Skip to content

Opravdu potřebuji GPS navigaci?

8 de Srpen de 2021
119701976 56a1043e3df78cafdaa7dd10 4ec991ce647d421998018bae2ab8180d

V průběhu posledního desetiletí automobilová navigace pomalu dospěla z drahé (a často nepřesné) novinky k nepostradatelnému nástroji, který každým dnem roste stále více a více. Navigace do auta nikdy nebyla přístupnější a získání přístupu k ní vás ve skutečnosti nemusí stát ruku a nohu. Ve skutečnosti to není k dispozici pouze prostřednictvím drahých hlavních jednotek, ale můžete také najít samostatná zařízení, která mají velmi rozumnou cenu, a existuje několik aplikací pro mobilní telefony, které dokážou zvládnout práci za zlomek nákladů.

Kdo potřebuje GPS navigaci?

Nejdůležitější otázka zde skutečně zní: „Kdo potřebuje do auta navigační systém GPS?“ Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč byste mohli mít přístup k satelitní navigaci ve svém voze:

  1. Nerad se ztrácíš.
  2. Uvíznutí v provozu je na hovno.
  3. Čas jsou peníze (a plyn také), proto je důležité najít nejrychlejší cestu.

Už nikdy neříkejte „Jsem ztracen“

Pokud opravdu znáte své rodné město (a bezprostřední okolí) tak dobře, že už nikdy nebudete muset hledat adresu, ztratit se pravděpodobně nebude problém. Na internetu je také k dispozici spousta zdrojů pro mapování a plánování trasy, takže si vždy můžete vyhledat záludnou nebo matoucí adresu, než vyrazíte na cestu. Dobré a aktualizované navigační zařízení GPS však znamená, že už nikdy nebudete muset říkat „jsem ztracen“, a to je velmi cenné.

Kdo potřebuje provoz v desítkách?

Údaje o provozu nejsou standardní funkcí, která se nachází v každém jednotlivém navigačním zařízení GPS, ale ano je funkce, díky které může být vaše dojíždění mnohem méně frustrující. V podstatě překrývá dopravní data v reálném čase na displeji GPS, což vám umožní vyhnout se dopravním zácpám, než se v nich zaseknete. Některá zařízení GPS se mohou automaticky vyhýbat špatnému provozu pomocí inteligentního plánování trasy, které je navrženo tak, aby místo nejkratší fyzické trasy nalezlo nejkratší dobu cesty.

Důležitost účinnosti a času

V závislosti na vašich prioritách si můžete cenit efektivitu více než čas, nebo naopak, ale v každém případě vám může pomoci navigace GPS. Hlavním problémem je, že obvykle existuje několik různých způsobů, jak se dostat z bodu A do bodu B, a každá trasa má své vlastní jedinečné vlastnosti. Jedna věc, že každý Systém GPS dokáže najít nejkratší cestu, což vám v souhrnu může ušetřit spoustu času (zejména ve spojení s integrovanými údaji o provozu.) Některé navigační systémy GPS však nabízejí další možnosti. Například systémy jako Ford’s Eco-Route mohou při plánování trasy zohledňovat faktory, jako je provoz, terén a dokonce i značky zastavení a semafory. Tyto systémy nenacházejí nejkratší nebo nejrychlejší způsob, jak se dostat do bodu B z bodu A, ale najdou ho nejvíce účinný cesta. Podle společnosti Ford je možné při dlouhodobém používání Eco-Route zaznamenat 15procentní zvýšení účinnosti (tj. Ujetých kilometrů plynu).

Možnosti navigace GPS

Pokud vás zajímá satelitní navigační systém, ale vysoká cena vás vypíná, je důležité si uvědomit, že existují tři hlavní způsoby, jak získat GPS navigaci v jakémkoli automobilu:

  • Navigační hlavové jednotky
  • Samostatná zařízení GPS
  • Mobilní aplikace

Navigační hlavové jednotky bývají dost drahé. Takže i když je to možnost, pokud plánujete upgradovat tak jako tak, a náhodou najdete ten, který se vám líbí, není to zdaleka jediná možnost. Samostatná zařízení GPS se za poslední desetiletí hodně snížila v ceně a dostali se do bodu, kdy byste v prvním roce mohli dokonce ušetřit dost peněz na plyn na zaplacení jednotky se střední cenou. Nejsou tak čisté nebo integrované jako rádia nav (nebo OEM informační a zábavní systémy), ale přicházejí s další výhodou přenositelnosti, což znamená, že je můžete přesouvat z jednoho auta do druhého – nebo je dokonce používat mimo auto úplně . Nejlevnější a nejsnadnější způsob, jak získat satelitní navigaci v autě, bude pravděpodobně vždy aplikace pro mobilní telefony. Pokud máte moderní iPhone, Android, Windows Phone nebo Blackberry, je docela pravděpodobné, že má vestavěné rádio GPS, což znamená, že už s sebou nosíte veškerý potřebný hardware. Jediné, co musíte udělat, je přidat levnou aplikaci GPS pro mobilní telefony, která může využívat výhod tohoto hardwaru, a můžete začít.