Skip to content

Mobilní video: video systémy do auta

2 de Srpen de 2021
car headrest dvd player 57be71225f9b5855e50858b7

Na dovybavení vozidla videem v automobilu jsou tři požadavky, aby cestující mohli sledovat filmy, televizní pořady nebo obsah ze streamovacích aplikací. Každý video systém v automobilu potřebuje zdroj videa, obrazovku pro zobrazení videa a reproduktorový systém pro přehrávání zvuku. Nejjednodušší řešení kombinují všechny tři komponenty v jednom zařízení, ale existují i ​​jiné schůdné konfigurace.

Video zdroje do auta

První komponentou, kterou automobilový videosystém potřebuje, je zdroj videa. V automobilových audio systémech je hlavní jednotka mozkem operace a poskytuje zvukový signál zesilovači a reproduktorům. Automobilové video systémy mohou také použít hlavní jednotku jako zdroj videa, ale existují i ​​další možnosti. Mezi nejběžnější zdroje videa patří:

 • Hlavní jednotky: Některé hlavní jednotky mohou přehrávat disky DVD nebo Blu-ray. Tyto hlavní jednotky mají někdy vestavěné obrazovky, ale mohou také obsahovat jeden nebo více video výstupů. To může umožnit jediné hlavní jednotce fungovat jako zdroj videa pro více obrazovek v celém vozidle.
 • Kombinační jednotky: Některé video hlavy jsou kombinovaná zařízení, která obsahují funkce DVD i Blu-ray. Existují také kombinované jednotky montované na střechu a opěrku hlavy, které nemusí být zapojeny do hlavní jednotky. Tato zařízení mohou také obsahovat video vstupy, které poskytují nejširší možnou škálu možností zábavy.
 • Samostatné přehrávače videa: Kromě jednotek video hlavy a kombinovaných zařízení je také možné použít jako zdroj videa samostatný DVD přehrávač. Ty obvykle nejsou instalovány trvale a zařízení, která nejsou určena pro použití v automobilech, nemusí odolávat vibracím, ke kterým dochází při pohybu vozidla, ale jde o levné řešení.

Displej video systému automobilu

Druhou hlavní součástí, kterou každý video systém v automobilu potřebuje, je displej. Protože v automobilech, nákladních automobilech a SUV je místo na špičce, většina video systémů do automobilů používá LCD. Nejjednodušší systém se skládá z jednotky video hlavy s vestavěným displejem, ale existuje několik dalších možností. Některé z nich zahrnují:

 • Hlavní jednotky: Nejjednodušší způsob, jak přidat video systém do auta, je nainstalovat jednotku video hlavy, která obsahuje obrazovku. Mnoho nových vozidel obsahuje vestavěné dotykové obrazovky, které mohou ovládat systém infotainmentu. Existují však i možnosti aftermarketu. Většina z těchto hlavových jednotek LCD je dvojitá DIN, ale existují také jednoduché možnosti DIN, které zahrnují obrazovky, které se vysouvají a zajišťují na místě.
 • Střešní zástěny: Pro některé cestující může být obtížné vidět LCD zabudovaný v hlavní jednotce, ale obrazovky namontované na střeše jsou obvykle viditelné pro všechny na zadních sedadlech. Tyto obrazovky se skládají ze stropu a lze je odložit, když se nepoužívají.
 • LCD opěrky hlavy: Tam, kde obrazovky na střeše řeší problém viditelnosti, umožňují LCD displeje opěrky hlavy různým cestujícím sledovat různý obsah. Tyto obrazovky lze obvykle připojit k jednotce video hlavy a některé mají vestavěné přehrávače DVD nebo Blu-ray.
 • Vyměnitelné jednotky: Jak obrazovky namontované na střeše, tak LCD displeje opěrky hlavy vyžadují určité instalační práce. Odnímatelné jednotky jsou připevněny k opěrce hlavy. Tyto jednotky lze přesouvat z vozidla do vozidla nebo je dočasně instalovat do pronajatých vozidel.

Možnosti zvuku videa do auta

Je třeba také zvážit zvukovou komponentu. Možnosti jsou poměrně jednoduché:

 • Stávající audio systém: Pokud automobilový video systém využívá jednotku video hlavy, zvuk je veden přes stávající systém. Ke stávajícímu audio systému lze také připojit další zdroje videa. Dostupnost této možnosti však závisí na tom, zda má hlavní jednotka pomocné vstupy. Dalším způsobem, jak využít stávající audio systém, je přenos zvuku pomocí vysílače FM, který bude stávající hlavní jednotka schopna zachytit pomocí svého rádiového tuneru.
 • Bezdrátová sluchátka: Pokud má automobilový videosystém více než jednoho hráče, je nejlepší možností získat několik párů bezdrátových sluchátek. Jsou také užitečné, pokud řidič nechce být rušen videosystémem. Některé obrazovky opěrky hlavy a výklopné LCD mají výstupní konektory, do kterých lze zapojit kabelová sluchátka.
 • Vestavěné reproduktory: Střešní jednotky a LCD opěrky hlavy někdy obsahují vestavěné reproduktory. Vyměnitelné kombinované jednotky mají obvykle reproduktory. Používání vestavěných reproduktorů je levná volba, ale nemusí fungovat, pokud používáte více než jednu jednotku. I když obě jednotky používají stejný zvukový a vizuální zdroj, zvuk může být mírně nesynchronní.

Automobilové video systémy nejsou jen pro DVD

Kromě možnosti sledovat filmy na cestách existují další výhody, které vyplývají z instalace automobilového video systému. Video v autě můžete použít ke sledování živé nebo časově posunuté televize, hraní videoher a streamování videa z mobilní aplikace nebo webového prohlížeče, pokud máte mobilní připojení. Klíčem k odemknutí potenciálu automobilového videa je použití displejů, které vám umožní připojit vše, co chcete. Pokud máte obrazovku videa v automobilu, která obsahuje video vstupy, některé z možností, které otevřete, zahrnují připojení:

 • Herní systémy
 • Místní televize
 • Satelitní televize
 • Streamování videa
 • Digitální multimédia
 • Navigační systémy
 • Záložní kamery