Skip to content

Můžete nainstalovat aplikace na Apple TV?

11 de Srpen de 2021
can you install apps on the apple tv 1999690 d33a6235b7d84f1f9ecb8f45231ad49b

Apple TV je úžasné zařízení pro streamování televize, filmů a hudby – ať už jde o Apple Music nebo jinou platformu pro streamování – z internetu do vaší televize. Dokonce přichází s řadou předinstalovaných aplikací, které vám usnadní začít si zařízení hned užívat.

Co když ale chcete do Apple TV přidat další funkce nebo funkce? Co se stane, pokud služba streamování videa, kterou máte rádi, není na Apple TV předinstalována nebo si chcete zahrát hru? Můžete si z App Storu stahovat aplikace Apple TV jako z iPhonu? Odpověď: Záleží na tom, jaký model máte.

Instalace aplikací na Apple TV 4. a 5. generace: Ano

Apple TV a Apple TV Remote

Pokud máte Apple TV 4. generace, který Apple představil v září 2015, nebo Apple TV 4K, neboli model 5. generace, který debutoval v září 2017, můžete si do něj stáhnout aplikace Apple TV. Tyto verze Apple TV jsou postaveny na myšlence, že, jak řekl Tim Cook při představení 4. gen. model, aplikace jsou budoucností televize. Instalace aplikací na 4. nebo 5. gen. Apple TV je podobná a stejně snadná jako jejich instalace na iPhone nebo iPad. Operační systém běžící na Apple TV, nazývaný tvOS, se mírně liší od iOS, takže kroky pro instalaci aplikací na něj se také mírně liší. Podrobný návod najdete v článku Jak nainstalovat aplikace na Apple TV. Stejně jako na iPhonu a iPadu si můžete aplikace znovu stáhnout i na Apple TV. Jděte na Obchod s aplikacemi aplikaci na Apple TV, vyberte Zakoupeno nabídku a poté vyberte Ne na této Apple TV pro seznam aplikací dostupných pro opětovné stažení.

Instalace aplikací na Apple TV 1., 2. a 3. generace: Ne

Zadní panel Apple TV 2. generace.

2. generace Apple TV.

Na rozdíl od novějších modelů uživatelé nemohou přidávat vlastní aplikace k modelům Apple TV 3., 2. nebo 1. generace (kromě jednoho případu, jak uvidíme). Důvodem je, že Apple TV 3. generace a starší modely nemají App Store pro aplikace třetích stran. To ale neznamená, že nebudou přidány nové aplikace. Přestože uživatelé nemohou do těchto modelů Apple TV sami přidávat Apple TV, Apple je čas od času přidá. Když Apple TV debutovala, měla méně než tucet kanálů internetového obsahu. Než Apple přestal tyto modely vyrábět, byly jich desítky. Apple již nepodporuje Apple TV 1., 2. nebo 3. generace, takže do těchto modelů již nejsou přidávány nové kanály. Nejnovější aplikace a většinu možností upgradujte na jeden z nových modelů Apple TV. Když se objevily nové kanály, obecně nebylo žádné varování a uživatelé nemohli ovládat, zda jsou nainstalováni nebo ne. Když jste zapli Apple TV, zjistili jste, že se na domovské obrazovce objevila nová ikona a že nyní máte k dispozici nový obsah. Například streamovací služba WWE Network wrestling se jednoduše objevila na obrazovkách Apple TV bez předchozího upozornění, když byla spuštěna v únoru 2014. Někdy Apple přidal nové aplikace s aktualizacemi softwaru Apple TV, ale nové kanály často debutovaly, když byly připraveny .

Útěk z vězení pro instalaci aplikací Apple TV

Ne každý je spokojen s myšlenkou, že Apple ovládá, co je na jeho Apple TV. Tito lidé často přecházejí na útěk z vězení. Jailbreaking umožňuje uživatelům upravit operační systém Apple TV tak, aby odstranil omezení Apple a umožnil jim provádět vlastní změny – včetně instalace softwaru. Útěk z vězení může být složitý proces, který vyžaduje určité technické znalosti. Může to také způsobit problémy se zařízením, které se pokoušíte upravit, někdy dokonce nechat nepoužitelné. Pokud tedy zvažujete útěk z vězení na Apple TV, ujistěte se, že máte pro danou práci správné dovednosti (neříkejte, že jste nebyli varováni!). Pokud jste se rozhodli pro útěk z vězení na Apple TV, vaše možnosti zahrnují:

  • Electra
  • iJalbreakPro
  • Pangu
  • Seas0nPass.

Až to bude hotové, můžete si nainstalovat nové nástroje jako Plex nebo XMBC, které vám umožní přístup ke streamování obsahu, který Apple nemá. Nebudete moci nainstalovat žádnou požadovanou aplikaci – můžete použít pouze ty, které jsou kompatibilní s Apple TV – ale některé jsou lepší než žádné. Aby mohla jailbreaknout Apple TV, komunita jailbreaking musí mít vydaný software pro verzi tvOS, kterou používáte. Ne každou verzi tvOS lze jailbroken. Dobrou zásadou je, že čím je verze starší, tím je pravděpodobnější, že bude k dispozici útěk z vězení.