Skip to content

Nalezení správného 12V USB adaptéru pro vaše auto

2 de Srpen de 2021
12vusbadapter 5aecb559fa6bcc003741ca85 ada2d28c8fa14d978caaec4bea035abc

Při hledání správného 12V USB adaptéru pro vaše auto musíte vzít v úvahu velikost zástrčky, výstupní napětí a rozsah výstupního proudu. Problém je v tom, že mít dvě zařízení od stejného výrobce není zárukou, že napájení jednoho bude fungovat s druhým. To byl původně obrovský problém pro průmysl mobilních telefonů, takže bylo běžné, že lidé měli zásuvky plné zastaralých nástěnných bradavic a automobilových adaptérů na 12V. To vše se změnilo, když výrobci de facto přijali 12V USB adaptéry. I když stále existují omezení, většina mobilních zařízení dnes může být nabíjena pomocí 12 V USB adaptéru.

Adaptéry USB 12 V, zásuvky 12 V a zásuvky příslušenství

USB je téměř univerzální, ale 12 V USB adaptéry se spoléhají na další všudypřítomnou technologii: zásuvku na příslušenství 12 V. Pokud jste nikdy nepoužívali 12V USB adaptér, možná si říkáte, jestli jej můžete zapojit do zapalovače cigaret, nebo potřebujete speciální zásuvku pro příslušenství. Odpověď zní, že na tom nezáleží. Rozdíl mezi zásuvkami pro příslušenství a zapalovači cigaret je v tom, že zapalovač cigaret nelze zapojit do zásuvky pro příslušenství. Dokud není samotná zásuvka nějakým způsobem poškozena, můžete použít 12V USB adaptér v obou.

Identifikace správného konektoru USB nabíječky

Univerzální nabíječku spárujte s kabelem, který má na jednom konci standardní konektor USB (vlevo nahoře) a na druhém konci příslušný konektor USB C, mini, micro nebo lightning.

Některé 12V USB adaptéry obsahují vestavěný USB kabel. Pokud chcete tento typ adaptéru, musíte zvolit správný typ konektoru. Podívejte se na graf výše a přiřaďte typ připojení v telefonu k obrázku. Univerzální USB nabíječky lze použít s jakýmkoli vysoce kvalitním USB kabelem. Když si koupíte univerzální 12V USB adaptér, zjistíte, že má standardní zásuvku USB typu A, která bude vypadat jako zásuvka na obrázku v levém horním rohu obrázku. Pokud si koupíte univerzální 12V USB adaptér, budete také muset koupit kompatibilní kabel. Vyhledejte kabel, který má na jednom konci konektor USB typu A. (Tento typ je na obrázku vlevo nahoře na výše uvedeném obrázku.) Druhý konec by měl odpovídat nabíjecí zásuvce na vašem telefonu a obvykle bude vypadat jako konektory USB-C, USB mini nebo USB na obrázku výše.

Apple a Amperage

Některá zařízení vyžadují k nabíjení a provozu pomocí 12 V USB adaptéru větší proud než jiná, ale zařízení Apple fungují jinak. Při určování kompatibility s vysokonapěťovým „nabíjecím portem“ nebo automobilovým adaptérem 12 V USB spoléhají na jinou metodu. Pokud máte zařízení Apple, které chcete používat s adaptérem USB 12 V, musíte se podívat po takovém, které je speciálně prodáváno pro zařízení Apple. I když můžete najít USB adaptéry do auta, které jsou speciálně navrženy pro Apple, existují i ​​adaptéry, které mají dva USB porty – jeden pro Apple a jeden pro zařízení Android. Pokud používáte kombinaci Apple a dalších zařízení, pak je jeden z těchto víceúčelových 12V USB adaptérů tou správnou volbou.

Více než běžný typ zástrčky

Ať už se díváte na standardní USB, Mini USB nebo micro USB, standard určuje stejná základní připojení terminálu. Stále můžete použít adaptér k přechodu z micro USB na mini USB nebo naopak. Standard USB však přináší další výhodu, která pomáhá vysvětlit, proč se USB dostalo do našich vozů: standardizované napěťové výstupy. Vzhledem k tomu, že připojení USB vydává 5 V DC, zařízení, která používají tento typ adaptéru, jsou navržena tak, aby fungovala na tomto napěťovém vstupu. Samozřejmě ne každý výrobce zařízení hraje podle stejných pravidel, a proto je důležité vzít v úvahu podrobnosti uvedené v této příručce.