Skip to content

Mohu použít invertor zapalovače cigaret?

5 de Srpen de 2021
close up of automatic cigarette ignition lighter 659134971 5b8824d346e0fb0050180b0a

I když není nic špatného na zapojení střídače do zásuvky zapalovače cigaret nebo jakékoli zásuvky 12 V příslušenství, existují určitá omezení v tom, co budete moci s tímto typem připojení napájet. Pokud elektronika, kterou chcete zapojit, čerpá menší proud, než pro jaký je dimenzována pojistka zapalovače cigaret, měl by měnič fungovat dobře. To je obvykle asi 10 až 15A. Pokud potřebujete větší proud, budete potřebovat jiné řešení zapojení.

Problém s měniči cigaretového zapalovače Plug and Play

I když jsou střídače zapalovače cigaret praktické, všechny trpí stejnými konstrukčními omezeními. Na rozdíl od měničů, které jsou zapojeny přímo do autobaterie (nebo do vyhrazeného obvodu), střídač zapalovače cigaret odebírá energii z obvodu zapalovače cigaret. To znamená, že na tento typ střídače, který odebírá více proudu, než pojme pojistka zapalovače cigaret, nemůžete zatížit, jinak spálíte pojistku. Obvody zapalovače cigaret mohou mít navíc více než zásuvka zapalovače. Tyto obvody mají často svázané další 12 V zásuvky příslušenství a někdy také poskytují energii pro palubní světla, hlavní jednotku a další elektrické součásti. Pokud má obvod zapalovače cigaret ve vašem vozidle některou z těchto dodatečných zátěží, dále se sníží množství proudu, které můžete odebírat z měniče, který je do něj zapojen.

Větší není lepší (pokud jde o pojistky)

Než vyměníte pojistku zapalovače cigaret 10A za větší, vezměte v úvahu následující: Každá pojistka v této pojistkové skříňce má správnou velikost pro příslušný obvod a tyto pojistky plní zásadní funkci. Jsou navrženy tak, aby se obětovaly, aby zachránily zbytek okruhu. V některých případech to může zabránit požáru. Pokud jednoduše vyměníte pojistku zapalovače cigaret za větší, můžete být v pořádku. Ale protože dotyčný obvod byl navržen pouze pro zpracování 10 A (nebo bez ohledu na to, pro co je pojistka dimenzována), můžete také vytvářet zbytečná rizika. Řekněme například, že některá vedení v obvodu jsou navržena tak, aby zvládla něco málo přes 10A. Pokud do střídače zapalovače cigaret zapojíte dostatek věcí, které odtahují 20 A, pak budou tyto vodiče primárním bodem selhání místo pojistky. V nejlepším případě se díváte na nepohodlné a nákladné přepojování. Pokud nemáte takové štěstí, můžete skončit elektrickým požárem.

Co můžete zapojit do invertoru zapalovače cigaret?

Nejprve zjistěte velikost pojistky zapalovače cigaret a kolik proudu spotřebuje vaše zařízení. Pokud zařízení odebírá menší proud, než je obvod zapalovače cigaret určen, pak by měl stačit střídač. Pamatujte, že je rozdíl mezi proudem, který odebírá střídavé zařízení, a proudem, který odebírá střídač, aby bylo možné přeměnit ~ 12V DC z elektrického systému vašeho vozu na 110 V AC. Obecně platí, že střídač zapalovače cigaret by neměl odebírat více než 100-120 W. S tímto vědomím jsou propojeny i některé měniče do auta pro dvojí použití. Pokud tomu tak je, bude střídač po zapojení do zapalovače cigaret omezen na přibližně 100 W, a tedy bude schopen zvládnout své plné nepřetržité hodnocení, když je připojen k baterii. Některá zařízení, která můžete zapojit do střídače zapalovače cigaret, zahrnují:

  • Notebooky.
  • DVD přehrávače.
  • Ruční nabíječky pro videohry.
  • Mobilní zařízení.
  • Nabíječky telefonů nebo baterií.

Tato zařízení spadají do obecného rozsahu použití proudu, který používá střídač zapalovače cigaret. Pokud však chcete použít střídač zapalovače cigaret, měli byste zkontrolovat proud zařízení, abyste se ujistili, že to střídač zvládne. Samozřejmě, cokoli, co můžete bezpečně zapojit do střídače zapalovače cigaret, můžete také napájet přímo ze zásuvky příslušenství 12 V se správným adaptérem, což je mnohem efektivnější.