Skip to content

Možnosti ohřívače aut

3 de Srpen de 2021
car food warmer options 583b62755f9b58d5b11288b0

Rychlé občerstvení může být nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se najíst na cestách, ale obvykle není nejlevnější ani nejzdravější. Pokud ve svém vozidle trávíte hodně času, ať už jste kamion na dlouhé vzdálenosti nebo fandíte výletům, pak může být ohřívač v automobilech nejlepším způsobem, jak si udržet zdravou a šetrnou stravu.

Jaké druhy ohřívačů aut jsou venku?

Existují tři hlavní typy ohřívačů potravin do auta: mikrovlnné trouby, kombinované ohřívače/chladiče a vyhrazené vařiče, které používají nějaký typ topného tělesa. Jednou z vlastností, kterou má většina těchto zařízení společnou, je to, že jim dochází napájení 12 V. Obvykle je můžete zapojit do zapalovače cigaret v autě, aniž by vám praskla pojistka. V ostatních případech budete možná muset použít zásuvku pro příslušenství nebo nainstalovat obvod příslušenství s vlastní pojistkou. Hlavními odlehlými hodnotami jsou automobilové mikrovlnné trouby, což jsou zmenšené mikrovlnné trouby určené pro použití v rekreačních vozidlech (RV) a na lodích. Tyto malé mikrovlnné trouby jsou skvělé, pokud potřebujete ohřát některá předvařená jídla, ale vyžadují mnohem více energie než běžné ohřívače jídel. Pokud chcete vařit syrové jídlo, možná budete muset nainstalovat automobilový střídač s vlastním vyhrazeným obvodem a pojistkou.

Ohřívače a sporáky na potraviny do auta

Pomalý hrnec na 12 V je jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak bezpečně vařit nebo ohřívat jídlo na silnici.

Ohřívače a vařiče potravin do auta se mohou pomalu zahřívat. Díky tomu se dobře hodí pro každého, kdo tráví hodně času na cestách, ale stojí za zvážení několik různých typů. Jedním z nejlepších způsobů, jak ohřívat nebo vařit jídlo na silnici, je pomalý hrnec nebo Crock-Pot. Spoléhat se na principu „nízký a pomalý“ je pomalý hrnec kompatibilní s elektronickým systémem vašeho vozidla, což je skvělý způsob, jak uvařit jídlo na cestách, pokud máte dostatek času. Pokud chcete ohřát jídlo na kratších cestách, můžete se poohlédnout po jednotce s dvojitým napájením AC/DC, která běží buď na 12V DC, nebo 120V AC. To vám umožní začít oběd při dojíždění, pak jej zapojit do zdi v práci a mít ho připravený na oběd. Samozřejmě můžete vždy zapojit napájecí měnič do auta a použít ohřívač potravin cestovní velikosti, který běží na 120 V AC.

Elektrické obědové boxy a kombinované ohřívače/chladiče potravin do auta

Přenosný ohřívač potravin

Přenosné ohřívače potravin, jako je přenosný sporák RoadPro 12v, mohou vaše jídlo ohřívat, ohřívat nebo vařit.

Elektrické obědové boxy jsou skvělé, pokud máte teplé jídlo, které chcete zahřát. Tyto jednotky nejsou schopné uvařit jídlo, ani nejsou vhodné k ohřívání pokrmů, které vychladly, ale mohou udržet teplé jídlo teplé, dokud na něj nebudete připraveni. Několik jednotek je schopno předehřát zbytky, takže si zkontrolujte specifikace, pokud je to to, co hledáte. Kombinované jednotky jsou podobné elektrickým obědovým boxům, ale poskytují mnohem více užitečnosti. Skutečná část rovnice pro ohřívání a vaření zůstává stejná, takže si cestou do práce nebudete moci uvařit snídani. Tyto jednotky se však mohou zdvojnásobit jako chladiče a udržovat nápoje ledově studené.

Mikrovlny do auta

Nejlepší typ ohřívače aut pro lidi s krátkým dojížděním je automobilová mikrovlnná trouba. Na rozdíl od tradičních automobilových ohřívačů potravin mohou automobilové mikrovlnné trouby ohřát nebo uvařit jídlo velmi rychle. Vyžadují ale hodně energie. Vzhledem k požadavkům na proud budete možná muset zapojit mikrovlnnou troubu do pojistkového panelu nebo přímo k baterii pomocí in-line pojistky. Provozování zařízení, které je náročné na energii, s tímto vypnutým motorem, je skvělý způsob, jak vybít nebo vybít baterii.

Hledání nejlepšího ohřívače aut

Existuje několik případů použití, které vyhovují určitým situacím. Tradiční ohřívač je dobrou volbou, pokud jste na cestách delší dobu, ale mikrovlnná trouba zvládne práci rychleji. Nemusíte se dívat výhradně na zařízení uváděná na trh jako ohřívače potravin do auta. Ačkoli v této kategorii existuje mnoho zařízení, existuje mnohem více sporáků, ohřívačů a dalších pomůcek pro přípravu potravin určených pro trh obytných vozů. A protože většina těchto zařízení běží na napájení 12 V DC, mohou pravděpodobně fungovat i ve vašem autě. Jen se ujistěte, že váš alternátor a baterie splní daný úkol. Například některé ohřívače automobilů a mikrovlnné trouby se zvláště vysokými požadavky na proud mohou vyžadovat alternátor s vysokým výkonem.