Skip to content

Může můj iPad používat datové připojení mého iPhonu?

4 de Srpen de 2021
ipad hidden secrets 56a5335a3df78cf77286e05c

Zatímco většina z nás má Wi-Fi doma a Wi-Fi v hotelech a kavárnách se stala běžnou věcí, stále můžete mít chvíle, kdy jste uvězněni bez připojení k internetu pro váš iPad. Dokud máte svůj iPhone, můžete sdílet jeho datové připojení s iPadem pomocí procesu zvaného tethering. Pokyny v tomto článku platí pro zařízení se systémem iOS 8 nebo novějším.

Jak nastavit osobní hotspot vašeho iPhonu

Aby se váš tablet dostal do režimu online, musíte na svém iPhone upravit několik nastavení.

  1. Otevřete svůj iPhone Nastavení aplikace.

  2. Vybrat Buněčný.

  3. Klepněte na Osobní hotspot.

  4. V další nabídce vyhledejte Osobní hotspot a klepněte na přepínač vedle něj na zapnuto/zelené.

  5. Síť Wi-Fi sdílí svůj název s telefonem a heslo je vedle Heslo k Wi-Fi na stejné obrazovce. Chcete -li změnit heslo, klepněte na stávající, zadejte nový kód a potom klepněte na Hotovo.

  6. Připojte svůj iPad k hotspotu stejným způsobem jako k jakékoli jiné síti Wi-Fi. Vyhledejte název svého telefonu v seznamu sítí a zadejte heslo z iPhonu.

Stojí tethering peníze?

Vaše telekomunikační společnost vám může účtovat měsíční poplatek za tethering vašeho zařízení, ale většina poskytovatelů nyní nabízí službu zdarma u většiny omezených tarifů. Protože čerpáte z pevného množství dat, poskytovatelé se nestarají o to, jak je používáte. U neomezených tarifů někteří poskytovatelé, jako je AT&T, účtují příplatek, zatímco jiní poskytovatelé, jako je T-Mobile, zpomalí vaši rychlost internetu, pokud tethering překročí vysoké limity. Nejlepší je ověřit si u svého operátora, zda si za tethering účtuje nějaké další poplatky. V každém případě bude tethering spotřebovávat část vaší přidělené šířky pásma, takže ano, bude to stát peníze v tom smyslu, že pokud překročíte maximum, možná budete muset dokoupit.