. To je v pořádku, pokud potřebujete další úložiště, ale pokud ne, platíte za něco, co nepotřebujete.
 • Nepodporuje Apple Pencil. Pro lidi, kteří neplánují používat stylus, to nebude velký problém, ale pokud rádi kreslíte, Apple Pencil je jedním z nejlepších dostupných stylusů.
 • Nepodporuje USB-C. Jednou z nejlepších funkcí nejnovějších modelů iPad Pro je spíše podpora USB-C než patentovaný konektor Lightning společnosti Apple. Jiné starší modely iPadů také nepodporují USB-C.
 • Selfie z přední části 1,2 megapixelového fotoaparátu iPadu Mini 4 nemohou u většiny ostatních iPadů držet svíčku. Pro srovnání, iPad Mini 5 má 7megapixelový přední fotoaparát.

Měli byste si koupit iPad Mini 4?

Pokud uvažujete o upgradu svého iPadu nebo o koupi prvního tabletu, je lepší koupit iPad (novou nebo předchozí generaci) než iPad Mini 4. Apple stále podporuje Mini 4, ale v určitém okamžiku společnost Mini určí 4 jako zastaralé a již jej nepodporují. Pokud potřebujete další rozšíření úložiště z 32 GB na 128 GB, stane se iPad Mini 4 atraktivnější volbou. Mnoho lidí dává přednost menšímu formátu Mini 4 ve srovnání s většími tablety, které přebírají trh. Pokud nejste proti nákupu použitých nebo repasovaných, pravděpodobně si můžete koupit levný iPad Mini 4, místo abyste za nový iPad zaplatili plnou cenu.