Skip to content

Pozemní smyčky: Hukot a kvílení do auta

7 de Září de 2021
GettyImages 89602831 56a104dd3df78cafdaa7ea83

Pokud si kvílení uší z autorádia zakrýváte, může být na vině zemní smyčka. Nelze to s jistotou říci, aniž byste se podívali na vaše konkrétní nastavení autorádia, ale váš audio systém může trpět klasickým problémem se zemní smyčkou. Zemní smyčky vznikají, když jsou dvě součásti uzemněny v místech s různým zemním potenciálem. To může vytvořit nežádoucí proud, který zavádí druh rušení, který je často popisován jako hukot nebo kňučení. Správný způsob, jak vyřešit problém se zemní smyčkou autorádia, je uzemnit vše na stejném místě. Pokud nemůžete problém vyřešit správným způsobem, řešením je použít in-line filtr šumu.

Pozemní smyčky do auta

Ačkoli existuje mnoho věcí, které mohou v automobilovém audio systému způsobit nežádoucí hluk, pozemní smyčky jsou jediným největším viníkem. K tomuto problému s hlukem může dojít kdykoli, dvě zvukové komponenty ve stejném systému jsou uzemněny na různých místech. Pokud mají tato dvě místa různé zemní potenciály, je do systému zaveden nežádoucí proudový tok, který může vytvářet hluk. Když je rozdíl v zemních potenciálech odstraněn, nežádoucí tok proudu přestane a hluk zmizí. V domácích audio systémech se zemní smyčky obvykle vyskytují, když jsou dvě součásti zapojeny do různých zásuvek. Vyřešení problému může být jednoduchá věc, změnit místo, kde máte věci zapojené. Věc uzemnění je v audiosystému do auta trochu komplikovanější. Podvozek – a jakýkoli kov, který je s ním v kontaktu – je zemí, ale ne všechny důvody jsou si rovny. Například uzemnění jednoho audio komponentu k šasi a jednoho k zapalovači cigaret je klasická situace, která může vést k vytvoření zemní smyčky. Uzemnění hlavní jednotky k zapalovači cigaret místo šasi může také vést k zemní smyčce. Správný způsob, jak problém vyřešit, je strhnout váš zvukový systém a připojit základny z komponent, jako je hlavní jednotka a zesilovač, přímo na šasi na stejném místě. Proto je tak důležité zajistit, aby bylo vše pečlivě naplánováno ve fázi plánování jakéhokoli nového autorádia do auta a poté správně zapojeno během instalace. Toto je situace, kdy unce prevence stojí za libru léku.

Izolace zemních smyček

I když je správným způsobem, jak opravit zemní smyčku, čelně čelit rozdílu v pozemních potenciálech mezi různými součástmi, není to jediný způsob. Pokud vám myšlenka na zbourání audiosystému, lokalizace areálu a opětovné složení všeho dohromady nevypadá lákavě, možná byste se měli podívat do izolátoru. Izolátory zemní smyčky se skládají ze vstupu, výstupu a transformátoru. Zvukový signál vstupuje do izolátoru přes vstupní konektor, prochází transformátorem a vystupuje přes výstupní konektor. Protože mezi vstupem a výstupem není žádné přímé elektrické spojení, je zemní smyčka a jakékoli rušení, které generuje, izolováno od signálu. Zatímco tyto filtry hluku jsou technicky jen záplaty a váš základní problém stále existuje, jsou to záplaty, které řeší okamžitý problém.