Skip to content

Nejlepší rozpočet OBD2 auto diagnostický skener

17 de Srpen de 2021
GettyImages 80493746 576596bc3df78ca6e4e5ee31

Pokud jde o automobilovou diagnostiku, skutečně neexistuje náhrada za druhy diagnostických nástrojů používaných profesionálními mechaniky a techniky. Tato technologie ale v posledních letech urazila velký kus cesty a existují způsoby, jak mohou odhodlaní kutilové ušetřit peníze pomocí čtečky kódů do auta.

Získání kódů

Nejjednoduššími skenovacími nástroji jsou čtečky kódů OBD-II. Toto jsou druhy zařízení, která najdete ve svém místním obchodě s autodíly. Často jsou cenově dostupné a mohou vám pomoci nasměrovat správný směr problému. Znalost chybového kódu je však pouze prvním krokem v potenciálně dlouhém a komplikovaném diagnostickém procesu.

Živé streamování dat

Aby byl skener opravdu užitečným diagnostickým nástrojem do auta, měl by být schopen komunikovat s počítačem automobilu a zobrazovat aktuální data. Některé skenovací nástroje jsou navrženy pouze k zobrazení dlouhého seznamu všech dostupných hodnot dat, zatímco jiné vám umožňují načíst ID konkrétních parametrů (PID) a vytvořit vlastní seznamy. To může být během diagnostického procesu nesmírně užitečné, protože vám to umožňuje sledovat problémy během testovací jízdy. Slušné skenery, které tyto funkce vykonávají, najdete pod sto dolarů, i když nejlevnější možností může být skener ELM 327. Tyto skenery se připojují k vašemu portu OBD2 a pomocí mikrokontroléru ELM 327 propojují počítač vašeho auta s telefonem, tabletem nebo notebookem. K navázání připojení můžete použít kabel USB nebo Bluetooth. S notebookem nebo mobilním zařízením si můžete koupit prémiový software ELM 327 a přesto utratíte mnohem méně, než byste museli za tradiční skener.

Nejlepší nástroje pro diagnostiku automobilů zahrnují diagnostické postupy

Jedna věc, kterou všechny cenově dostupné čtečky kódů a skenovací nástroje postrádají, je znalostní základna, se kterou se často dodávají nejlepší nástroje pro diagnostiku automobilů. Profesionální skenery kromě vytahování kódů a zobrazování dat vysoce efektivním způsobem poskytují technikům diagnostické postupy, které je třeba dodržovat. V některých případech mohou obsahovat pokyny pro testování pracovního stavu konkrétních dílů. Mnoho obchodů má také přístup k programům jako Mitchell a Alldata, které poskytují neocenitelné diagnostické vývojové diagramy a testovací postupy. Profesionální diagnostičtí technici mají také bohaté osobní zkušenosti, z nichž lze čerpat. Žádný cenově dostupný nástroj pro diagnostiku automobilů se nemůže rovnat této úrovni odbornosti, ani nemůže konkurovat intenzivním instrukcím nástroje, jako je MODIS nebo softwaru, jako je Alldata. Konečně můžete online najít řadu bezplatných i placených služeb ve spojení s cenově dostupným skenovacím nástrojem. Klíčovou věcí, kterou si musíte zapamatovat, je, že pokud máte problém s autem, někdo jiný to pravděpodobně již zažil a pravděpodobně o tom psal někde na internetu.