Skip to content

Obnovte iPad Frozen na obrazovce „Hello“ nebo „Slide to Upgrade“

9 de Srpen de 2021
hello ipad 5a3439f847c2660036a077c2

IPad je obecně jedním z nejtrvanlivějších tabletů bez chyb na trhu, ale jako každý počítač může mít problémy. A ze všech je nejstrašnější uvíznout na aktivační obrazovce nebo na obrazovce „Ahoj“, zvláště pokud jste nedávno provedli upgrade na nejnovější verzi operačního systému iOS nebo resetovali iPad na „tovární výchozí“ nastavení. Dobrou zprávou je, že byste měli mít možnost iPad uvést do provozu. Bohužel špatná zpráva je, že možná budete muset iPad obnovit z nejnovější zálohy.

iPad během procesu nastavení, aktualizace nebo aktivace zamrzl

Mnoho lidí si neuvědomuje, že pouhé stisknutí tlačítka Spánek/Probuzení v horní části iPadu zařízení ve skutečnosti nevypne, což je důležitý první krok při odstraňování problémů. Pokud jste na obrazovce „Hello“ nebo „Slide to Upgrade“, můžete mít problémy s normálním restartem. Tvrdý restart je, když řeknete iPadu, aby se okamžitě vypnul bez jakéhokoli potvrzení.

  1. První, stiskněte a podržte Tlačítko spánku/probuzení.
  2. Pokud dotaz na Posuňte k vypnutí vyskočí na obrazovku, uvolnění Spánek/bdění hýžděn a postupujte podle pokynů na obrazovce. Toto je normální restart.
  3. jestli ty ne viz Posuňte k vypnutí po několika sekundách jednoduše pokračujte v držení Tlačítko spánku/probuzení dolů. Asi po půl minutě se iPad automaticky vypne. Toto je a tvrdý restart. Jediným rozdílem mezi měkkým a tvrdým restartem je, že jste nebyli požádáni o potvrzení vypnutí zařízení. Tvrdé restartování je zabezpečeno proti selhání v případech, kdy iPad nemusí být schopen vás požádat o potvrzení, například zmrazení během aktivačního období nebo během aktualizace.
  4. Poté, co se iPad vypne, počkejte asi deset sekund a poté podržte Tlačítko spánku/probuzení a iPad se znovu zapne. Když se na obrazovce objeví logo Apple, můžete zvednout prst.

Naštěstí problém vyřeší pouhé restartování zařízení. Pokud problémy přetrvávají, můžete zkusit tyto kroky zopakovat, ale místo toho, abyste iPad okamžitě znovu zapnuli, můžete jej na hodinu zapojit do zdi nebo počítače, aby se mohl nabíjet. Tím se odstraní veškeré problémy způsobené tím, že má iPad málo energie.

Resetování zařízení prostřednictvím iTunes

Screenshot iTunes demonstrovat horké Obnovit iPad.

I když bych restartování iPadu nenazýval dlouhým záběrem, problém s tím, že se iPad nedostane přes obrazovku „Hello“ nebo nastavení, často vyžaduje resetování zařízení na výchozí tovární nastavení. Zde bohužel může nastat největší problém. Svůj iPad můžete obnovit prostřednictvím iTunes, pouze pokud máte vypnutou funkci Najít můj iPad, a funkci Najít můj iPad nemůžete vypnout, pokud se nemůžete dostat do iPadu. Pokud si nejste jisti, zda ji máte zapnutou? Při pokusu o obnovení iPadu budete v iTunes upozorněni. Pokud máte Find My iPad zapnuto můžete se pokusit vzdáleně obnovit zařízení prostřednictvím icloud.com. Pokud máte Find My iPad vypnutý, měli byste být schopni obnovit zařízení prostřednictvím iTunes.

  1. Nejprve se ujistěte, že je váš počítač zapnutý a iTunes je otevřený. Stáhněte si nejnovější verzi iTunes.
  2. Připojte svůj iPad k počítači pomocí konektoru Lightning, který byl dodán s iPadem.
  3. ITunes za normálních okolností rozpoznají váš iPad. Pokud jste ho nikdy nezapojili, budete požádáni o potvrzení, že chcete Důvěra tento počítač. Jakmile počítači důvěřujete, můžete kliknout na iPad v levé horní části obrazovky vedle tlačítek Hudba, Video a Počítač. Tím se dostanete na obrazovku s příponou Obnovte iPad možnosti. Protože je však iPad na aktivační obrazovce zamrzlý, počítač ho vždy nerozpozná.
  4. Pokud počítač iPad nerozpozná, stiskněte a podržte oba Tlačítko spánku/probuzení v horní části iPadu a Tlačítko Domů těsně pod displejem iPadu. Po podržení obou těchto tlačítek na několik sekund by vás iTunes mělo vyzvat k obnovení zařízení.

Jakmile iPad obnovíte, můžete jej normálně nastavit stejně jako při prvním získání iPadu. Pokud máte zálohu uloženou na iCloudu, budete dotázáni, zda chcete během procesu obnovit zálohu na iCloudu.

Zkuste přepnout iPad do režimu obnovení

Pokud máte stále problémy s iPadem, možná budete muset zkusit přepnout iPad do režimu obnovení. Toto je režim, který přeskakuje určité ochrany a nenabízí vám možnost nejprve zálohovat iPad, ale může vám pomoci vrátit se do výchozího továrního režimu.