Skip to content

Používání technologie GPS s osobním počítačem

12 de Srpen de 2021
GettyImages 636510424 5a772a04c673350037f9ce34

Většina smartphonů nyní podporuje GPS, ale jen málo osobních počítačů nebo notebooků ano. Přidání technologie GPS do počítače pomocí přijímače GPS je poměrně snadné. Jakmile to uděláte, existují určité věci, které můžete dělat s počítačem a GPS, které vám váš digitální život a život obecně o něco usnadní.

Aktualizujte mapy GPS pomocí počítače

Udržujte své mapy a další data na vašem GPS aktuální. Většina vyhrazených zařízení GPS je vybavena připojením USB. Díky tomu si můžete podle potřeby stáhnout nejnovější plán a další data. Mnoho výrobců vám umožňuje zakoupit, stáhnout a nainstalovat doplňkové mapy, které přesahují základní mapy dodané s vaším zařízením.

Vykreslete trasy, analyzujte data a uložte si protokol

Vytyčte si trasy před odjezdem a poté si po návratu stáhněte a analyzujte data o cestě. Přijímače GPS mohou být dodávány s mapovacím softwarem, který vám umožní vykreslit trasu na vašem osobním počítači před odjezdem a poté ji přenést do vašeho zařízení GPS. To je zvláště užitečné pro denní turistiku nebo turistiku, pokud je používáte v tandemu s podrobnými doplňkovými topografickými mapami. Když se vracíte z výletu nebo tréninku, můžete data o svých cestách přenést do softwaru pro mapování počítače a analyzovat a vykreslit data. Ukládání a analýza tréninkových dat a vytváření digitálního, technicky vyspělého tréninkového deníku je zvláště užitečné pro sportovce.

Používejte svůj notebook jako zařízení GPS

Použijte svůj přenosný počítač jako navigátor GPS. Zakupte si přijímač GPS pro konkrétní notebook a propojte jej s notebookem pomocí USB nebo bezdrátového připojení Bluetooth. Notebooková zařízení a software GPS jsou cenově dostupné a snadno se používají.

Vyzkoušejte online služby s vylepšeným GPS

Používejte svůj osobní počítač s online službami s vylepšeným GPS. Většina online služeb digitálních fotografií vám umožňuje připojit k vašim fotografiím údaje o poloze GPS. Tyto fotografie jsou klíčem k mapě a vytvářejí fotogalerie podle polohy. Jiný typ online služby vám umožňuje nahrát trasu a další data, jako je nadmořská výška nebo srdeční frekvence, z vašeho GPS a namapovat je pro sdílení s přáteli, rodinou, trenéry nebo internetem. Stránky, jako je Garmin Connect, vám pomáhají spravovat a zobrazovat údaje o trase a školení.