Skip to content

Podrobný průvodce instalací Xubuntu Linux

7 de Říjen de 2021
xubuntuinstall1 56a5aaa15f9b58b7d0dde47e

Tato příručka ukazuje, jak nainstalovat Xubuntu Linux podle pokynů krok za krokem. Proč byste chtěli instalovat Xubuntu? Zde jsou tři důvody:

 1. Máte počítač se starší verzí systému Windows, která není podporována.
 2. Máte počítač, který běží opravdu pomalu a chcete lehký, ale moderní operační systém.
 3. Chcete mít možnost přizpůsobit si práci s počítačem.

První věc, kterou musíte udělat, je stáhnout Xubuntu a vytvořit zaváděcí USB disk.

Nainstalujte si Xubuntu do počítače

Jakmile se počítač restartuje na USB disk, budete připraveni začít instalovat Xubuntu.

 1. Když se počítač poprvé spustí, budete mít možnost vybrat si mezi vyzkoušením Xubuntu a jeho instalací. lis Nainstalujte si Xubuntu.

 2. Načtení instalačního programu Xubuntu může trvat několik sekund. Když se spustí, zeptá se na vámi preferovaný jazyk. Vyberte jej a stiskněte Pokračovat.

  1633585066 156 Podrobny pruvodce instalaci Xubuntu Pokračovat“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-18″ >

 3. Pokud používáte bezdrátové připojení, Xubuntu vás požádá o připojení k síti. Vyhledejte svou síť ze seznamu a přihlaste se.

 4. Nastavení se zeptá, zda chcete aktualizovat Xubuntu při instalaci a stahování jakéhokoli softwaru třetích stran, který váš systém může potřebovat. Šek Nainstalujte software jiného výrobce, pak Pokračovat.

  Nainstalujte software jiného výrobce

 5. Dále určíte, jak Xubuntu zpracovává váš pevný disk. Pokud na něm nic nemáte, nebo jste připraveni jej vymazat a začít znovu s Xubuntu, odejděte Vymažte disk a nainstalujte Xubuntu zaškrtnuto a stiskněte Nainstalovat nyní.

  Xubuntu vyberte typ instalace pevného disku

  Pokud je v počítači již nainstalován systém Windows a chcete duální spuštění, vyberte tuto možnost. V opačném případě, pokud chcete něco zcela vlastního, vyberte Něco jiného. Budete muset vědět, jak rozdělit disk sami, jako na obrázku níže.

  Vlastní oddíl Xubuntu

 6. Xubuntu se začne instalovat na pozadí. Do té doby řekněte Xubuntu, ve kterém časovém pásmu se nacházíte.

  Časové pásmo Xubuntu

 7. Poté si založte uživatelský účet. Vyplňte pole pro své jméno, uživatelské jméno, název počítače a heslo. Ujistěte se, že je heslo silné; účet bude mít přístup pro správce.

  Nastavení uživatelského účtu Xubuntu

 8. Počkejte, až se Xubuntu na vašem počítači nastaví.

  Instalace Xubuntu

 9. Po dokončení se zobrazí zpráva informující o úspěšné instalaci. lis Nyní restartujte restartujte do své nové instalace Xubuntu.

 10. Když se počítač znovu zapne, zobrazí se přihlašovací obrazovka Xubuntu. Zadejte heslo, které jste si sami nastavili, abyste se mohli přihlásit na novou plochu Xubuntu.

  Desktop Xubuntu