Skip to content

Může iPad číst knihy Kindle?

17 de Srpen de 2021
can ipad read kindle books 1994240 c2ca4332c4094091aabb9283af576ca3

IPad je skvělá čtečka elektronických knih, a to nejen pro knihy Kindle, které jste si koupili od Amazonu, ale i pro další prodejce elektronických knih-včetně Apple Books. Nejnovější iPady mají vylepšenou antireflexní obrazovku a funkce Night Shift omezuje během večera modré světlo v barevném spektru iPadu. Nejnovější modely iPad Pro mají displej True Tone, který mění barevné spektrum na základě okolního osvětlení. To napodobuje, jak objekty v „reálném světě“ vypadají trochu jinak v přirozeném světle oproti umělému.

Jak mohu číst své knihy Kindle na iPadu?

Stáhněte si zdarma čtečku Kindle z App Store. Aplikace Kindle je kompatibilní s knihami Kindle i Audio Companions, nikoli však s knihami Audible. Aplikace také podporuje předplatné Kindle Unlimited. Pokud si nechcete stáhnout aplikaci Kindle, použijte Amazon Cloud Reader. Jakmile si stáhnete aplikaci Kindle, přihlaste se ke svému účtu Amazon a stáhněte si knihy ve své knihovně. Poté, co ke svému účtu připojíte aplikaci Kindle, jste připraveni začít číst.

Aplikace je rozdělena do pěti záložek, ke kterým se dostanete pomocí tlačítek ve spodní části obrazovky:

  • Knihovna: Tato část odhaluje celou vaši knihovnu Kindle. Knihy, které jste si stáhli, se zobrazí se zaškrtnutím v pravém dolním rohu. Chcete -li si knihu přečíst, musíte si ji stáhnout, ale poté, co si ji stáhnete, si ji můžete přečíst online nebo offline.
  • Společenství: Tato karta vám umožňuje přístup k Goodreads, což je sociální síť pro milovníky knih. Goodreads je skvělým místem pro sdílení vaší knihovničky s dalšími přáteli nebo vášnivými čtenáři a je také skvělým místem k objevování nových knih.
  • Vaše aktuální kniha: Kniha, kterou právě čtete, se zobrazí uprostřed tlačítek na záložce.
  • Objevit: Amazon používá vaše čtenářské návyky, aby vás spároval s podobnými knihami. I když nemůžete kupovat knihy přímo z aplikace Amazon, můžete si je dát na svůj seznam přání, což usnadňuje jejich nalezení, když přejdete přímo na Amazon.com.
  • Více: Pokud potřebujete změnit nastavení nebo se přihlásit do jiného účtu, použijte kartu Více.

Máte na iPadu příliš mnoho aplikací?

Pomocí funkce Spotlight Search můžete vyhledat aplikaci Kindle nebo jednoduše požádat Siriho o „otevření Kindle“. Siri má v rukávu všechny druhy skvělých triků.

Jak si mohu koupit knihy Kindle na iPadu?

Ačkoli můžete procházet a číst knihy Kindle Unlimited prostřednictvím aplikace Kindle, nemůžete si knihy Kindle kupovat, protože Apple omezuje, co lze prostřednictvím aplikace prodávat. Jako alternativní řešení použijte webový prohlížeč Safari a přejděte přímo na amazon.com. Po zakoupení knihy prostřednictvím webového prohlížeče otevřete aplikaci Kindle a přečtěte si ji. Mělo by se naplnit zhruba za minutu; aplikace Kindle si ji musí stáhnout, než si ji budete moci přečíst. A pokud to nevidíte, klepněte na Synchronizace tlačítko v pravém dolním rohu knihovny v aplikaci Kindle pro aktualizaci všech vašich nákupů.

Jak mohu změnit písma, změnit barvu pozadí a vyhledat knihu?

Když čtete knihu, klepněte kdekoli na stránce a zobrazí se nabídka v horní i dolní části displeje iPadu. Dolní nabídka je posuvník, který vám pomůže zip mezi stránkami. Tento nástroj je skvělý, pokud pokračujete v knize, kterou jste již spustili, z jiného zdroje, například v papírové kopii knihy. Aplikace Kindle by se měla obnovit tam, kde jste skončili, i když jste si ji přečetli na jiném zařízení, takže byste neměli přeskakovat a pokračovat ve čtení z knihy, kterou jste na Kindle začali. Horní nabídka nabízí několik možností konfigurace. Nejdůležitější je tlačítko písma, což je tlačítko s písmeny „Aa“. Prostřednictvím této podnabídky můžete změnit styl písma, velikost, barvu pozadí stránky, kolik prázdného místa ponechat na okrajích a dokonce změnit jas displeje. Tlačítko Hledat, což je lupa, vám umožní prohledat knihu. Tlačítko se třemi vodorovnými čarami je tlačítko nabídky. Toto tlačítko slouží k přechodu na konkrétní stránku, poslechu zvukového doprovodu nebo přečtení obsahu. Na druhé straně nabídky je tlačítko sdílení, které vám umožní odeslat textovou zprávu s odkazem na knihu příteli, záložku anotací, funkci rentgenového záření, která vyvolává informace o stránce (včetně definic některých podmínek) a tlačítko záložky.

Jak mohu poslouchat své zvukové knihy?

Stáhněte si aplikaci Audible a poslouchejte své knihy Audible. Aplikace Kindle funguje pouze se slyšitelnými společníky. Aplikace Audible funguje podobně jako aplikace Kindle. Po přihlášení pomocí svého přihlášení do Amazonu si stáhněte své knihy Audible do iPadu a poslouchejte je.

Pokud mám iPad, měl bych místo Kindle používat iBooks?

Je opravdu jedno, jestli ke čtení používáte iBooks nebo aplikaci Amazon Kindle. Oba jsou velmi dobrými čtenáři. Apple iBooks má úhlednou animaci obracející stránky, ale Amazon má největší dostupnou knihovnu knih a pěkné funkce jako Kindle Unlimited. Pokud rádi srovnáváte obchod, použití obou elektronických čteček vám umožní porovnat ceny mezi sebou. A nezapomeňte se podívat na všechny dostupné bezplatné knihy, které jsou veřejně dostupné.