Skip to content

Porovnejte soubory pomocí nástroje ‚cmp‘ v Linuxu

26 de Červenec de 2021
10165181 56b0950f5f9b58b7d02430cb

The cmp nástroj porovná dva soubory libovolného typu a zapíše výsledky na standardní výstup. Ve výchozím stavu, cmp mlčí, pokud jsou soubory stejné; pokud se liší, je hlášeno číslo bajtu a řádku, na kterém došlo k prvnímu rozdílu.

Jak provést cmp

Zkuste porovnat několik souborů s něčím podobným jako: cmp file1.txt file2.txt

Na dalším řádku byste měli vidět přečtení všech rozdílů. Nečekejte nic příliš podrobného. Cmp porovnává bajty, ale to vám stačí, abyste věděli, jestli je něco jiného. Bajty a řádky jsou očíslovány počínaje jednou.

Linux cmp příkaz podrobně

Pokud jste obeznámeni s bajty a chcete podrobnější rozdělení, můžete použít podrobný výstup pomocí přepínače -l: cmp -l file1.txt file2.txt

Úplný rozpis najdete v níže uvedené příručce.

Synopse

cmp [ –l | -s ] soubor1 soubor2 [skip1 [skip2 ] ]

Přepínače

Následující přepínače rozšiřují funkčnost příkazu:

-l

Vytiskněte číslo bajtu (desítkově) a různé hodnoty bajtu (osmičkově) pro každý rozdíl.

-s

Netiskněte nic pro různé soubory; vrátit pouze stav ukončení.

Argumenty „Přeskočit“

Volitelné argumenty přeskočit1 a přeskočit2 jsou posunutí bajtů od začátku roku soubor1 a file2 respektive, kde začne porovnání. Posun je ve výchozím nastavení desítkový, ale může být vyjádřen jako hexadecimální nebo osmičková hodnota tím, že mu předchází úvodní 0x nebo 0.

Návratové hodnoty

The cmp ukončuje obslužný program s jednou z následujících hodnot:

0—Soubory jsou identické.

1—Soubory se liší; tato hodnota zahrnuje případ, kdy je jeden soubor identický s první částí druhého. V druhém případě, pokud –s možnost nebyla zadána, cmp zapíše na standardní výstup, že EOF bylo dosaženo v kratším souboru (než byly nalezeny rozdíly).

> 1—Vyskytla se chyba.

Poznámky k použití

Příkaz diff (1) provádí podobnou funkci. The cmp se očekává, že nástroj bude kompatibilní s St -p1003.2. Protože distribuce a úrovně vydání jádra se liší, použijte muž příkaz (% muž) a uvidíte, jak se konkrétní příkaz používá v konkrétním počítači.