Skip to content

Mohl by být váš Tinder Match podvodníkem?

12 de Červenec de 2021
could your tinder match be a scam bot 2487792 3ea3ccc4ab214d58bca7955d1b55d1e0

Svět online seznamek byl rozzářen mobilní aplikací pro seznamování známou jako Tinder. Ne všechny profily jsou však skuteční lidé; někteří jsou škodliví roboti. Jak můžete vědět, zda je fotka, na kterou přejíždíte přímo, legitimní člověk hledající lásku nebo maskovaný podvodník? Existuje několik sdělovacích znaků, s nimiž osoba, se kterou jste se shodovali, nemusí být tím, za koho se považuje.

Píšou neuvěřitelně rychle

Tinderové, se kterými se setkáte, jsou právě tito: roboti. Nejsou to skuteční lidé. Jeden velký tip je, že jakmile se dostanete do kontaktu s robotem, pošlou vám zprávu, pravděpodobně během mikrosekund. Je možné, že je to skutečný člověk, který si s vámi chce povídat? Možná, ale je pravděpodobnější, že bot byl spuštěn zápasem a poslal svou první zprávu, aby vás dostal co nejrychleji.

I když toto znamení není přesvědčivé, je to první vodítko, že něco není v pořádku. Jak budete dál chatovat, odpovědi, které dostanete zpět, jsou téměř okamžité, protože jsou skriptovány a spuštěny z vašich odpovědí.

Jejich odpovědi jsou obecné

Pokud robot Tinder nepoužívá sofistikovaný konverzační modul založený na chatterbotu, má pravděpodobně jen několik konzervovaných odpovědí, které dává v reakci na vaše interakce. Jakmile je upuštěno od několika koketních poznámek, předává své užitečné zatížení, obvykle vás požádá o návštěvu odkazu, který buď vyžaduje stažení něčeho (pravděpodobně malware), nebo poskytnutí údajů o vaší kreditní kartě.

Robot s žárovkou nad hlavou

Vzhledem k tomu, že odpovědi robotů jsou skriptovány, nebude odpovídat přímo na vaše otázky. To neznamená, že některé podvody Tinder nemají na druhém konci živé lidi, kteří se s vámi zapojí do skutečné konverzace, než vás podvedou, ale většina robotů Tinder nemůže vést jednoduché konverzace. Můžete to vyzkoušet kladením otázek, na které by měl běžný člověk umět odpovědět, například: „Kam jsi chodil do školy?“ nebo „Hádejte, jak jsem starý.“ Jakmile robot doručí své užitečné zatížení, pravděpodobně nebude reagovat na žádné otázky. S tebou je to hotové. Buď jste si vzali návnadu, nebo ne.

Nemáte žádné společné přátele ani zájmy na Facebooku

Tinder roboti využívají informace z falešných profilů na Facebooku, aby se dostali na Tinder. Protože nejsou skuteční, pravděpodobně s nimi nemáte společného žádného z přátel z Facebooku. Mohou s vámi mít společné některé obecné zájmy, ale pravděpodobně ne.

Mladý muž vysvětluje přátelům moderní způsob investování.

Požádají vás o návštěvu odkazu nebo použití vaší kreditní karty

Možná jste dostali pět, 10 nebo dokonce 20 zpráv, ale nakonec musí robot nakonec pronásledovat a doručit zprávu, která vás přiměje stáhnout malware nebo něco zaplatit.

Past na medvědy s kreditními kartami

Může to mít podobu divně vypadající adresy URL, na kterou se bojíte kliknout, protože nepoznáváte žádné znaky. Nebo možná je to krátká URL, která maskuje skutečnou věc. Časté jsou také odkazy na webové stránky s webovými kamerami. Bot se vás pokusí přesvědčit, že právě teď nemohou mluvit prostřednictvím Tinderu, ale pokud kliknete, můžete jim tam poslat zprávu. Jakmile dostanete tuto zprávu od robota Tinder, použijte funkci blokování aplikace a odeberte ji ze seznamu shod. Poté, co dostanete tuto zprávu, je velmi nepravděpodobné, že od nich obdržíte jakoukoli další komunikaci kromě opakovaných žádostí o provedení stejné akce, kterou chtěli, abyste provedli ve zprávě s užitečným zatížením.

Jsou příliš horké pro Facebook

Podvodníci z troudů vědí, že honosné profilové obrázky mají větší šanci získat pozornost a přejet prstem od vás. Mohou vložit jeden nebo dva obrázky, které zvýší úroveň žhavosti, aby zachytily vaše zaměření a zvýšily pravděpodobnost, že přejedete doprava. Tyto obrázky jsou pravděpodobně odcizeny na stránce Instagramu nebo Facebooku modelky.

Soutěžní rozhodčí

Dalším červeným sledě jsou obrázky, které nevypadají jako selfie nebo neformální fotografie. Pravidelný profil Tinder má pravděpodobně několik obrázků každodenně vypadajících obrázků, ale profil robota má obrázky vypadající profesionálně, protože je pravděpodobně přetáhl ze stránky profesionála.

Často kladené otázky

  • Proč jsou na Tinderu roboti? Tinderové dávají podvodníkům způsob, jak získat osobní informace, oklamat lidi bez peněz nebo infikovat zařízení malwarem. Odborníci odhadují, že roboti tvoří čtvrtinu veškerého webového provozu a Tinder není výjimkou. Ačkoli má specializovaný tým pro podvody, který kontroluje profily členů s ohledem na jazyk s červenou vlajkou, nemůže Tinder vyřadit všechny roboty.
  • Jak nahlásím někoho na troud? Falešné účty nebo roboty na Tinderu můžete nahlásit tak, že přejdete na profil uživatele, přejdete dolů a klepnete Zpráva. Tým společnosti Tinder pro podvody provádí manuální kontroly podezřelé aktivity, profilů a zpráv generovaných uživateli. Má také politiku nulové tolerance vůči obtěžování. Kdokoli, kdo poruší pokyny pro komunitu, může mít svůj obsah odstraněn, může být z aplikace zakázán nebo nahlášen donucovacím orgánům.